Фізичний факультет

Анонси

28 листопада 2019 року

  6 грудня о 16:00  у  Міській спеціалізованій музично-театральній бібліотеці імені К. С. Станіславського відбудеться музично-поетичний вечір «Рими серця», у якому візьме участь музично-поетичне угрупування «Світлячок і Льон», а саме Артемій Юр`єв (авторська пісня під гітару), поетеса Олена Черкашина (Альона Льон), поетеса, член Національної спілки письменників України Світлана Щиголєва (Тіна Світлячок). Особливий гість – співачка та композитор Ксенія Деркач!

  Щиголєва Світлана Олександрівна є інженером 1 категорії кафедри експериментальної фізики ХНУ імені В. Н. Каразіна.
  Запрошуємо усіх охочих!


23-24 квітня 2019 року

   Конференція "Фізика та науково-технічний прогрес" - щорічна студентська конференція, присвячена до свята Дня Фізика. Ця конференція традиційно проходить на базі фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. Цього року вона відбудеться 23-24 квітня. До участі запрошуються студенти нашого факультету, студенти інших технічних спеціальностей нашого Університету а також студенти інших ВНЗ міста Харкова.
   У цьому році ми запрошуємо до участі школярів старших класів й учасників конкурсу-захисту наукових робіт МАН.
До програми конференціі входять як усні доповіді, так і презентації у формі постеру. Планується розподілення на секції за тематикою для зручнішого розуміння матеріалу доповідей. Більш точний план конференції буде надано пізніше.
   Крім викладачів університету, молодих вчених і спеціалістів інститутів міста Харкова у якості керівників секцій і доповідачів пленарної сесії запрошені молоді вчені інших накових центрів України: Київ, Львів, Одеса.
Для участі в конференції необхідно представити інформацію про себе разом із анотацією Вашої доповіді (до 2500 символів) через реєстраційну форму: https://goo.gl/forms/G5kDw4qVRB7MJmqk2
   Збірник тез буде опубліковано після дедлайну їх прийому і розповсюджено серед учасників під час реєстрації 23 квітня. Тези приймаються українською або англійською мовами.
   Дедлайн подачі тез: 02 квітня 2019 року
Тези, які надійдуть після кінцевої дати, не будуть опубліковані.
   Чекаємо на Вас і бажаємо успіхів!
   За більш детальною інформацією звертайтесь за адресами:
         СНТ фізичного факультету ( sno.physics@gmail.com )
         Telegram: @sno_fiz
         Facebook: sno.fiz


27 лютого 2019 року

Очередной семинар состоится в среду 27.02.2019 в 13-30

в ауд. им. К. Д. Синельникова

Тема: «Фотометрія астероїдів»

Докладчик:  Професор кафедри астрономії та космічної інформатики,
доктор ф.-м. наук  В. Г.  Шевченко  

Абстракт: Фотометрія є одним з основних методів вивчення фізичних властивостей астероїдів. Велику кількість важливої інформації про параметри обертання, форму, розміри, альбедо, структурні та оптичні властивості поверхонь астероїдів одержано за допомогою цього методу останнім часом. У даному огляді коротко розглянуто основні досягнення та деякі проблеми фотометрії для основних напрямків досліджень астероїдів: визначення параметрів обертання і форми фігури, виявлення і вивчення подвійних систем серед астероїдів та дослідження оптичних властивостей поверхонь астероїдів.


6 червня 2018 року

   6 червня 2018 р. (11-00, ауд. Мала Фізична) відбудеться позачергове засідання загальнофакультетського семінару фізичного факультету. Доповідь «Динаміка спинових хвиль у наноматеріалах» презентує завідувач лабораторії нанофлуксоніки, приват-доцент Університету ім. Гете у м. Франкфурт-на-Майні (Німеччина), доктор фіз.-мат. наук, вихованець фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна Олександр Добровольський.
Запрошуються наукові, навчально-педагогічні працівники, аспіранти і студенти факультету.


17 квітня 2018 року

Студентське наукове товариство фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна запрошує Вас прийняти участь у традиційній студентській науковій конференції “Фізика та науково-технічний прогрес”.
У цьому році проведення заплановано на 17 квітня 2018 року.

Тези та анкету учасника подавати до 2 квітня на електронні адреси:
nata.melnik1998@gmail.com (Наталія Мєльнік),
titik.504@gmail.com (Григорій Тітіков),
d.a.dolgopolova@gmail.com (Дар’я Долгополова).

Більш детальну інформацію дивіться у інформаційному листі:
Інформаційне повідомлення.


22 вересня 2017 року

   22 вересня 2017 р. в ауд. ім. К.Д. Синельникова (Нова Фізична ауд.), о 14-00 відбудеться відкритий науковий семінар кафедри фізики низьких температур, на якому буде представлено доповідь "Надпровідні магнонні кристали" ( Superconducting Magnonic Crystals).
   Доповідач: Добровольський О.В., доктор фіз.-мат. наук ( ХНУ імені В.Н. Каразіна), приват-доцент, завідувач лабораторії нанофлуксоніки, Інституту фізики (Університет Й.В. Гете в м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина)


7 липня 2017 року

   У п'ятницю, 7 липня 2017 р. о 14.00 в аудиторії імені акад. К.Д. Синельникова (7 поверх, головного корпусу ХНУ імені В.Н. Каразіна), відбудеться видача дипломів бакалаврів та магістрів випускникам фізичного факультету.


14 червня 2017 року

   В среду 14 июня 2017 года в 14.00 в аудитории имени академика К.Д. Синельникова состоится лекция профессора Александра Фехера (директор института физики, университет имени Павла Йосифа Шафарика, г. Кошице, Словакия) посвященная направлениям научных исследований института физики и образовательным программам университета имени Павла Йосифа Шафарика.
   Приглашаются все желающие.


12 березня 2017 року

   З 14 березня 2017 року у виставковій залі ЦНБ Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, розміщеній на 8 поверсі, експонується книжково-ілюстративна «Генріх Рудольф Герц – видатний німецький фізик-експериментатор», приурочена до 160-річчя від дня народження німецького фізика Генріха Рудольфа Герца (1857-1894).
   На виставці представлені раритетні видання творів ученого ХІХ-ХХ ст., книги з особистих бібліотек професорів Харківського університету М.Д. Пильчикова і О.П. Грузинцева з їхніми автографами, література про наукові здобутки Генріха Герца та про його життєвий шлях.
   Запрошуємо студентів та співробітників фізичного факультету відвідати виставку.18 жовтня 2016 року

   У вівторок, 18 жовтня 2016 р., відбудеться науково-популярна лекція «Порядок и красота вселенной» Доповіль відбудеться о 15.15 в аудиторії імені акад. К.Д. Синельникова (7 поверх, головного корпусу ХНУ імені В.Н. Каразіна).
   Запрошуються всі бажаючі.
Докладніше


11-14 вересня 2016 року

Запрошуємо Вас взяти участь в роботі школи-семінару для молодих вчених «Сцинтиляційні процеси і матеріали для реєстрації іонізуючого випромінювання», яка пройде 11-14 вересня 2016 р на одній з баз відпочинку в Харківській області.
Докладніше


23 грудня 2015 року

   У середу, 23.12.2015 р., відбудеться науковий семінар фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна на тему “Перші результати експерименту АТЛАС протон-протоних зіткнень на Великому Адронному Колайдері при енергії 13 ТэВ”, доповідач - науковий співробітник Лабораторії фізики частинок Аннеси-Ле-Вье, Франція, доктор фіз.-мат. наук, Т. Берше-Гриньова. Доповіль відбудеться о 14.00 в аудиторії імені акад. К.Д. Синельникова (7 поверх, головного корпусу ХНУ імені В.Н. Каразина).
Запрошуються всі бажаючі.


22 грудня 2015 року

   22 грудня 2015 р. в 10:00 в ауд. IV-45/46 відбудеться попередній захист дисертації Добровольського Олександра В’ячеславовича "Нелінійна динаміка вихорів у надпровідних плівках ніобію з анізотропними пінінг-наноструктурами" на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.22 – надпровідність.
   Науковий консультант: д. ф.-м. н., проф. Шкловський В. О.

   Рецензенти: д. ф.-м. н., проф. Вовк Р. В., д. ф.-м. н., проф. Ямпольський В. О.
   Роботу виконано на кафедрі фізики низьких температур ХНУ iменi В. Н. Каразiна.


1-4 грудня 2015 року

1-4 грудня 2015 року на фізичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбудеться XII Міжнародна наукова конференція «Фізичні явища в твердих тілах»
І інформаційне повідомлення


28 квітня 2015 року

   28.04.15 в 15:30 на кафедре физики низких температур в аудитории 4-45 им. В.И. Хоткевича состоится традиционная научно-практическая конференция «Физики – преемственность поколений» по итогам ассистентской практики студентов 5-го КФНТ. В конференции принимают участие студенты и сотрудники КФНТ. Организатор конференции – доц Ревякина М.Г.

 

29 березня 2015 року

   З метою виявлення обдарованої молоді та заохочення її до вступу в університет згідно з Положенням про профорієнтаційні олімпіади 29 березня 2015 року о 12 00 в аудиторії імені академіка К. Д. Синельникова (майдан Свободи, 4, 7-й поверх) відбудеться профорієнтаційна олімпіада з фізики.
   В олімпіадах можуть взяти участь особи, які мають документ державного зразка про повну загальну середню освіту, а також ті, хто отримають його у 2015 році. До участі допускаються особи, які надали паспорт або довідку з фотографією зі школи, завірену печаткою школи.
   Перемога в олімпіаді є одним із критеріїв, що надають вступнику переважне право на зарахування до університету за інших рівних умов.
   Більш детально:
   http://www.univer.kharkov.ua/images/pol_olymp_2015.pdf
   http://www.univer.kharkov.ua/images/redactor/news/2015-02-14/perelik.pdf
   http://www.univer.kharkov.ua/images/redactor/news/2015-02-14/grafik.pdf


4 березня 2015 року

   4 березня 2015 року, середа, 15.15 в ауд. імені К.Д. Синельникова відбудеться спільний семінар Студентського наукового товариства фізичного факультету і КЛФ «Контакт» ХНУ імені В.Н. Каразіна. З доповіддю «Стівен Хокінг – геній мимоволі» виступить: кандидат фіз.-мат. наук доц. Ю.П. Степановський (провідний науковий співробітник ННЦ ХФТІ, г. Харків, доцент кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця)


23 лютого 2015 року

   23 лютого 2014 о 15.00 в Харківському Будинку Вчених по вул. Раднаркомівська, 10, відбудеться семінар Північно-Східного Наукового Центру НАН України.
Докладніше


31 січня 2015 року

   31 січня 2015 року Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна запрошує абітурієнтів на День відкритих дверей.
   У рамках заходу відбудеться зустріч керівництва університету, деканів та представників приймальної комісії зі вступниками та їхніми батьками. Абітурієнти отримають всю необхідну інформацію щодо програм підготовки, діяльності факультетів, а також ознайомляться з Правилами прийому до університету у 2015 році.
   Початок заходу: о 9:00
   Місце проведення:
майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 2-й поверх, Актова зала (станція метро «Університет», «Держпром»)


26 січня 2015 року

   26 січня 2014 о 15.00 в Харківському Будинку Вчених по вул. Раднаркомівська, 10, відбудеться семінар Північно-Східного Наукового Центру НАН України.
Докладніше


22 грудня 2014 року

   22 грудня 2014 о 15.00 в Харківському Будинку Вчених по вул. Раднаркомівська, 10, відбудеться семінар Північно-Східного Наукового Центру НАН України.
Докладніше


Осінній семестр 2014/2015 навчального року

   Протягом осіннього семестру на кафедрі фізики низьких температур увазі всіх, хто цікавиться питаннями фізики надпровідності, пропонується відкритий курс лекцій «Основи фізики надпровідності» в рамках викладання спеціалізованого курсу. Лекції проводяться щочетверга в ауд. 4-45, 4-а пара. Початок о 13-25. Викладач – доцент кафедри фізики низьких температур, кандидат фіз.-мат. наук Орт О.Г..


17 жовтня 2014 року

ОГОЛОШЕННЯ

   17 жовтня 2014 р. о 14 00 в аудиторії імені академіка К. Д. Синельникова (головний корпус, 7-й поверх) відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

   1. Захист дисертації Уколова Олексія Івановича на тему “Утворення дефектів та низькорозмірних атомних структур у приповерхневих шарах германію під час деформації в інтервалі температур 300 – 600 К” на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 - фізика твердого тіла.

   Учений секретар спеціалізованої вченої ради                                                                        Шеховцов О.В.


19 квітня 2014 року

   19 квітня 2014 року у Каразінському університеті за ініціативою Асоціації випускників, викладачів та друзів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбудеться традиційний День випускника.
Докладніше

 

14 березня 2014 року

ОГОЛОШЕННЯ

   14 березня 2014 р. о 14:00 в аудиторії імені академіка К. Д. Синельникова (головний корпус, 7-й поверх) відбудеться засідання спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

   1. Захист дисертації Филимонової Ірини Ігорівни на тему “Міграція енергії екситонних збуджень в J-агрегатах похідних псевдоізоціаніну в залежності від умов їх формування” на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.05-оптика, лазерна фізика (початок о 14:00).

   2. Захист дисертації Волосюк Марини Андріївни на тему “Релаксація механічних напружень в кристалічних тілах з ГЦК решіткою (Cu, KCl, NaCl) поблизу концентраторів напружень” на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07-фізика твердого тіла (початок о 16:00).

   Учений секретар спеціалізованої вченої ради                                                                        Шеховцов О.В.


19 лютого 2014 року

   19 лютого 2014 року, о 15:15
   Запрошуємо взяти участь у науковому семінарі на тему: «Мікроконтактна спектроскопія фононів у металах».
   Доповідач: доктор фіз.-мат. наук, професор кафедри фізики низьких температур фізичного факультету Хоткевич Андрій Володимирович. Семінар відбудеться в аудиторії імені академіка К.Д. Синельникова (7-й поверх головного корпусу університету).
   Запрошуються всі бажаючі. 

 

2 лютого 2014 року

   Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна запрошує майбутніх абітурієнтів на День відкритих дверей 2 лютого 2014 року о 9.00.