Фізичний факультет

Архів новин

18 листопада 2018 року

18 литопада в Шевченківському районі м. Харкова відбулася традиційна районна шкільна олімпіада з фізики. Найкращі знавці Фізики району змагалися в школі № 148. В роботі олімпіади взяло участь почесне журі, до якого увыйшли викладачі і студенти фізичного факультету Каразінського університету:

  1. Рашба Георгій Ілліч, в. о. завідувача кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця
  2. Єзерська Олена Володимирівна, доцент кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця
  3. Горбач Віктор Микитович, доцент кафедри загальної фізики
  4. Таранова Інна Анатоліївна, доцент кафедри загальної фізики
  5. Шеховцов Олег Валерійович, доцент кафедри експериментальної фізики
  6. Пугачов Денис Олегович, студент 1-го курсу
  7. Квасова Катерина Андріївна, студентка 2-го курсу
  8. Ніколаєнко Олександр Олексійович, студент 3-го курсу
  9. Мазанов Максим Володимирович, студент 4-го курсу
  10. Щербань Дарина Ігорівна, студентка 4-го курсу

Ініціатор і натхненник олімпіади – голова Шевченківської районної ради методоб’єднання вчителів фізики, вихованка фізичного факультету Олена Миколаївна Євлахова – висловила щиру подяку представникам Університету за активну участь у проведенні важливого заходу і багаторічну співпрацю.

 

Жовтень 2018 року

27 Жовтеня 2018 року

   Вітаємо студента 1 курсу магістратури, групи Ф-053 – майстра спорту з таекван-до (ITF), неодноразового чемпіона України, бронзового призера Міжнародної олімпіади бойових мистецтв Ревякіна Георгія – з черговою перемогою, першим місцем в Кубку Харківської області з таекван-до! Пишаємось і зичимо нових звершень та вдосконалення, успіхів в навчанні, науці та на спортивних аренах!!!

         

     


   Вітаємо з успішним захистом кандидатських дисертацій наших колег і вихованців фізичного факультету – Савича Сергія Володимировича (науковий керівник – проф. Вовк Р.В. ) і Петрушенка Сергія Івановича (науковий керівник – проф. Сухов В.М.)! Зичимо подальших успіхів в науці, нових ідей і їх втілення в нові проекти! Хай дослідницька доля примножиться звершеннями і перемогами, а особисте щастя дає невичерпний океан натхнення!


   В Каразінському університеті відбувся науково-методичний семінар, присвячений 100-річчю з дня народження видатного науковця і популяризатора науки, професора ХНУ В.Н. Каразіна, засновника кафедри фізики кристалів фізичного факультету Гегузіна Я. О.
   Були представлені доповіді:
Бойко Ю.І. “Шукайте малий параметр!”
Нацик В.Д. “Топологічні аспекти теорії пружності”
Зиман З.З. “Завдячна пам‘ять”
Пойда В.П. “Праці Я.О. Гегузіна щодо пластичності пористих структур та історії фізики в Харківському університеті”.
   Наприкінці семінару учасники мали нагоду подивитися фільм “Професор лірики”, який було створено на кіностудії “Ценртнаучфильм” за мотивами книги Я.О. Гегузіна “Капля”.

   В межах науково-методичного семінару пам’яті Гегузіна Якова Овсійовича також відбулась виставка «Шлях від майстра ливарного цеху до професора університету». Виставка підготовлена працівниками ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна і кафедрою фізики кристалів фізичного факультету.
   Гегузін Яків Овсійович - відомий вчений, безперервно генерував ідеї. Він творець широко відомої харківської школи кристалофізики, доктор фізико-математичних наук, професор, автор кількох монографій і володар премій, цікавий лектор і педагог, романтик і поет науки, автор блискучих науково-популярних книг «Крапля»,«Живий кристал»,«Чому і як зникає пустота», «Бульбашки»та ін .

      


   Вітаємо наших студентів: Смеречук Анастасію, Кофанова Дениса та Голуб Томару із участю в роботі міжнародної школи-семінару для молодих вчених «Функціональні матеріали для технічних та біомедичних застосувань», що є продовженням відомої школи-семінару «Сцинтиляційні процеси та матеріали для реєстрації іонізуючого випромінення» та приурочена до 100-річчя Національної академії наук України.
   05 - 08 вересеня 2018 року на території розважально-оздоровчого комплексу "Елат" (сел. Мартове, Печенізький район, Харківська область).
   Пишаємося молодими науковцями.


                                          Колектив фізичного факультету вітає
доктора фіз. –мат. наук, професора Нацика Василя Дмитровича з ювілеєм!    Поздоровляючи з цим чудовим святом, зичимо Вам невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів. Бажаємо, щоб підґрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності були міцне здоров’я та натхненна думка й щирі почуття.
   Дякуємо Вам за Науку! Нехай завжди Ваші інтереси, Ваша робота будуть пов'язані з фізичним факультетом!
   Ми бажаємо Вам і Вашій родині міцного здоров'я, подальших творчих успіхів, щастя!


9 жовтня 2018 року

   Вітаємо декана фізичного факультету – професора Вовка Р.В. – зі значною відзнакою його організаційної і наукової роботи, внеску в розвиток вузівської науки!
   Президія Національної Академії Наук України та Центральний комітет профспілки працівників НАН України нагородили Руслана Володимировича Почесною грамотою!


4 жовтня 2018 року

   4 жовтня 2018 р. на засіданні наукового семінару кафедри фізики низьких температур відбулося представлення результатів поданої до захисту кандидатської дисертації «Дисипативні процеси при резонансному збудженні слабко турбулентної течії у надплинному гелії» вихованки кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна Михайленко Христини Олексіївни.
   Захист відбудеться 9 жовтня 2018 року о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України.

   Зичимо Христині вдалого захисту і подальших успіхів в науці! Пишаємося своєю випускницею!


29 вересня 2018 року

 До відома абітурієнтів, їх батьків, молодих науковців та викладачів фізичного факультету!
  Працює клуб молодих науковців та експериментаторів англійською мовою.
“Наука навколо нас” «Science around us».

Фото Ирины Пахомовой.

  Заняття доповнюють уроки шкільної програми із фізики, астрономії, історії, географії та допомагають опанувати англійську мову. Діти прагнуть весело, граючись провести час, і це ідеальне середовище, щоб зробити деякі цікаві наукові експерименти, які можуть здивувати дітей та стимулювати зацікавленість у подальших відкриттях та отримати елітну освіту на фізичному факультеті.

  Керівник клубу “Наука навколо нас”: Ірина Миколаївна Пахомова, канд. фіз.-мат. наук, доцент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Коло інтересів: STEAM-освіта, AR-доповнена ральність. Більш ніж десятирічний досвід у розробці інноваційних навчальних середовищ та матеріалів для учнів, а також у застосуванні феноменологічного навчання та комп’ютерного моделювання в природничих науках.


28 вересня 2018 року

  У далекому і близькому Пекіні завершився 31-й Міжнародний турнір юних фізиків. У фіналі команда Сінгапуру лишилась непереможною: Сінгапур - 51.1, Китай - 45.1, Німеччина - 42.1, Корея - 35.8. А наша команда отримала в руки (на шиї) свої СРІБНІ медалі! Слава команді «Момент імпульсу» в складі: Ілюша Хорошко, Володя Мащиць, Григорій Овчаренко (абітурієнт фізичного факультету Каразінського університету), капітан команди Світлана Гринченко та керівникам команди Захару Майзелісу (доцент фізичного факультету Каразінського університету) та Віті і Олі Зайцевим (студентки фізичного факультету Каразінського університету )! Готуймося до наступного турніру!

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди улыбаются, люди стоят и на улице

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, люди стоят и костюм    На данном изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, люди стоят и костюм

Автоматический альтернативный текст отсутствует.


26 вересня 2018 року

  В Каразінському університеті у межах Міжнародної конференції «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих бібліотекарів» відбулося відкриття виставки «Під провідною зіркою науки: Маріян Смолюховський – геніальний фізик і чудова людина». Виставка підготовлена працівниками Краківського університету, кафедри експериментальної фізики фізичного факультету і ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна.

  Маріан Смолюховський – видатний польський фізик-теоретик. Рівняння Смолюховського, розроблені ним теоретичні основи та обчислювальні методи стали фундаментом статистичної фізики й особливо важливої сьогодні галузі, що називається теорією стохастичних процесів і розвивається як фізиками, так і математиками.
  Маріан Смолюховський був чудовим викладачем і педагогом. Він запропонував зміни в системі університетського навчання. Основною перевагою лекцій науковця була їхня прозорість разом з вичерпним підходом до цього питання. Важливим внеском Маріана Смолюховського стали його наукові праці з теорії броунівського руху, на основі якої він створив кінетичну теорію коагуляції колоїдів, теорію електрокінетичних явищ, заклавши фундамент кінетичної теорії колоїдних систем. Згодом на основі теорії флуктуацій розробив теорію критичної опалесценції (1908 рік). Роботи Смолюховского завдали серйозного удару гіпотезі «теплової смерті Всесвіту», довели справедливість молекулярно-кінетичної теорії та сприяли остаточному зміцненню атомістичних уявлень.
  Ознайомитися з експозицією можна до 26 жовтня 2018 року. Вона розміщена в холі Центральної наукової бібліотеки, на 8-му поверсі.


 26 вересня 2018 р. в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна на базі фізичного факультету відбувся турнір юних винахідників і раціоналізаторів серед учнів загальноосвітніх закладів Шевченківського району м. Харкова.

 


14 вересня 2018 року

  Під час засідання Вченої Ради фізичного факультету відбулося урочисте вручення найвищої відзнаки Каразінського університету – медалі ім. В.Н. Каразіна - кандидату фiзико-математичних наук, доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця Юрію Петровичу Степановському. Життя і наукова діяльність Юрія Петровича пов’язані з Університетом з 1955 року.
  Яскраві наукові роботи, викладацька праця доцента, авторитет серед колег і студентів – таким знають Ю.П. Степановського на фізичному факультет і за його межами. Його загальні курси атомної та ядерної фізики, спецкурси з загальної теорії відносності та квантової електродинаміки, факультативи „Теорія груп та релятивістські хвильові рівняння”, „Основні досягнення сучасної фізики”, „Історія фізики” відзначали багато поколінь студентів.
  В цьому році Юрій Петрович відзначив поважний ювілей. Адміністрація и колектив фізичного факультету щиросердно вітає доцента Ю.П. Степановського з високою нагородою і зичить значних наукових успіхів,міцного здоров’я і щастя на довгі роки.

 

                         


10 вересня 2018 року

  У виставковій залі ЦНБ урочисто відкрита персональна художня виставка відомого харківського митця Володимира Петровича ВОВКА «Харківська Швейцарія». На його полотнах живе мальовничий світ Зміївщини – одним з найкрасивіших куточків Лівобережної України.
  Повноводний Сіверський Дінець, річки Уди, Мож і чисельні озера, прибережні гірські кручі та широкі тераси, столітні дубові гаї та соснові бори, квітучі галявини та луки додають нашому краю особливої неповторної краси.
Неповторні природні багатства Зміївщини є невичерпним джерелом для багатьох художників. І один з них – Володимир Петрович ВОВК.
  Про автора: Вовк Володимир Петрович народився 17 червня 1937 року в м. Зміїв Харківської області. В 1961 році закінчив Московський народний університет мистецтв. Довгі роки працював у Харківському художньо-промисловому комбінаті художником-оформлювачем. Зараз працює у напрямку класичного пейзажного, портретного живопису і художньої графіки. Роботи виставлялися на спеціалізованих виставках Харкова та Змійова. Особливою популярністю глядачів і увагою колег відзначений цикл «Харківська Швейцарія».
  На відкритті виставки були присутні ректор ХНУ імені В.Н. Каразіна академік В.С. Бакіров, декан фізичного факультету професор Р.В. Вовк, представники Союзу художників України, численні співробітники Університету і окремо фізичного факультету, які з вдячністю привітали цікаву, яскраву виставку самобутнього майстра.

 

Липень – серпень 2018 року

    Спекотне літо 2018 року…
    Знову, як і торік, літо стало майданчиком значних подій і плідних відряджень для провідних вчених фізичного факультету. Результати наукових досліджень вчених факультету були гідно представлені на низці міжнародних конференцій в Європі. Професор Р.В. Вовк взяв участь в конференції з проблем фізики магнетизму в Сан-Себастіані, в Іспанії (18 – 22 червня).
    Професори Р.В. Вовк, В.О. Шкловський та інші представили оригінальні результати досліджень на конференції з магноніки, що відбулась в Києві і зібрала провідних фахівців з тематики. Виступ на груп-мітингу представників університету (професори Р.В. Вовк, С.І. Тарапов, О.В. Добровольський), які беруть участь у програмі Горизонт-2020, була визнана найкращою.
    Група науковців в складі професорів Р.В. Вовка, В.О. Шкловського і С.І. Тарапова .И. взяла участь у виконанні сумісного проекту з групою професора Кругляка в Університеті м. Ексетер (Велика Британія). Результати будуть оприлюднені в серії статей в провідних фахових виданнях.
    Тривалий візит професора В.О. Шкловського і ст. наук. співроб. А.І. Безуглого в Університет ім. А. Міцкевича в м. Познань (Польща) дав змогу реалізувати програму співпраці з польськими колегами і виконати етап НДР, яка фінансується Міністерством освіти і науки України.
 

                     

                                                    

                    


Червнь 2018 року

  Захист випскних робіт на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня - «Магістр» на фізичному факультеті.

 
      


4 - 8 червня 2018 року

    4 – 8 червня 2018 р. проходить ІХ Міжнародна конференція молодих вчених ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН УкраїниI X International Conference for Professionals and Young Scientists "Low Temperature Physics" - ICPYS LTP 2018 dedicated to the 100th anniversary of the National Academy of Sciences of Ukraine
  В роботі конференції беруть участь студенти і аспіранти фізичного факультету. Всім зичимо успіхів, цікавих зустрічей і насиченої програми, якою завжди вирізняється оргкомітет ICPYS-LTP. Підчас проведення конференції ФТІНТ працює в режимі вільного доступу. Радимо студентам молодших курсів відвідати популярні Lab-тури.
 

        


Травень 2018 року

У травні 2018 року визначено переможців конкурсу на краще науково-методичне забезпечення Каразінського університету 2017/2018 навчального процесу

Організатор конкурсу: Навчальний центр методичної роботи Управління якості освіти.

Серед переможців – кафедри фізичного факультету:
за напрямом «Розробка та впровадження інноваційних технологій»:
2 місце — кафедра експериментальної фізики фізичного факультету;

за напрямом «Сприяння науковій роботі студентів»:

3 місце — кафедра теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця фізичного факультету.

  За значні успіхи в удосконаленні змісту та методик навчального процесу кафедри-переможці відзначено дипломами університету, а також їм виділено кошти на придбання технічного та лабораторного обладнання, канцелярського приладдя або видання навчальної літератури.

Вітаємо переможців, бажаємо подальших успіхів!


  З подорожі у словацьке місто Кошице повернулася група студентів фізичного і фізико-технічного факультетів,які у складі об’єднаної команди цього року посідали почесні місця на міжнародних фізичних олімпіадах та турнірах і були премійовані адміністрацією Університету.   Разом зі своїм наставником доц. З.О. Майзелісом вони відвідали фізичний факультет Університету ім. П.Й. Шафарика, мали цікаву екскурсію містом та подивилися, яка чудова природа Словаччини.     
  На світлинах – радісні миті відкриття Словаччини.
  Хлопці та дівчата! Нових успіхів вам і нових наукових звершень, а також… вдалої сесії! 

   

 


29 травня 2018 року

  Відбувся візит делегації ХНУ імені В.Н. Каразіна у складі голови – проф. Назирова З.Ф., декана фізичного факультету проф. Вовка Р.В., директора Центру міжнародних зв’язків Штейнміллер І.О. і начальника відділу кадрів Куліша С.М. до Університету ім. П.Й. Шафарика в м. Кошице (Словаччина) з метою розширення співробітництва в рамках Європейської програми Erasmus+, а також участі в урочистостях, присвячених 50-річчю факультету природничих наук та обміну досвідом в галузі наукової і освітньої діяльності.

 
      


28 травня 2018 року

   Вітаємо з успішним захистом магістерських робіт
в Університеті ім. П.Й. Шафарика в м. Кошице (Словаччина)
студентів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна
Анастасію Назіпову, Євгенія Осадчука і Миколу Вовка,
які навчалися за програмою Erasmus+ .
На захисті був присутній декан фізичного факультету ХНУ проф. Вовк Р.В., який відзначив високий рівень фахової підготовки випускників.

    


28 травня 2018 року

  27 травня 2018 р. відбувся семінар кафедри фізики низьких температур. З доповіддю «Технологія детектування поодиноких фотонів за допомогою сучасних ВТНП-матеріалів» виступив професор Шкловський В.О., який представив свою унікальну теоретичну роботу, виконану разом з кандидатом фіз.-мат наук Безуглим О.І. Робота викликала чималу зацікавленість і буде презентована на між факультетському семінарі.

 
      


27 квітня 2018 року

   ОБ'ЯВА
  У рамках українсько-німецького проекту UKRATOP, Kyiv Academic University оголошує конкурс для фізиків-експериментаторів, теоретиків, та матеріалознавців (студентів, аспірантів та постдоків) на стажування у Німеччині (IFW Dresden) в області дослідження топологічно впорядкованих електронних станів. Метою стажувань є набуття досвіду та отримання експериментальних даних для захисту кваліфікаційних робіт в Україні. Конкурс є відкритим для студентів всіх українських університетів.
  Заявки приймаються до 14 травня 2018.
  Більше інформації: https://kau.org.ua/news/massmedia/147-ukratop 
 


19 травня 2018 року

  На науковому семінарі кафедри фізики низьких температур відбувся попередній захист кандидатської дисертації аспіранта фізичного факультету, голови ради аспірантів фізичного факультету, завідувача Кріогенної лабораторії ХНУ імені В.Н. Каразіна Сергія Володимировича Савича. Дисертаційну роботу «Структурна релаксація і вплив старіння на процеси переносу у ВТНП-сполуках системи 1-2-3» було виконано на КФНТ під керівництвом проф. Вовка Р.В.
  Зичимо Сергію Володимировичу успішного захисту і присудження вченого звання!


Квітень 2018 року

   Вітаємо команду студентів
фізичного та фізико-технічного факультетів Каразінського університету,
яка на 10-му Міжнародному турнірі фізиків посіла 5-е місце і отримала диплом III ступеню. Вітаємо команду студентів фізичного та фізико-технічного факультетів Каразінського університету, яка на 10-му Міжнародному турнірі фізиків посіла 5-е місце і отримала диплом III ступеню.

  Переможцями цьогоріч стали команди Швейцарії (1-е місце), Франції (2-е місце) і Бразилії (3-є місце). 

  Турнір проходив 1 – 8 квітня 2018 р. в м. Долгопрудний (Росія).

   Тренери команди – Олексій Голубов і Захар Майзеліс. Капітан команди – Ігор Сікачина. Склад команди – Дар’я Распопова, Олексій Лук’янчук, Ольга Зайцева, Орина Іваштенко, Вікторія Зайцева.

М О Л О Д Ц І! Пишаємося Вами і зичимо нових перемог і нових успіхів!


   Колектив фізичного факультету вітає
завідувача кафедри фізики твердого тіла,
доктора фізико-математичних наук
професора Золтана Золтановича Зимана з ювілеєм!

                             

   Висловлюючи свою повагу видатному викладачу, вченому і науковому керівнику одного з потужних напрямів фізичної науки в Харківському університеті, студентство і працівники факультету зичать ювілярові міцного здоров’я і щастя, виповнення всіх творчих задумів і нових злетів наукової думки, нових талановитих учнів і зміцнення наукової школи, сповнення найзаповітніших мрій і успіхів на довгих життєвих дорогах!


Березень 2018 року

   Колектив фізичного факультету вітає з славними ювілеями
доцента кафедри фізики низьких температур
Марину Георгіївну Ревякіну
і старшого викладача кафедри експериментальної фізики
Юрія Вікторовича Литвинова!

            ???°N?N????????? ???? ?·?°??N???N?N? ??N???N?N?N????° ?±N????µN?                  

   Шановні ювіляри! Ви є визнаними фахівцями у галузі розроблення та впровадження сучасних інноваційних методик викладання різноманітних розділів загальної фізики та фізики низьких температур. Ваші методичні розробки використовуються для забезпечення проведення навчальних занять та самостійної роботи студентів. На високому рівні ви проводите практичні і лабораторні заняття із загальної, медичної та біологічної фізики. Ви користуєтесь заслуженим авторитетом у студентів, викладачів та співробітників фізичного факультету.
   Зичимо Вам, вельмишановні Марино Георгіївно і Юрію Вікторовичу, міцного здоров’я, благополуччя, творчого натхнення і нових вагомих досягнень у науково-педагогічній і науковій діяльності!


19 січня 2018 року

  Администрация факультета сообщает о начале работы международных магистерских программ в Республике Польша в рамках проекта Erasmus Mundus: MaMaSELF: Приглашаются студенты из Украины, которые в этом учебном году станут бакалаврами химии, физики, материаловедения. Программы подразумевают стипендиальную поддержку.
  Просьба заинтересованным ознакомиться с рекламной информацией MaMaSELF с тем, чтобы подать заявки на участие в программах в январе - феврале.

      


11 січня 2018 року

   Відбулась конференція трудового колективу фізичного факультету, на якій було розглянуто два питання.
1. Щорічний звіт декана за 2017 році.
Професор Вовк Р.В. звітував про науково-педагогічну, наукову, методичну, організаційну, виховну і профорієнтаційну роботу. Були відзначені здобутки і окреслені актуальні задачі, які потребують концентрації зусиль декана і колективу факультету. Максимальні зусилля декана і викладацького складу були і будуть спрямовані на успішну підготовку і здійснення вступної кампанії 2018 р.
Конференція трудового колективу затвердила одностайно звіт декана фізичного факультету.
2. Обрання представників учбово-допоміжного персоналу для участі у виборах ректора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Рішенням зборів УДП фізичного факультету були обрані шість представників-виборців:
Ларіна Наталія Олегівна, Тимченко Ніна Терентіївна, Гончаренко Антон Володимирович, Єзерська Людмила Володимирівна, Холодилова Людмила Тимофіївна, Голубенко Зоя Всеволодівна для участі у виборах ректора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна 22 лютого 2018 р.      


5 грудня 2017 року

  На початку грудня в ХНУ імені В.Н. Каразіна проходила XIIІ Міжнародна наукова конференція «Фізичні явища в твердих тілах», яку було присвячено 100-річчю з дня народження академіка І. М. Ліфшиця.

  Організатор конференції: фізичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, голова оргкомітету – декан фізичного факультету, професор Вовк Руслан Володимирович.
Напрямки роботи конференції:
– Теорія твердого тіла.
– Фізика тонких плівок та низьковимірних систем.
– Надпровідність, низькотемпературне матеріалознавство.
– Математичне моделювання фізичних процесів у твердих тілах.
– Магнітні властивості твердих тіл.
– Фізичні процеси в біологічних матеріалах.
– Дефекти та фізичні процеси в твердих тілах.
– Фізика міцності та пластичності.
– Оптика та лазерна фізика.
– Поверхневі явища і фазові перетворення в нанодисперсних системах.
– Радіаційна фізика твердого тіла та радіаційне матеріалознавство.
– Методологія викладання навчальних курсів щодо фізичних властивостей твердих тіл.
В роботі конференції взяли участь понад 120 учасників з ближнього та далекого зарубіжжя.

    

   


17 листопада 2017 року

  Під час свого візиту до ХНУ імені В.Н. Каразіна заступник міністра освіти та науки України, доктор фізико-математичних наук, професор Максим Віталійович Стріха виступив на загальному науковому семінарі фізичного факультету з доповіддю, присвяченою новітнім досягненням у фізиці графену. Поважний гість відвідав фізичний факультет, побував у наукових лабораторіях і навчальних аудиторіях, спілкувався зі студентами

  Студенти групи Ф-043 з видатним вченими.


  На засіданні наукового семінару КФНТ було заслухано доповіднаукового співробітника ФТІНТ НАНУ Легенької Анастасії Олександрівни "Прояви особливостей електронної структури в магнітних та надпровідних властивостях шаруватих сполук перехідних металів з металоїдами" – матеріали дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізика твердого тіла. Науковий керівник – доктор фіз.-мат. наук, професор Г.Є. Гречнєв.


3 листопада 2017 року

  3 листопада 2017 р. відбувся профорієнтаційний захід для студентів фізичного факультету – екскурсія до Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна Національної академії наук України.
  Програма заходу складалась з лекції директора ФТІНТ ім.Б.І. Вєркіна НАНУ, академіка НАНУ Гнатченка Сергія Леонідовича, зустрічі з провідними вченими академічної установи; відвідування наукових відділів і гелієвого залу інституту.
  Студенти факультету мали зустріч з молодими вченими ФТІНТУ, багато з яких є недавніми випускниками фізичного факультету. Відповідальна за захід – доцент КФНТ Ревякіна М.Г. – відзначила зацікавленість студентів і гостинність співробітників філії кафедри фізики низьких температур ФТІНТу.

 Картинки по запросу ФТИНТ фото    Похожее изображение


1 листопада 2017 року

  Підсумки розвитку фізичного факультету в 2017 р.: позабюджетний чинник.

Детальніше


23-25 жовтня 2017 року

  «Старт кар`єри» - так називалася низка заходів профорієнтаційного спрямування на фізичному факультеті за участю роботодавців. Були запрошені студенти 2 – 4 курсів, перед якими виступали представники міського Центру занятості, директор ГНАТЧЕНКО Сергій Леонідович, і заступник директора з наукової роботи ГРЕЧНЄВ Геннадій Євгенович Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна Національної академії наук України, учений секретар Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України Сорокін Олександр Васильович.

Картинки по запросу студенческая аудитория фото  Картинки по запросу студенческая аудитория фото


19 жовтня 2017 року

  На науковому семінарі кафедри фізики низьких температур було представлено доповідь доктора філософії, викладача факультету Виробничих технологій та екології Технічного університету м. Лодзь (Республіка Польща) Jacek Gralewski EFFECT OF SUPPORT AND MATERIAL PROPERTIES OF THE STATE TENSION AND STRAIN SKELETON DENTURE.

Детальніше


17 жовтня 2017 року

   Вітаємо декана фізичного факультету,
професора Вовка Р.В.
з отриманням сертифікатів високого рівня цитування низки наукових статей в світових фахових журналах.

 


   Вітаємо вихованця фізичного факультету
Дмитра Лотника
з присвоєнням йому звання доктора філософії після успішного захисту дисертації в Університеті ім. П.Й. Шафарика м. Кошиці (Словаччина). Наукове дослідження Дмитра було розпочате в ХНУ імені В.Н. Каразіна під керівництвом професора Вовка Р.В.


10 жовтня 2017 року

  10.10.2017 р. на базі фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна пройшов турнір юних фізиків Шевченківського району м. Харкова, у якому взяли участь команди ЗНЗ №№ 6, 45, 47, 50, 51, 89, 99, 116, 117, 129, 131, 135, 148, 149, 150, 159.
  Вітаємо переможців турніру:
І місце – ХГ № 47;
ІІ місце – ХНВК № 45 «АГ», ХГ № 116, ХЗОШ № 150;
ІІІ місце – ХЛ № 89, ХЛ № 149, ХЗОШ № 131, ХЗОШ № 135

http://rmofizika.blogspot.com/2017/10/blog-post_11.html#more


03 жовтня 2017 року

  03.10.2017 р. на базі фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна пройшов турнір юних винахідників і раціоналізаторів Шевченківського району м. Харкова, в якому взяли участь команди ЗНЗ №№ 29, 45, 47, 89, 99, 106, 116, 117, 135, 150, 159. Переможцями турніру стали:
  І місце – ХНВК № 45 «АГ», ХГ № 47;
  ІІ місце – ХГ № 116, ХЗОШ № 150;
  ІІІ місце – ХЛ № 89, ХЗОШ № 159.
  Вітаємо учасників і зичимо подальших успіхів.

    

    

    


26 вересня 2017 року

   Вітаємо провідного наукового співробітника кафедри фізики низьких температур Гриба Олександра Миколайовича
з врученням диплому доктора фізико-математичних наук.

Зичимо нових наукових досягнень і творчих ідей!

 


22 вересня 2017 року

    22 вересня 2017 р відбувся відкритий науковий семінар кафедри фізики низьких температур, на якому Добровольський О.В., доктор фіз.-мат. наук ( ХНУ імені В.Н. Каразіна), приват-доцент, завідувач лабораторії нанофлуксоніки, Інституту фізики (Університет Й.В. Гете в м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина) представив доповідь "Надпровідні магнонні кристали". Представлені результати викликали великий інтерес і схвальні відгуки фахівців.

 

З основними науковими результатами можна ознайомитися у
- огляді з динаміки абрикосівських вихорів у наноструктурованих надпровідниках
Abrikosov ?uxonicsinwashboardnanolandscapes
O. V. Dobrovolskiy, Physica C 533, 80–90 (2017)

- огляді з особливостей НВЧ експериментів з абрикосівськими вихорами (open access)
Vortices at microwave frequencies
E. Silva, N. Pompeo, and O. V. Dobrovolskiy
in Superconductors at the Nanoscale: From Basic Research to Applications
(eds.) R. Wordenweber. V. Moshchalkov, S. Bending, F. Tafuri
De Gruyter, Berlin, 2017, chap. 8, pp. 253-278
ISBN 978-3-11-045620-2

- огляді з виготовлення наноструктур за допомогою безмаскової технології FEBID
FEBID meets materials science
M. Huth, F. Porrati, O. V. Dobrovolskiy
arXiv:1709.05835

Поняття пінінгу абрикосівських вихорів і найважливіші особливості їх динаміки у надпровідниках розглядаються у рамках спеціального курсу проф. Шкловського В.О. на кафедрі фізики низьких температур, матеріали якого нещодавно вийшли з друку також на англійській мові

Pinning and vortex dynamics in superconductors
V. A. Shklovskij and O. V. Dobrovolskiy
Lambert Academic Publishing, Saarbrucken, 2017, 136 p.
ISBN 978-3-330-04172-1

 

20 вересня 2017 року

Адміністрація, науково-педагогічні працівники фізичного факультету і
студенти кафедри фізичної оптики щиросердно вітають
доцента кафедри фізичної оптики

Макаровського Миколу Олександровича з ювілеєм!

Шановний Ювіляре! Знаємо Вас як людину, життя якої пов’язане з Університетом – від студентської лави до викладацької кафедри, від лаборанта до старшого наукового співробітника кафедри фізики кристалів і доцента кафедри фізичної оптики. На Вашому рахунку – кандидатська дисертація, понад 50 наукових праць в авторитетних фахових виданнях і в матеріалах міжнародних конференцій, а також низка методичних видань. Протягом багатьох років Ви є куратор секції «Фізика» МАН Харківської області, яка відкриває юні таланти Слобожанщини. Мало не два десятиліття Ви працювали заступником декана фізичного факультету з навчальної роботи, багато років очолювали і очолюєте методичну комісію фізичного факультету, користуєтесь безперечним авторитетом серед колег і студентів.
Загально відома за межами факультету, Харківського національного університету і нашого міста Ваша громадська діяльність, пов’язана з головуванням в Оргкомітеті міжнародного фестивалю популяризації науки та наукової фантастики "Зоряний міст" (1999 – 2011 рр.). Пишаємося, що в 2009 р. він був відзначений як кращий серед відповідних європейських фестивалів, а Ви одержали посвідчення кращого модератора фестивалів у Європі.
За успішну роботу на освітянській і громадській нивах Ви були відзначені знаком «Вiдмiнник освiти України» (2003), знаком "Вища нагорода мера м. Харкова" (2003) і орденом "За заслуги" третього ступеня (2007).
Шановний Миколо Олександровичу! Колектив фізичного факультету зичить Вам міцного здоров'я, успіхів, виповнення всіх мрій, реалізації всіх планів, нових обріїв в науці, натхнення на довгі плідні роки!

На світлині – Макаровський М.О. в Кембриджі (Великобританія) біля оригінального криогенного пристрою П.Л. Капиці.


4 вересня 2017 року

21 серпня 2017 виповнилося 80 років видатному вченому – Почесному професору Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, академіку Національної академії наук України, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки – Леоніду Андрійовичу Пастуру.
Ми – Ваші багаточисленні учні, друзі та колеги щиро вітаємо Вас з Ювілеєм!
Шановний Леоніду Андрійовичу!
Дякуємо Вам за Науку! Ви в розквіті творчих сил. Нехай завжди Ваші інтереси, Ваша робота будуть пов'язані з фізичною наукою, з вихованням нових поколінь фізиків!
Ми бажаємо Вам і Вашій родині міцного здоров'я, подальших творчих успіхів, щастя!


Колектив фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.


Червень - серпень 2017 року

   Спекотне європейське літо 2017 р. надало підвищеного градусу активності та плідності науковій діяльності провідних вчених фізичного факультету. Наші професори – Вовк Р.В., Шкловський В.О. і чл.-кор. НАНУ Тарапов С.І. – гідно представили факультет і його наукові здобутки на міжнародних конференціях і школах.

   До уваги – фоторепортаж з європейських центрів фізичної науки і освіти:

 

   Міжнародна конференція з наномагнетизму та спінтроніки SOL-SKYMAG 2017, що відбулася в м. Сан-Себастіан (Іспанія), стала вдалим майданчиком для ознайомлення світової фізичної спільноти з результатами наукових досліджень в цій галузі вчених фізичного факультету нашого Університету. На світлині – виступ проф. Шкловського В.О.

 

   Європейська конференція з проблем фізики магнетизму РМ-17 відбулась в польській Познані (до речі, в місті-побратимі Харкова ). Конференція проходила на базі Університету ім. А. Міцкевича, який в 2019 р. відзначатиме ювілей 500-річчя. На світлинах – професори Вовк Р.В., чл.-кор. НАНУ Тарапов С.І. знаний фахівець з теорії електронних і кінетичних властивостей нелінійних систем, український професор Любчанський І.Л. на кафедрі фізики наноматеріалів та нелінійної оптики. На 3-ій світлині – професор Вовк Р.В. з професором Янушем Дубовиком в лабораторії магнетронного та лазерного напилення інституту Молекулярної фізики Польської академії наук. Доповідь групи вчених Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на груп-мітингу в червні 2017 р. була визнана найкращою серед університетів та науково-дослідних інститутів, які є учасниками проекту «MaglC»,

 

   Оксфорд, коледж Святої Магдалени, заснований в 1458 р. Тут відбулася Міжнародна конференція з магнетизму. Кампус коледжу Св. Магдалени: краса і велич – вічне і сучасне

  

   Міжнародна конференція з магнетизму (Оксфорд, Велокобританія). Приват-доцент Університету ім. Й.В. Гете (Франкфурт, Німеччина), доктор фізико-математичних наук, вихованець фізичного факультету ХНУ Добровольський О.В. і професори кафедр фізики низьких температур і кафедри теоретичної фізики ім. академіка І.М. Ліфшиця Р.В. Вовк і Шкловський В.О. доповідають оригінальні результати, що були отримані під час виконання проекту «MaglC» (Grant Agreement number 644348 – MaglC-H2020-MSCA-RISE-2014), співучасником якого є ХНУ імені В.Н. Каразіна


27 липня в спеціалізованій вченій раді Д 64.051.03
відбувся захист дисертації
УБСТРУКТУРНІ ТА ОРІЄНТАЦІЙНІ ЗМІНИ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ В ХОДІ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ДВОВИМІРНИХ ПОЛІКРИСТАЛІВ АЛЮМІНІЮ І МІДІ ПРИ КІМНАТНІЙ ТЕМПЕРАТУРІ"
старшого викладача кафедри експериментальної фізики
Зєтової Тетяни Расімовни на здобуття вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук.

Вітаємо блискучу вихованку кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету, улюблену викладачку багатьох студентів фізичного та медичного факультетів зі значною подією. Зичимо Тетяні Разімовні подальших професійних і життєвих успіхів!

Вітаємо також наукового керівника дисертаційної роботи Т.Р. Зєтової, професора кафедри фізики твердого тіла Бадіяна Євгена Юхимовича зі значним успіхом його учениці. Зичимо нових звершень і достойних учнів!


23 червня 2017 року

Багаточисленні учні і колеги вітають
доцента Єзерську Олену Володимирівну з
нагоди Ювілею!

   Ви пройшли довгий шлях в науці і освіті – від студентки та аспірантки до знаного вченого та прекрасного педагога фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна.    Понад сорок років Ваше життя пов’язане з кафедрою теоретичної фізики ім. І.М. Ліфшиця  і ФТІНТ НАН України.
   Ваші учні і колеги підкреслюють Ваш професіоналізм, високий рівень викладання лекційних та практичних курсів, внесок в розвиток комп’ютерних методів навчання студентів і співробітників кафедри,  доброзичливе ставлення до студентів та колег, активну участь у профорієнтаційній роботі факультету, багаторічне керування науковими роботами школярів – членів МАН, творче ставлення до роботи сайту кафедри теоретичної фізики. За видатні успіхи в науковій і педагогічній діяльності цього року Вас було нагороджено Почесною грамотою Харківського Університету.

   Ми цінуємо Ваш талант вченого і педагога, Вашу готовність прийти на допомогу студенту і колезі при вирішенні будь-якої проблеми, Вашу любов до людей і активну життєву позицію!

Шановна Олено Володимирівно! Вітаючи Вас з знаменною датою, зичимо Вам подальших успіхів в науці та на ниві виховання нових поколінь фізиків, нових горизонтів вдосконалення праці Вашого життя – нести світ знань. Зичимо Вам щастя і радощів, міцного здоров’я та виповнення мрій!

Картинки по запросу цветы фото букеты


22 червня 2017 року

   22 червня 2017 року відбувся науковий семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця за участю професора Александра Фехера. Проф. А. Фехер – директор інституту фізики університету імені Павла Шафарика у м. Кошице (Словакія) – є почесним доктором Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Наукові доповіді доцентів С.С.Апостолова («Лінійні та нелінійні явища при розповсюдженні плазмових хвиль у шаруватих надпровідниках») та А.Т.Котвицького («Математична теорія N-точкових гравітаційних лінз») викликали значну зацікавленість та плідну дискусію учасників семінару. Були присутні викладачі та студенти різних курсів фізичного та хімічного факультетів: О. Дженжеров (3 курс), Н.Мельник (3 курс), Н. Квітка (4 курс), Д. Кадигроб (мол. наук. співр. ІРЕ НАНУ), А. Усова (3 курс), О.В. Єзерська (доц.), В.О. Черановський (проф.), Г.І. Рашба (доц.), О.І. Любімов (доц.), А. Папуця (2 курс), В. Шашко (5 курс), Г. Тітіков (3 курс), А. Фехер (проф. ун-т Кошице), Я. Чистяков (2 курс), Д. Долгополова (2 курс), О.Р. Казачков (доц.), В. Шабленко (4 курс), Манченко Л. (3 курс).

  Студенти фізичного факультету, серед яких є представники кафедри теоретичної фізики, успішно навчаються в магістратурі університету імені П. Шафарика згідно договору про співробітництво між нашими університетами. Наприклад, 15 червня цього року успішно захистила магістерську дипломну роботу студентка 6-го курсу Могильна М. М., яка два роки навчалась у магістратурі університету імені П. Шафарика.

 
     
 
Під час семінару

Виступає С.С. Апостолов

Виступає доц. А.Т. Котвицький

7 червня 2017 року

  7 червня 2017 року вже в шостий раз відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця, відділу статистичних методів математичної фізики і відділу теоретичної фізики ФТІНТ НАН України, присвячений пам'яті проф. В.М.Цукерника (1927-2012). В цьому році Віктору Мойсейовичу виповнилося б 90 років. З науковими доповіддю «Резонанс у моделі Кітаєва» виступив пров.наук.співр.ФТІНТ НАНУ, проф. А.А.Звягін. Учні та колеги В.М.Цукерника поділилися спогадами про наукову та педагогічну діяльність Віктора Мойсейовича.

 

 

 На семінарі були присутні: проф. Н.М. Макаров (Університет м. Пуебла, Мексика), чл.-кор. НАНУ, проф. В.О. Ямпольський, пров.н.с. А.В.Кац, с.н.с. Г.М. Притула, с.н.с. Векслерчик В.Є. (всі – ІРЕ НАНУ), проф.І.В. Кріве, проф. Ковальов О.С., проф. Богдан М.М., с.н.с. Кулініч С.І. (ФТІНТ НАНУ), доц. Степановський Ю.П., проф.Черановський В.О. (хім.ф-т), асп. Токарев В.В. (хім.ф-т), доц. Любімов О.І., зав.каф. Рашба Г.І., проф. Конторович В.М. (РІАН НАНУ), пров.н.с. Заславський О.Б. (фізико-технічний ф-т), Філатова Л.Д. (доц. ХНАДУ), проф. В.Г. Піщанський


16 квітня 2017 року

  16 квітня 2017 р. відбувся сумісний науковий семінар кафедри фізики низьких температур, кафедри теоретичної фізики ім. академіка І.М. Лівшиця та Інституту теоретичної фізики ННЦ ХФТІ. Доповідь «Квантові детектори фотонів великих енергій та їх можливі застосування в медицині» доктора фіз.-мат. наук Безуглого А.І. викликала значну зацікавленість і плідну дискусію.


12 квітня 2017 року

   Колектив фізичного факультету
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
вітає в.о. завідувача кафедри фізичної оптики,
доктора фізико-математичних наук професора
Галунова Миколу Захаровича

з високою відзнакою його наукових досягнень –
Державною премією України в галузі науки і техніки
за 2017 рік,

яку він отримав разом з колегами з Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України за розробку пластмасових сцинтиляторів багатофункціонального призначення.

Шановний Миколо Захаровичу! Щиро зичимо Вам подальших наукових здобутків, нових скорених дослідницьких висот і успіхів на освітянській ниві!

   

21 березня 2017 року

21 березня 2017 року в ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України відбувся захист докторської дисертації «Когерентна динаміка систем з джозефсонівськими контактами»
кандидата фіз.-мат. наук, старшого наукового співробітника кафедри фізики низьких температур Гриба Олександра Миколайовича. 
Науковий консультант – проф.  Вовк Р.В.

Вітаємо колегу і вихованця нашого факультету з значною подією і зичимо подальших успіхів в науковій роботі.16 березня 2017 року

   Підвищення кваліфікації вчителів ЗОШ на фізичному факультеті
   З 2016/2017 навчального року згідно до Наказу ректора № 0205-1/329 від 06.07.2016 р. на фізичному факультеті розпочато курси підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх навчальних закладів різних типів і форм власності та викладачів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, що надають повну загальну середню освіту, за напрямом «Фізика та астрономія».
   Рішенням Вченої ради фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (протокол №12 від 18.11.2016) базовою кафедрою для проведення курсів призначено кафедру загальної фізики фізичного факультету ХНУ.
   Розробники програми підготовки:
Лазоренко О.В., доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри загальної фізики фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;
Макаровський М.О., кандидат фізико-математичних наук, голова методичної комісії фізичного факультету, доцент кафедри фізичної оптики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;
Савченко О. М., кандидат фізико-математичних наук, член методичної комісії фізичного факультету, доцент кафедри загальної фізики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна .
   Особливостями цієї Програми є можливість відвідування лекцій з сучасних проблем фізики та астрономії та практичних занять провідних викладачів і науковців фізичного факультету університету, а також знайомство з Інститутом астрономії та обсерваторією ХНУ, дослідницькими лабораторіями, Ландау-центром, робототехнічним гуртком для студентів та школярів, колекціями Музею природи та Музею історії Харківського університету.
   Професійний блок програми складався з 4 розділів:
1. Інноваційні засоби, методи та форми навчання фізики та астрономії у загальноосвітньому навчальному закладі
2.Загальна фізика та астрономія – поєднання сучасних та традиційних поглядів у викладанні
3. Нові напрями в сучасній фізиці
4. Презентації та гранти: допомога вчителю
   На сайті Інституту післядипломної освіти та заочного дистанційного навчання Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна розміщений повний текст програми та методичні матеріали. Курси підвищення кваліфікації пройшли 16 вчителів фізики, які працюють у школах м.Харкова та області. Після проведення всіх занять за програмою, всі слухачі пройшли захист випускних робіт з відповідними презентаціями та отримали кінцеву оцінку, відображену у випускному сертифікаті Інституту післядипломної освіти та заочного дистанційного навчання Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. На завершення програми стажування був проведений «круглий стіл», на якому відбувся обмін враженнями та побажаннями щодо наступного співробітництва між вчителями та викладачами фізичного факультету.

 


14 лютого 2017 року

   До уваги випускників!

Детальніше: PhD positions in low temperature physics.pdf


10 лютого 2017 року

   Вітаємо професора Вовка Руслана Володимировича і провідного наукового співробітника кафедри фізики низьких температур Хаджая Георгія Ярославовича з відзнакою їх наукових здобутків. Редакційна колегія журналу "Solid State Communications" обрала іх статтю до переліку найкращих статей цього видання.


29 січня 2017 року

http://landaucentre.org

29 січня, у 212-й день народження Харківського університету, у приміщеннях «ЛандауЦентру» було проведено інтелектуальний квест «Загадки Каразіна». Цей захід є певним підсумком спільного проекту Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту науки і освіти ХОДА і Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна «Пересувна виставка цікавої науки Каразінського університету». До «ЛандауЦентру» завітали учні з 21 району Харківщини. 45 талановитих школярів, майбутніх вітчизняних просвітників, розв’язували завдання в п’ятьох локаціях: «Експериментальна фізика», «Біологія», «Математика і логіка», «Хімія» і «Високі енергії». Усі учасники після закінчення квесту отримали пам’ятні подарунки від університету. Заступники директора Департаменту науки і освіти ХОДА Олександр Труш і Володимир Ігнатьєв нагородили грамотами Департаменту факультети, які брали участь у пересувній виставці. І кульмінацією свята стало вручення від голови ХОДА Юлії Світличної дивовижного торту, на якому були написані слова «Загадки Каразіна. Харків. 2017 р.». Цей солодкий шедевр передав дітям заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

 

 

 

 

 

 


23 січня 2017 року

   Доповідь, присвячена 100-річчю з дня народження І. М. Ліфшиця
   23 січня 2017 року у рамках засідання Вченої ради Каразінського університету з доповіддю, присвяченою 100-річчю з дня народження видатного фізика-теоретика, академіка Іллі Михайловича Ліфшиця, виступив декан фізичного факультету, професор Руслан Вовк. (Див. презентацію доповіді.)
   У своїй доповіді він ознайомив присутніх з основними віхами життя, науковими здобутками та вкладом вченого у розвиток Каразінського університету.
   У заході також взяв участь академік Національної академії наук України, лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки Леонід Пастур.
   «З Каразінським університетом пов’язані імена видатних фізиків, одним з яких є Ілля Ліфшиць ? учений світового рівня, який здійснив низку відкриттів у галузі фізики твердого тіла, почав наукове дослідження нових напрямів теоретичної фізики, що і наразі не втрачають актуальності», ? наголосив академік.

Презентація

 

5 грудня 2016 року

   З весни 2015 р. по осінь 2016 р. в аудиторії ім. К.Д. Синельникова проходили науково-популярні і просвітницькі лекції.

Детальніше: Звіт про організацію та проведення науково-популярних і просвітницьких лекцій


2 грудня 2016 року

   22-23 листопада 2016 р. в Будинку вчених (м. Харків, вул. Жінок Мироносиць, 10) відбувся Міжнародний ювілейний семінар «Сучасні проблеми фізики твердого тіла», присвячений пам’яті члена-кореспондента НАН України Е. А. Канера (1931-1986) та 60-річчю відкриття циклотронного резонансу в металах. Е.А.Канер є всесвітньо відомим вченим, співавтором двох відкриттів: циклотронного резонансу, який тепер називають резонансом Азбеля – Канера, та явища балістичного проникнення радіохвиль в метали – так званих мод Гантмахера – Канера, лауреатом Державної премії УРСР.Емануіл Айзикович працював в Інституті радіофізики та електроніки АН УРСР з момента його заснування в 1955 році, з 1965 очолював створений ним відділ теорії твердого тіла, паралельно багато років працював на кафедрі теоретичної фізики Харківського університету. Е.А. Канер працював редактором журналу «Solid State Communications».
   Протягом двох днів учні та учні учнів Е.А.Канера розповіли про свої нові результати у галузі теорії електронних наносистем та споріднених областях теоретичної фізики.

  http://www.ire.kharkov.ua/wp-content/uploads/2016/11/%D0%9A%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%80.png


Листопад 2016 р.

В листопаді святкує свій ювілей доцент кафедри загальної фізики, чудовий викладач і прекрасна людина Олена Максимівна Савченко.
Студенти і колеги разом зі щирими вітаннями зичать Олені Максимівні успіхів на педагогічній та науковій нивах, щастя та виповнення мрій.


       


17 листопада 2016 року

   17 листопада на урочистому засіданні Вченої ради університету, присвяченому 212-ій річниці підписання Стверджувальної грамоти про заснування Харківського університету, кращі студенти університету були нагороджені відзнакою Вченої ради. На фізичному факультеті високу нагороду отримав третьокурсник кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця Дмитро Шимків.
   Щиро вітаємо Дмитра з нагородою та бажаємо подальших успіхів та усього найкращого!

 


1 листопада 2016 року

   Із 24 по 28 жовтня в с. Дениші Житомирського району Житомирської області проходив XIІ Всеукраїнський турнір юних економістів. У турнірі взяли участь 15 команд з дев’яти регіонів України. Харків представляли 6 команд.
   Збірні команди Московського ("Бізнес-сила"), Київського та Індустріального районів нагороджені дипломами ІІІ ступеня. Команда ХГ № 46 імені М.В. Ломоносова «Золотий запас» посіла ІІ місце.
   Студент фызичного факультету Владислав Яловега уже третій рік поспіль працює у складі журі від Харкова. Нагороджений Подякою Міністерства освіти і науки України за плідну працю, роботу з обдарованими дітьми та співпрацю з Інститутом ііноваційних технологій та модернізації освіти.

 


28 жовтня 2016 року

  Фізичний факультет вітає своїх вихованців, Андрія Клюйкова та Олега Шиленка, з отриманням другої, європейської, вищої освіти! Радіємо вашим успіхам, колеги! Нових здобутків і звершень на науковому шляху!!


25-27 жовтня 2016 року

   Відбувся Міжнародний форум «Інновація в сучасній освіті – 2016», в якому взяли участь викладачі кафедри експериментальної фізики – ст. викл. Литвинов Ю.В. та доц. Шеховцов О.В. Діяльність Юрія Вікторовича в проектуванні та виготовленні засобів навчання була високо оцінена. Він став лауреатом конкурсу І ступеня і переміг в номінації «Сучасні інформаційні системи, технічні засоби навчання, технології для впровадження в освітню практику». Захід відбувався під егідою Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук. Зичимо переможцю нових ідей та вдалого їх втілення в освітню практику!


25 жовтня 2016 року

   25.10.2016 р. у музеї історії Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулося засідання круглого столу «Конрад Рентген і харківська рентгеншкола», присвячене 120-річниці з дня першої демонстрації у Харкові виникнення та дії Х-променів, яку здійснив професор Погорілко О.К. Показ відбувся у приміщенні Харківського університету та Харківського технологічного інституту. Учасників круглого столу по Skype привітав директор ДУ «Інститут медичної радіології імені С.П. Григорьєва НАМН України» М.В. Красносельський. З доповідями і повідомленнями виступили: В.П. Пойда – д-р. технічних наук, професор, завідувач кафедри експериментальної фізики ХНУ імені В.Н. Каразіна, Ж.Н. Перцева – директор Музею історії медицини Харківського національного медичного університету, І.Л. Серебренников – лікар, координатор Клубу історії харківської медицини при Харківській науковій медичній бібліотеці (ХНМБ), О.П. Шармазанова – д-р. медичних наук, професор, завідувач кафедри променевої діагностики Харківської медичної академії післядипломного навчання, М.Ф. Образкова – інженер-радіолог ДУ «Інститут медичної радіології імені С.П. Григорьєва НАМН України», Л.В. Раєнко – харківський краєзнавець, М.К. Сноз – студент медичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна. Під час засідання круглого столу були продемонстровані раритетні фізичні прилади, рентгенівське обладнання та перші рентгенівські знімки з колекції кафедри експериментальної фізики ХНУ імені В.Н. Каразіна, література з рентгенівської фізики з та з рентгенології з фондів Центральної наукової бібліотеки (ЦНБ) ХНУ імені В.Н. Каразіна та з фонду ХНМБ. Експонати до показу на виставці підготували: професор Пойда В.П., завідувач навчально-експериментальної лабораторії лекційного демонстраційного експерименту кафедри експериментальної фізики Валійов Б.М., інженер 1 категорії кафедри експериментальної фізики Нерубенко В.В., завідувач відділу книжних пам’яток, цінних видань і рукописів ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна Боброва М.І., провідний бібліотекар сектору культурно-просвітницької роботи ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна Байрамова К.І., завідувач відділу наукової медичної інформації і бібліографії ХНМБ Мікуліна О.І.

З доповіддю про піонерські наукові досягнення фізиків і, зокрема, проф. Погорілко О.К. та Пильчикова М.Д. у галузі одержання та дослідження рентгенівських променів виступає проф. Пойда В.П.

І.Л. Серебренников – координатор Клубу історії харківської медицини відкриває засідання круглого столу.

З повідомленням про перших лікарів-рентгенологів, які працювали у Харкові, виступає Ж.Н. Перцева – директор Музею історії медицини Харківського національного медичного університету.

Учасники круглого столу під час його засідання.


Погорілко О.К.


Фізична аудиторія Харківського технологічного інституту, в якій професор Погорілко О.К. у 1896 році вперше в Харкові продемонстрував рентгенівські промені.


20 жовтня 2016 року

   На базі фізичного факультету за ініціативою Методичного об’єднання вчителів фізики та інформатики Шевченківського району (кер. – Євлахова Олена Миколаївна) 20 жовтня 2016 р. в ауд. імені академіка К.Д.Синельнікова відбулася науково-практична конференція за темою «Національно-патріотичне виховання школярів та студентів ВНЗ у навчальному процесі та в позаурочний час». З доповідями:
   1. Система національно-патріотичного виховання учнів на уроках фізики та в позаурочний час. (Учитель фізики ХЛ № 149 Іваніка В.І. – 15 хв.).
   2. Система національно-патріотичного виховання учнів на уроках інформатики та в позаурочний час. (Учитель інформатики ХЗОШ № 150 Молоткова І.І. – 15 хв.).
   3. Роль М.Д. Пильчикова у створенні приладів бездротової телеграфії. (Завідувач кафедри експериментальної фізики фізичного факультету, професор Пойда В.П. – 30 хв.).
   4. Фрактали: новий рівень розуміння навколишнього світу. (Завідувач кафедри загальної фізики фізичного факультету, професор Лазоренко О.В. – 20 хв.).
   5. Сміх на уроці як інструмент в руках учителя. (декан фізико-технічного факультету ХНУ ім. В.Н.Каразіна, доктор фізико-математичних наук, професор Гірка І.О. – 15 хв.).
виступили вчителі шкіл Шевченківського району та викладачі Харківського університету. Вчителі ознайомили присутніх з власним досвідом національно-патріотичного виховання учнів на уроках та в позаурочний час.    Викладачі ХНУ провели майстер-клас для вчителів фізики та інформатики.
   Всі присутні відмітили високий рівень доповідей та вирішили проводити подібні заходи кожен навчальний рік.
   Фоторепортаж

Під час конференції

Голова засідання доц. Микола Олександрович Макаровський (другий зліва)

   

Доповідають вчителі Іваніка В.І. та  Молоткова І.І.

Доповідає проф. Володимир Павлович Пойда

 

Доповідає проф. Олег Валерійович Лазоренко

Доповідає декан фізико-технічного факульету, проф. Ігор Олександрович Гірка10 жовтня 2016 року

   На базі фізичного факультету «Методичним об’єднанням вчителів фізики шевченківського району» (кер. – Євлахова Олена Миколаївна) проведено районний етап Х-го міського турніру юних винахідників і раціоналізаторів для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів м. Харкова. Активну участь в підготовці та проведенні конкурсу взяли викладачі фізичного факультету, зокрема КТФ.
   Доц. КТФ А.Т .Котвицький розповідає про роботу роботехнічного гуртку фізичного факультету

Доц. КЗФ О.Р. Казачков презентує досягнення СНТ фізичного факультету

Переможцями стали: об’єднана команда «Спектр» ХЛ № 89 та ХЗОШ № 150 та команда ХГ № 116. На другому місці – команди ХНКВ № 45 «АГ» та ХГ № 47, третє місце присуджено командам ХСШ № 99 та ХЗОШ № 159.


10 жовтня 2016 року

ОГОЛОШЕННЯ

До уваги викладачів фізичного факультету
та фізичної громадськості міста Харкова!

   На сайті МОН України оприлюднено для громадського обговорення проект державного Стандарту підготовки бакалаврів за спеціальністю 104 фізика та астрономія, який був розроблений членами підкомісії з фізики та астрономії Науково-методичної комісії з природничих наук МОН України під керівництвом проф. Пойди В.П. Пропонуємо Вам ознайомитись зі змістом цього проекту.
   Режим доступу:
http://mon.gov.ua/activity/education/reforma-osviti/naukovo-metodichna-rada-ministerstva/proekti-standartiv-vishhoyi-osviti.html


7 жовтня 2016 року

   Состоялось заседание научного семинара кафедры физики низких температур
Тема: "Поверхностные и волноводные джозефсоновские плазменные моды в слоистых сверхпроводниках" (материалы диссертации на соискание ученой степени кандидата физ.-мат. наук, 01.04.02 - теоретическая физика)
Докладчик: Кадыгроб Дмитрий Васильевич (научный сотрудник отдела № 24 ИРЭ им. А.Я. Усикова НАН Украины). Научный руководитель: Ямпольский Валерий Александрович, доктор физ.-мат. наук, проф., чл.-кор. НАН Украины (зав. отд. № 24 ИРЭ им. А.Я. Усикова НАН Украины)
 


2 жовтня 2016 року

   Традиційно у першу неділю жовтня в Україні відзначається День працівників освіти. У святкових заходах, які відбулися з нагоди цього свята у Харківському театрі опери і балету, брали участь представники фізичного фаультету: проф. Пойда В.П., завідувач лабораторії Валійов Б.М. та студенти фізичного факультету.Липень – вересень 2016 р.

Колектив фізичного факультету щиро вітає ювілярів – своїх колег і вчителів:
секретаря Вченої ради фізичного факультету, доцента кафедри фізики твердого тіла
Аллу Григорівну Тонкопряд;
заступника декана фізичного факультету, доцента кафедри фізики низьких температур Володимира Сергійовича Криловського;
професора кафедри фізики кристалів Юрія Івановича Бойка!


       

Шановні ювіляри! Поважаємо і пишаємося вашим внеском в розвиток університетської науки, вашим ставленням до колег і вихованців, вашим служінням рідному факультету, вашими учнями, які сьогодні працюють на всіх континентах і мають честь називати вас своїми Вчителями. Зичимо вам міцного здоров’я і вічної молодості, успіхів в науковій і освітянській діяльності, безміру нових ідей та яскравих наукових робіт!


30 вересня 2016 року

   Продовжили участь в навчальній програмі на фізичному факультеті Університету ім. П.Й. Шафарика в м. Кошице (Словаччина) студентки-шестикурсниці Марія Могильна, Олена Меженська та Аня Беркутова. Дівчата з успіхом пройшли виробничу практику та разом з насиченою навчальною програмою приступили до підготовки магістерської роботи.
   Долучилися до участиі в рамках міжнародної програми Erasmus+ , яка передбачає навчання на фізичному факультеті Університету ім. П.Й. Шафарика в м. Кошице (Словаччина) протягом навчального року, студенти 5 курсу Настя Назіпова, Євгеній Осадчук, Микола Вовк та Андрій Русалович.
   На світлині – студенти та випускники фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, які складають зараз дружню команду.

Зичимо дівчатам та хлопцям успіхів в навчанні, відкриття нових обріїв і яскравого студентського буття!

   Приступили до участі в міжнародній програмі студентського обміну студенти 4 курсу – Руслан Зіневич (КФНТ) і Ілля Співак (кафедра астрономії). Цілий семестр хлопці навчатимуться на фізико-технічному факультеті Казахського національного університету ім. аль-Фарабі.
   Цей університет є найпотужнім вищим навчальним закладом Середньої Азії.  За результатами досліджень міжнарод­ної організації «GreatValueColleges» увійшов до 50-ти техноло­гічно найбільш розвинутих  університетів світу.

Зичимо Русланові та Іллі успіхів в навчанні, а також цікавого знайомства з чудовим містом, науковим і культурним центром Казахстану – Алмати!


30 вересня 2016 року

   Відбувся науковий семінар кафедри фізики низьких температур.
Доповідач: Грищенко Іван Анатолійович, м.н.с. ФТІНТ НАН України.
Тема: Режими ламінарної та турбулентної течії гелію та його ізотонічного розчину при наднизьких температурах (матеріали кандидатської дисертації). Науковий керівник: с.н.с. ФТІНТ НАНУ, кандидат фіз.-мат наук Шешин Г.О. 


26 вересня 2016 року

  На базі фізичного факультету пройшов районний етап ХХV міського турніру юних фізиків для учнів 9-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Захід проведений «Методичним об’єднанням вчителів фізики Шевченківського району» (кер. – Євлахова Олена Миколаївна).
Активну участь в підготовці та проведенні конкурсу взяли викладачі фізичного факультету, зокрема КТФ. Ітоговий протокол:
1 місце – ХНВК № 45 «АГ»;
2 місце – ХГ № 47, ХЛ № 89, ХЗОШ № 150;
3 місце – 117, 135, 147, 148, 149.
Фотографії, зроблені під час заходу24 вересня 2016 року

   24 вересня 2016 року в Каразінському університеті з успіхом пройшла акція «Ніч науки». У фойє головного корпусу завідувач лабораторії Валійов Б.М. разом зі студентами фізичного факультету продемонстрував низку ефектних фізичних дослідів.23 вересня 2016 року

   На фізичному факультеті продовжується традиція літературно-гітарних вечорів, де учасники представляють свої нові вірші і пісні. Перший в новому навчальному році вечір було присвячено презентації творчого потенціалу студентів-фізиків і знайомству з талантами першокурсників. Радо відзначаємо, що цьогорічні першокурсники цікаві і небайдужі до мистецтва. Чекаємо на нові зустрічі!

  

17 вересня 2016 року

   17 вересня в Харкові вшосте пройшли Наукові пікніки – фестиваль науки, освіти та науково-популярної культури під відкритим небом.


Мета заходу – популяризація науки та залучення широких кіл, підвищення інтересу до наукової діяльності через різноманітні активності.
Тема VI Наукових пікніків – безбар’єрність, протидія дискримінації та боротьба зі стереотипами в науці. У Наукових пікніках взяли участь викладачі та студенти фізичного факультету. Перед зацікавленою глядацькою аудиторією, яку складали діти різного віку, студентська молодь та дорослі, із великою програмою демонстрацій фізичних дослідів виступив завідувач навчально-експериментальної лабораторії лекційного демонстраційного експерименту кафедри експериментальної фізики Валійов Б.М. Показувати захоплюючі досліди йому допомагали студенти молодших курсів фізичного факультету.  

 


31 серпня 2016 р.

Фізичний факультет радо вітає в своїй дружній родині поповнення 2016 року!

Шановні  першокурсники!
Ви долучилися до лав студентів найкращого факультету найкращого вітчизняного Університету! Зичимо вам впевненої ходи на новій дорозі, обраній вами! Впевнені, що роки навчання на фізичному подарують вам цілий світ відкриттів та натхнення, дадуть змогу стати бакалаврами та магістрами величної науки – Фізики!
Зичимо вам працелюбності, наполегливості, впевненості  у власних силах, успіхів в навчанні і нових друзів!


25 липня 2016 року

   9 – 24 липня 2016 р. проходило стажування викладачів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна – Ю.В. Литвинова і В.В. Скляра – в Університеті ім. П.Й. Шафарика в м. Кошице (Словаччина) в рамках проекту мобільності Erasmus+.
   Під час стажування наші викладачі ознайомилися з роботою Лабораторії дидактики фізики Університету, сучасними засобами навчання і методикою їх використання в навчальному процесі. Вони відвідали наукові лабораторії низьких температур, біофізики на інших напрямів фізики. Харків’яни взяли участь у роботі наукового семінару з обміну досвідом, де старший викладач Ю.В. Литвинов виступив з доповіддю з використання комп’ютерних технологій в організації навчальної роботи з природничих дисциплін. Старший викладач В.В. Скляр виступив з питань організації навчально-виховної роботи на фізичному факультеті ХНУ імені В.Н. Каразіна. Ця інформація викликала зацікавленість словацьких колег.
   В рамках візиту наші викладачі відвідали науково-технічний центр Металургійного комбінату, Політехнічний університет, Політехнічний музей та деякі інші науково-освітні заклади м. Кошице.


30 червня 2016 року

   В червні 2016 р. в спеціалізованих радах ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАНУ успішно захистили кандидатські дисертації нещодавні випускники нашого факультету: Розет Баснукаєва (кафедра фізики низьких температур) і Олексій Кривчиков (кафедра теоретичної фізики).
   Вітаємо колег з значною подією в їх науковій діяльності і зичимо нових яскравих успіхів в науці і особистому житті! Раді завжди бачити вас в рідних стінах Університету!!!30 червня 2016 року

  29 червня на кафедрі фізики низьких температур і 30 червня 2016 р. на Науковій раді з проблем електронних властивостей провідних та надпровідних систем ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України відбувся попередній захист докторської дисертації докторанта кафедри фізики низьких температур Гриба Олександра Миколайовича.
  Науковий консультант – д. ф.-м. н., проф. Вовк Р. В.

 

27 червня 2016 року

27 червня 2016 р. відзначив свій двоп`ятірковий ювілей відмінник народної освіти, вчитель вищої кваліфікації, вчитель-методист, двічі Соросівський вчитель, викладач фізики учбового комплексу №45 «Академічна гімназія» Ілля Леонідович Іврій.
Шановний Іллє Леонідовичу! Фізичний факультет Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна має честь вітати Вас, вихованця факультету і колегу. Знаємо Вас як віддану фізиці та освітянській справі яскраву і творчу людину. Пам’ятаємо Вас студентом і випускником кафедри теоретичної фізики, безкінечно цінуємо Вашу працю з підготовки учнів, яким Ви прищеплюєте любов до нашої науки і нашого Університету. Багато Ваших вихованців ставали студентами фізичного факультету, примножували його славу. Більш двадцяти з них стали докторами філософії в галузі теоретичної фізики і плідно працюють в різних країнах світу.
Вітаючи Вас, щиросердно зичимо особистого щастя, професійних успіхів, блискучих ідей і учнів!

        

25 червня 2016 року

Вітаємо випускників 2016 року – бакалаврів фізичного факультету – зі складеним державним іспитом і захистом кваліфікаційних робіт! Сподіваємося зустріти найуспішніших і закоханих в світ фізичної науки в магістратурі.
Успішної підготовки до вступу, шановні бакалаври!

Вітання бакалаврам фізичного від групи випускників та студентів, які працюють і навчалися за міжнародною програмою в Університеті ім. П.Й. Шафарика в Кошицях (Словаччина).17 червня 2016 року

    На фізичному факультеті з 2 по 15 червня 2016 р. працював Літній фізичний табір з фізики для учнів харківських шкіл. В його роботі взяли участь понад 1500 учнів Шевченківського району, які навчаються у школах, гімназіях та ліцеях: №№ 16, 47, 89, 99, 116, 117, 146, 150, 169. Програма заходу складалася з лекцій провідних вчених та викладачів фізичного факультету Університету, відвідання астрономічної обсерваторії, виконання лабораторних робіт на базі лабораторій фізичного факультету. Увазі школярів була запропонована лекція «Спостереження гравітаційних хвиль від злиття 2-х чорних дір» доц. кафедри теоретичної фізики ім. академіка І.М. Ліфшиця Ю.П.Степановського. Вона була присвячена новітньому науковому досягненню - експериментальному детектуванню гравітаційних хвиль та викликала неабиякий інтерес учнів та присутніх вчителів.
    Проф. Єгоренков В.Д. та зав. лабораторією Валійов Б.М. продемонстрували учням яскраві і змістовні фізичні експерименти та надали ґрунтоване пояснення явищам, які спостерігалися. Один з ініціаторів і організаторів Літнього табору доц. Казачков О.Р. запропонував присутнім оригінальні фізичні демонстрації. Він використав власний дослідницький авторський підхід до методики освіти школярів молодших та середніх класів, залучав школярів до участі у демонстраціях фізичних явищ та стимулював їх до пошуку наукового пояснення відповідних ефектів.
    Доц. Котвицький А.Т. плідно працював зі школярами гімназії № 45, яких ознайомив з авторськими інноваційними лабораторними роботами з курсу загальної фізики. Співробітники кафедри астрономії та космічної інформатики спільно з НДІ астрономії провели ознайомчі екскурсії з астрономічними приладами, на телескоп Цейс-200, до музею НДІ астрономії і запропонували цикл лекцій про астрономічні об’єкти та засоби їх спостереження. Проведенню заходів активно сприяли наукові співробітники Воробьйова Н. А., Борматова Г. В., Михальченко О. І., Лупішко Д. Ф. і студенти кафедри Карнаух К.В., Петрова К.І., Яцуненко Т.П. та інші.
    Вперше в історії фізичного факультету відбувся масштабний просвітницький захід, який ставив собі за мету посилення профорієнтаційної роботи, пропаганду фізичних знань та досягнень серед учнів всіх рівнів – від наймолодших до старшокласників. Судячи з відгуків школярів, вчителів та керівництва Шевченківського районного відділу освіти, така форма роботи і взаємодії є досить ефективною і перспективною.
    Перший досвід проведення Літніх фізичних таборів на фізичному факультеті Університету виявився конче позитивним і, без сумніву, буде мати своє продовження в наступному році. Чекаємо пропозицій і готові до їх втілення.
    Висловлюємо подяку організаторам та провідним лекторам Літнього фізичного табору для учнів загальноосвітніх навчальних закладів на базі фізичного факультету та НДІ астрономії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна:
    проф. Вовку Р.В. – декану фізичного факультету; доц. Шеховцову О.В.- зам. декана фізичного факультету; доц. Рашба Г.І. – зав. кафедри теоретичної фізики, доц. Казачкову О.Р., доц. Макаровському М.О., доц. Степановському Ю.П., доц. Котвицькому А.Т., доц. Шевченко В.Г., доц. Станкевичу Д.Г., доц. Слюсарєву І.Г., проф. Єгоренкову В.Д. та зав. лаб. Валійову Б.М.


14 червня 2016 року

Вітаємо з 70-річчям з дня народження професора кафедри теоретичної фізики
ім. академіка І.М. Лівшиця, доктора фізико-математичних наук, члена-кореспондента HAH України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки
Ямпольського Валерія Олександровича!
Зичимо ювілярові здоров’я, щастя, успіхів і творчого натхнення!

                      


5 червня 2016 року

   29 травня – 4 червня 2016 року делегація Каразінського університету на чолі з ректором і в складі проректора, профессора З.Назирова і декана фізичного факультету, профессора Р. Вовка перебувала в Китаї. Целлю візиту стала участь в конференції «Іновації і розвиток міжнародної освіти–2016», співорганізатором якого виступаєт Університет.
   В заходах взяли участь 66 університетів з Білорусії, Італії, Киргизстану, Китаю, Північної Кореї, Польщі, Тунісу, України і Франції, а також більше 40 компаній.
   В рамках конференції відбулася офіційна церемонія заснування Міжнародного освітнього альянсу з іновацій та розвитку. Каразінський університет є регіональним координатором альянсу.
   Делегація з України відвідала Посольство України в Китайській Народній Республіці. Під час зустрічі обговорювалися питання розвитку співробітництва в царині освіти, науки та іновацій.

 

 

 

 

 

 

 

 


3 червня 2016 року

Декана фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна професора Вовка Р.В. обрано академіком Транспортної академії України. Вітаємо Руслана Володимировича з високою відзнакою його наукових здобутків і зичимо подальших звершень!

                                      


2 червня 2016 року

   На фізичному факультеті розпочали роботу Літні фізичні табори з фізики для учнів харківських шкіл. Програма заходу включає лекції провідних вчених Харківського університету, відвідання астрономічної обсерваторії, виконання лабораторних робіт на базі лабораторій фізичного факультету. «Сьогодні, мабуть, було побито рекорд з кількості заповнення нової фізичної лабораторії імені академіка К.Д.Синельнікова, але не з сумарного віку учасників заходу» – сказав один з організаторів Літніх фізичних таборів доцент фізичного факультету О.Р.Казачков. На знімках – репортаж про перший день роботи.


Лекцію про експериментальне відкриття гравітаційних хвиль
читає доцент кафедри теоретичної фізики Ю.П. Степановський


Цікаві досліди для школярів демонструють: проф. В.Д. Єгоренков і завідувач лабораторією Б.М. Валійов


Представники Оргкомітету доц. Г.І. Рашба та О.Р. Казачков


31 травня 2016 року

   13 травня 2016 р. в спеціалізованій раді фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна відбувся захист кандидатських робіт Котвицької К.А. та Мінєнкова Олексія.
   31 травня 2016 р. вихованець і докторант фізичного факультету, нині науковий співробітник Інституту фізики Університету Й. Гете (Франкфурт, Німеччина) Олександр Добровольський блискуче захистив докторську дисертацію в спеціалізованій вченій раді Д 64.175.03 (ФТІНТ).
   Вітаємо колег з значною подією в їх науковій діяльності і зичимо нових яскравих успіхів в науці і особистому житті! Раді завжди бачити вас в рідних стінах Університету!!!26 травня 2016 року

Вітаємо декана фізичного факультету,
професора Вовка Руслана Володимировича з високою відзнакою –
присудженням стипендії імені К.Д. Синельникова
Харківської обласної адміністрації.


Зичимо успіхів і здобутків в науковій та освітянській діяльності!


25 травня 2016 року

Шановні друзі, колеги!
Висловлюємо щиру подяку всім студентам та співробітникам фізичного факультету, які долучилися до акції допомоги середній школі на Донеччині! Особлива шана за активність та небайдужість до біди освітян та учнів із зони проведення АТО колективам кафедр астрономії та космічної інформатики, експериментальної фізики, фізики низьких температур, механічної майстерні фізичного факультету, а також  нащадкам засновника нашого Університету –  Ларисі Олегівні Дешко-Каразіній та її родині (м. Київ).
… А почалося все з листа про допомогу від директорки середньої школи села Гранітне, яке випадково потрапило до нас. Та коли непорозуміння владналося, ми вирішили приєднатися до багатьох людей країни, які приходять на допомогу маленькій школі, що постраждала від злочинів російських окупаційних військ та проросійських бандформувань і вже два роки існує в вихорі війни. На дошці об ‘яв факультету з’явилося повідомлення:
Фізичний факультет розпочинає благодійну акцію допомоги середній школі селища Гранітне Волноваського району Донецької області
Під час обстрілів восени 2014 року у селищі Гранітному загинули мирні мешканці,
у тому числі жінки та діти. Внаслідок прямого влучання в споруду
Гранітненської школи вона залишилась без покрівлі і вікон.
Сюжет про ці події можна переглянути тут:
https://www.youtube.com/watch?v=vlPkTXMQ3zs&spfreload=10
Завдячуючи допомозі небайдужих людей країни, школа працює і живе, але
потребують відновлення зруйновані кабінети фізики та хімії.
Адміністрація фізичного факультету запрошує студентів, аспірантів, викладачів, співробітників факультету долучитися до збору коштів для придбання обладнання для кабінету фізики.
Підтримаємо сільську школу, її вчителів і учнів! Покажемо, чого ми варті!
Збір коштів – в деканаті фізичного факультету.

   19 травня акція добігла завершення. Було зібрано різноманітні вимірювальні прилади, устаткування для демонстрації фізичних явищ, географічні карти та карту зоряного неба, а також навчальну й науково-популярну літературу, навчальні матеріали в електронному вигляді тощо, і придбано дарунки школі. Разом із волонтерською групою «Вольниця», яка об’єднала патріотів із Києва та Харкова, що вже не вперше прямують до Гранітного, доцент кафедри експериментальної фізики Олег Валерійович Шеховцов доставив фізфаківську допомогу школі.
   Про завершення факультетської акції і подорож до прифронтового села на березі мальовничого Кальміусу, який на мапах став лінією розмежування, розповідає репортаж відомого українського журналіста, харків’янина Леоніда Логвиненка на порталі «Главное» за 24 травня 2016 р.: http://glavnoe.ua/articles/a10849

Гранітне, війна та випускний бал

Описание: Гранітне, війна та випускний бал
Леонід Логвиненко

   З навчальним приладдям для шкільних кабінетів навзамін потрощеного під час артилерійських обстрілів та концертною програмою завітали у Гранітне волонтери. Це був своєрідний подарунок напередодні останнього дзвоника та випускного  вечора батькам, учителям та учням села, котре обпалила війна.
Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g.jpg

   КАРАНЬ
   Село Гранітне, засноване греками-переселенцями з Криму колись давно називали Карань.  Кажуть, що те переселення  у засушливі степи Приазов’я за наказом імператриці Катерини ІІ, було більш схоже на депортацію. Просто слова тоді такого ще не придумали... Тепер от нащадки колишніх переселенців знову втікають від війни. З чотирьох тисяч мешканців, у Гранітному залишилося дві тисячі душ, яким або втікати нікуди, або вони прив’язані душею до цієї землі так, що не відірвеш.
   Аби потрапити до них у село, потрібно проїхати мимо полуторки на постаменті. Понад сімдесят років  тому, під час тієї, другої світової війни, ця машина, уникаючи обстрілів, привозила у село хліб. Тепер вона знову у зоні враження російської артилерії вже під час цієї, не менш жорстокої бійні.
   Чим ближче до села, тим більше ознак неоголошеної війни. Вражають необроблені поля вздовж річки Кальміус, яка, як і понад сімдесят років тому, ділить українську землю на нашу та окуповану територію. Місцеві застерігають, що у ці бур’яни, нашпиговані мінами й розтяжками, краще не заходити. Утім, небезпека може чекати й на зораному полі. Через сусідній Чермалик ми проїздили якраз під час похорону тракториста, який зачепив плугом протитанкову міну. Провести в останню путь двадцятип'ятирічного хлопця вийшло все село.
Утім, найбільшу жертву богові війни порівняно з навколишніми селами заплатило Гранітне.
   - У нас немає жодної вулиці, яка б не постраждали від артнальотів,– говорить директор школи Леся Коссе.– По селу гатили не лише вночі, а й удень. У школі не вціліло жодного вікна, вибухами пошкодило дах, але найприкріше, що загинули люди. 
   ВИЖИЛИ У ПЕКЛІ
   Коли журналісти запитують директора  Лесю Степанівну Коссе, як давно школа відновила роботу, та з гордістю відповідає, що вчителі не припиняли працювати жодного дня. Справді, у 2014 році, коли тут все гриміло, діти сіли за парти не першого вересня, а в середині листопада, коли представники UNICEF привезли плівку, аби мали чим замінити побиті шибки, а от педагоги навіть у тих умовах працювали. Виїхали з села лише п’ять вчителів, а двадцять п’ятеро продовжували сіяти розумне, добре, вічне у душах дітей, більше сотні яких залишилося удома. Вчаться ж у школі не лише діти Гранітного, а й із-за Кальміусу, з сусідньої Старомар’ївки, яка відноситься до їхньої громади, але знаходиться на окупованій території. Щодня перебираються через річку по кладці, яку облаштували навзамін підірваного моста, щоб сісти за парту. З ними поспішає до школи й учитель української мови й літератури.
   – Вона в мене така модниця,– хвалиться Леся Степанівна,– вдома взуває резинові чоботи, долає у них багнистий берег Кальміусу, а потім перевзувшись у черевички на високих підборах, гордо прямує коридорами школи, вистукуючи тонесенькими каблуками.
   У тих коридорах, якими ходять вчителі й де галасують на  перервах учні, ще й сьогодні розкладені під стінами матраци, на які у разі обстрілу вони повинні упасти. Це лише в фільмах з гучномовців попереджають про артнальоти, а в буденному житті Гранітного міни й  снаряди прилітають нагло, безшумно. Усі тут добре засвоїли, що навіть поза межами школи, на вулиці, почувши виття міни чи шипіння снаряда потрібно впасти де стоїш і закрити голову руками.
   За цю науку село заплатило великою кров’ю: дев’ятеро мешканців села, серед яких і троє дітей, загинули. Одного  малюка осколок, що залетів у вікно, вразив прямо в ліжечку. 26 чоловіків і жінок поранено осколками і кулями. Два роки, люди не відвідували сільського кладовища, а цієї весни після обстеження його саперами, пішли на проводи і вжахнулися: чимало могил були розриті вибухами. Поряд з кладовищем, куди не дійшли сапери,  підірвався чоловік; ледве врятували школяра, який підірвався на розтяжці, встановленій на городі біля хати. На жаль, ці жертви війни, мабуть, не останні.
   ЖИТТЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ
   Сьогодні, коли обстрілів поменшало, Леся Степанівна з жахом згадує часи коли їхнє село, здавалося, навіть Бог забув. Від страху собаки й ті рік не гавкали. Майже півтора року відтоді, як диверсанти підірвали опори електропередачи, Гранітне  сиділо у пітьмі. Відомо ж, що без електрики ні водогін не працюватиме, ні котельня тепла не дасть. Жили та вчилися у темряві й холоді. Якби, кажуть, не керівник місцевого господарства Іван Табунщик, який у часи біди не полишив села, то й зовсім зле було. А він десь знайшов і електриків, і техніку, і кошти, аби відновити  мережу. А чоловік не такий вже багатій — дві третини землі господарства завдяки війні заростає бур’янами. Хоча, кажуть, тут важить не стільки багатство, скільки душа людини, здатність прийти на допомогу.
   Пережили й часи, коли українські чиновники не поспішали визнавати Гранітне за своє село. Пів року вчителі жили впроголодь, вчили, не отримуючи зарплати, поки в різних кабінетах розглядали ліцензії з акредитаціями, щоб «відписати» школу від окупованого райцентру Тельманово й «зачислити» до Волновахського району. Опісля ж, коли їх «приписали» до Волновахи, заборговану зарплату виплатили, а от коштів на ремонт школи так і не знайшли. Сказали: ми дамо вам скло, а якщо знову обстріл і його поб’ють?
   - Виходило так: раз людина все одно помре, то навіщо їй народжуватися,– каже Леся Степанівна.
   Отож дах відновлювали працівники  школи разом з батьками. Читали в інтернеті як це робиться й ремонтували. А за засклені 64 вікна дякують головного поліцейського Донеччини В'ячеслава Аброськіна, який перейнявся проблемами школи. До речі, тут створено гурток юних поліцейських, після занять у якому краща випускниця школи Катя Трофименко збирається вступати до Харківського національного університету внутрішніх справ. Однак, війна змінила пріоритети випускників, зробивши більшість батьків бідними настільки, що їм не по кишені вища освіта дітей.
   Попри все, життя села і школи в ньому налагоджується: починають хоча й зі скрипом крутитися шестерні в державному механізмі, не забувають село міжнародні організації та волонтери. Директор стверджує, що не буває такого тижня, аби їх не відвідали гості.
   Того дня у Гранітне приїхали волонтери з Києва й Харкова. Колишній вояк АТО й доцент кафедри експериментальної фізики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Олег Шеховцов привіз лабораторні прилади для шкільного кабінету фізики навзамін тих, що постраждали під час обстрілів. Сталося так, що до їхнього фізфаку якимось дивом дійшло з  Гранітного прохання про допомогу школі, адресоване іншим. Вчені фізики, прийнявши чужу біду як власну, зібрали кошти на приладдя, деякі прилади знайшли на факультеті й удома та передали через свого колегу.
   Опісля, у шкільному залі, куди набилося все село аби послухати артистів з волонтерської групи «Вольниця», відбувся концерт. Ви б подивилися як горіли очі людей, коли вони слухали українські та європейські мелодії у виконанні сурмача Костянтина Олійника, а як гулко калатало серце від пісень письменниці й композитора  киянки Світлани Касьяненко, які про наболіле й зрозуміле цим людям — про війну. Шкільна бібліотека поповнилася її прекрасно ілюстрованими книжечками.
   Насамкінець, під сурму діти виконали Славень (Гімн) України. Вони співали його так натхненно, що не виникало сумніву: за Гранітне і його дітей варто боротися навіть тоді, коли про нього забувають чиновники.

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g1.jpg

 

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g3.jpg

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g4.jpg

 

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g5.jpg

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g8.jpg

 

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g7.jpg

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g9.jpg

 

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g2.jpg

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g10.jpg

 

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g11.jpg

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g17.jpg

 

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g13.jpg

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g12.jpg

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g14.jpg

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g15.jpg

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g16.jpg

 

 

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g18.jpg

Описание: http://glavnoe.ua/UserFiles/Image2012/2016/05/24/g19.jpg

На фото автора:   випускниця Катерина Трофименко та дев’ятикласник Сергій Хара; після концерту; прилади для кабінету.


30 квітня 2016 року

За представленням Вченої ради фізичного факультету Вченою радою Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна завідувачу кафедри фізики кристалів, академіку НАН України Борису Вікторовичу Гриньову було присвоєно почесне звання – почесний доктор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.


28 квітня 2016 року

   За підсумками конкурсу 2015 р., проведенного відділеннями Національної академії наук України, Президія НАН України  присудила премію  Лях Вікторії Михайлівні, студентці кафедри фізики кристалів фізичного факультету за наукову роботу "Плазмонне посилення люмінесценції молекулярних нанокластерів". 

              


25 квітня 2015 року

Вітаємо декана фізичного факультету Вовка Руслана Володимировича з високою оцінкою його внеску в університетську науку і освіту, найвищою нагородою Каразінського університету – медаллю імені В.Н. Каразіна.


Вітаємо і пишаємося Вами, шановний наш Декане!


22 квітня 2016 року

    Відбулося чергове засідання наукового семінару кафедри фізики низьких температур. Тема: Особливості кінетики метастабільних фаз у слабкому твердому розчині 3 Не в 4 Не (матеріали до захисту кандидатської дисертації за спеціальністю 01.04.09 – фізика низьких температур).
    Доповідач:м.н. співр. ФТІНТ НАНУ Бірченко Олександр Петрович. Науковий керівник: ст. н. с. ФТІНТ НАНУ, доктор фіз.-мат. наук Міхін Микола Петрович.
    Зичимо молодому науковцю вдалого захисту!

 

21 квітня 2016 року

    Відбулося чергове засідання наукового семінару кафедри фізики низьких температур. Тема: Низькотемпературна теплоємність чистих і допованих простими газами вуглецевих наноматеріалів (матеріали до захисту кандидатської дисертації за спеціальністю 01.04.09 – фізика низьких температур).
    Доповідач: м.н. співр. ФТІНТ НАНУ Барабашко Михайло Сергійович. Науковий керівник: ст. н. с. ФТІНТ НАНУ, доктор фіз.-мат. наук Багацький Михайло Іванович.
    Зичимо молодому науковцю вдалого захисту!

 

12 - 15 квітня 2016 року

    Відгули і відлунали університетськими сходами, відгомоніли і відсвяткували університетським майданчиком, актовою залою, аудиторіями, відспівали, відтанцювали, відсміялися, ВІДБУЛИСЯ ювілейні, СОРОКОВІ, ДНІ ФІЗИКА !
Про славні традиції і сьогорічні особливості, про гостей і свої враження від Днів фізика – 2016 чекаємо репортаж оргкомітету. А поки що – зупинені миттєвості незабутнього фізфаківського свята:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 


14 квітня 2016 року

    12 квітня 2016 р. відбулася щорічна студентська наукова конференція «Фізика та науково-технічний прогрес» фізичного факультету, в якій взяли участь студенти фізичного факультету, запрошені доповідачі та учні Харківського ліцею № 89.
    Всього на конференції було представлено 26 наукових та навчально-методичних розробок у галузі фізики та астрономії. Розглянуто широке коло фізичних процесів і явищ, сучасні досягнення та проблеми фізики. На жаль, були відсутні традиційні доповіді, які стосуються історії фізики та наукових досліджень.
Відкрив конференцію вітальним словом декан фізичного факультету проф. Вовк Р.В. На відкритті були урочисто нагороджені наймолодші учасники конференції – учні Харківського ліцею № 89, переможці університетської олімпіади з фізики.
    Із зарошеними доповідями виступили харківські педагоги, випускниці фізичного факультету О.М. Євлахова – керівник методичного об’єднання вчителів фізики Шевченківського району м. Харків та Т.А. Сарій – одна з провідних вчителів фізики Шевченківського району м. Харків, викладач спецкурсу «Методика викладання фізики» в Харківській академії неперервної освіти. Запрошена доповідь стосувалась презентації СERN, його історії, досліджень та можливостей, які відкриваються перед молодими науковцями та педагогами у найбільшій в світі лабораторії фізики високих енергій.
    Було представлено серію із чотирьох доповідей, підготовлених під керівництвом доцента кафедри загальної фізики О.Р. Казачкова.. Перша доповідь «НОВЫЕ КОНСТРУКЦИИ БАШЕН СДВИНУТЫХ ПЛАСТИН» мала суто експериментальний характер (доповідачі – школярі та студенти різних факультетів), далі представлено теоретичну (Л. Котвицька) та дві модельно-теоретичні доповіді (О. Усова, В. Шабленко) з механіки. Доповідачі використовували як різноманітне експериментальне обладнання, так і комп’ютерне моделювання.
    Також вперше на щорічній конференції «Фізика та науково-технічний прогрес» була представлена міжнародна доповідь «DESIGN OF A RADIOTELESCOPE TO MONITORING SOLAR FLARES FROM THE ARCHITECTURE UNIVERSITY AT THE NATIONAL POLYTECHNIC INSTITUTE», в якій знайшли відображення результати досліджень, виконані студентами Національного Політехнічного Інституту (м. Мехіко) та представлені на конференції В. Храмцовим.
    Живу дискусію серед молодих вчених викликали доповіді Д. Мокрицької («ГРАВИТАЦИОННОЕ ЛИНЗИРОВАНИЕ») та О. Ткаченко («ОЦЕНКА ЭФФЕКТИВНОСТИ ПРОЕОБРАЗОВАНИЯ ЭНЕРНИИ ЭЛЕКТРОНОВ В ВУФ ЛЮМИНЕСЦЕНЦИЮ КЛАСТЕРОВ АРГОНА»); були запропоновані нові ідеї та зроблені деякі зауваження. Особлива подяка студенту 4 курсу В. Гавриленко та доц. О.Р. Казачкову за активну участь в обговоренні результатів досліджень більшості учасників конференції.

 

 

   А це workshop у виконанні фізичного гуртка (половина участників – харківські школярі).

 

 

 

 

   Репортаж зі студентської конференції підготовлено студентом 1-го курсу Владом Храмцовим та доцентом кафедри загальної фізики О.Р. Казачковим.


12 квітня 2016 року

Фізичний факультет Каразінського університету
одностайно, щиро, з радістю
вітає свого Декана,
доктора фізико-математичних наук, професора
ВОВКА РУСЛАНА ВОЛОДИМИРОВИЧА,
зі славним ЮВІЛЕЄМ !!!

Шановний Руслане Володимировичу!

Прийміть наші побажання безкрайого, як український степ, щастя; високих, як карпатські гори, здобутків на щедрих нивах Науки та Освіти; довгої, як Чумацький шлях, життєвої дороги під зорями Віри, Надії і Любові!07 квітня 2016 року

    Увазі співробітників та студентів фізичного факультету пропонується книга спогадів про вихованця фізико-математичного факультету нашого Університету, видатного вченого і організатора науки, академіка НАН України Вадима Григоровича Манжелія.
    Протягом 1955—1960 років В.Г. Манжелій працював викладачем кафедри експериментальної фізики. З 1960 року Вадим Григорович пов'язав свою творчу діяльність з Фізико-технічним інститутом низьких температур НАН України. Згодом він очолив там відділ теплових властивостей молекулярних кристалів.
    Вадим Манжелій — лауреат Державної премії України (1977), Державної премії СРСР (1978), премії ім. Б.І. Вєркіна Національної академії наук України (2000). Нагороджений орденами «Знак пошани» (1983) та «За заслуги» III ступеня (2003).
    Книгу спогадів про академіка В.Г. Манжелія розміщено на сайті факультету.

               


07 квітня 2016 року

    4 – 6 квітня на базі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка було проведено ІІ етап Всеукраїнських студентських олімпіад з спеціальності «Фізика» та дисципліни «Фізика».
В Олімпіаді з спеціальності «Фізики» взяли участь 24 студенти, які представляли 19 вищих навчальних закладів України. Студент фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Дмитро Шимків посів ІІ місце.
    В олімпіаді з дисципліни «Фізика» взяли участь 21 студент, які представляли 18 вищих навчальних закладів. ІІ місце виборов студент фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна Максим Мазанов.
    Повернувшись з Дрогобича, наші хлопці поділилися враженнями: «Всеукраїнська студентська олімпіада була самобутньою і тому запам’ятається всім учасникам. Нам, представникам усіх регіонів України, було створено відмінні умови для якісного та чесного змагання, проведено чудову екскурсію по старовинному місту, а також автобусну екскурсію за маршрутом Дрогобич–Трускавець–Борислав–Нагуєвичі–Дрогобич. Теплий прийом ми відчули з перших кроків на дрогобицькій землі, в Університеті ім. Івана Франка з давніми науковими традиціями. Команда нашого Університету в цілому продемонструвала достойний результат і була дуже згуртованою, що суттєво допомогло успіху»
    Вітаємо наших переможців з достойним виступом і зичимо подальших успіхів в навчанні і нових перемог!


06 квітня 2016 року

    З 30 березня по 4 квітня 2016 р. декан фізичного факультету Вовк Р.В. перебував у закордонному відрядженні – в місті Волос (Греція). Професор Р.В. Вовк відвідав Фессалійський університет.
    Фессалійський університет був заснований в 1984 р. і, не дивлячись на свою молодость, посідає одно з провідних місць серед кращих Університетів Греції.
    Університет Фессалії – це вищий навчальний заклад, який динамічно розвивається і місію якого колектив Університету вбачає в просуванні знань через фахове викладання і наукові дослідження. Університет Фессалії зробив значний внесок в культурний та економічний розвиток місцевої та широкої громадськості. Для досягнення цілей він намагається створити сучасне середовище освіти, яке сприяє критичному мисленню, інноваціям, свободі думки і висловлювання, культивації демократичних цінностей.
    Метою перебування професора Вовка було обговорення можливостей для співпраці в науково-дослідних проектах та освітніх програмах, а також обмін досвідом щодо вдосконалення учбового процесу та проведення наукових досліджень згідно з рамочною програмою «Горизонт 2020». Особливу увагу було приділено вивченню учбових програм Фессалійського університету, відвідуванню лекцій та учбово-методичних семінарів, обговоренню наукових напрямків досліджень в межах з рамочної програми «Горизонт 2020».


30 березня 2016 року

   30 березня 2016 року відбувся спільний науковий семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця і відділу теоретичної фізики ІРЕ НАН України.
   Була заслухана доповідь співробітника відділу теоретичної фізики ФТІНТ НАН України Кривчікова Олексія Олександровича, присвячена основним результатам його дисертації «Особливості термодинамічних властивостей низьковимірних фрустрованих систем та чисельне моделювання їх основних станів», яка буде подана на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04. 02 - теоретична фізика. Науковий керівник - доктор фіз.-мат. наук Славін Віктор Валерійович (ФТІНТ НАНУ).
   В обговоренні матеріалів дисертації взяли активну участь науково-педагогічні працівники кафедри та співробітники ІРЕ НАНУ.
   Кафедра теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця Харківського національного університету імені В.Н.    Каразіна рекомендує дисертаційну роботу Кривчікова О.О. до попереднього розгляду і публічного захисту.
   Бажаємо Олексію Олександровичу успішно пройти всі етапи підготовки та захисту кандидатської дисертації!
   Із задоволенням підкреслюємо, що дисертант та його науковий керівник є випускниками кафедри теоретичної фізики різних років.

У процесі обговорення.
До повідає О.О. Кривчіков.

Коментар наукового керівника В.В. Славіна.

Результат и доповіді обговорюють О. О. Кривчіков та завідувач кафедри Г.І. Рашба.


30 березня 2016 року

    В м. Лозова Харківської області відбулася методична конференція вчителів фізики шкіл міста за участю старшого викладача кафедри експериментальної фізики Литвинова Ю.В. та доцента кафедри фізичної оптики Макаровського М.О.
    Ст. викл. Литвинов Ю.В. провів майстер-клас з комп’ютерізації шкільних фізичних кабінетів, де з успіхом продемонстрував можливості застосування комп’ютерів при постановці шкільних демонстраційних дослідів. Вчителі фізики не тільки побачили яскраві демонстраційні досліди, але й мали змогу навчитися застосовувати комп’ютерні методи для вимірювання фізичних величин.
    Доц. Макаровский М.О. розповів вчительській аудиторії про фізичний факультет з демонстрацією відповідного фільму, а також докладно проінформував про методику роботи з учнями старших класів у системі Малої академії наук в Харківської області. Він не тільки запропонував кілька цікавих тем майбутніх наукових робіт школярів, але й продемонстрував проект однієї з найкращих робіт МАН цього року.
    Методична конференція підтвердила правильність шляху фізичного факультету в напрямку інтенсифікації профорієнтаційної роботи і зближання фізичного факультету з вчителями фізики регіону.


27 березня 2016 року

   День відкритих дверей в Каразінському університет знову зібрав школярів, зацікавлених фізикою. На захід було запрошено 80 учнів міських шкіл. Перед учнівською аудиторією виступили заступник декана фізичного факультету доц. Рохмістров Д.В., завідувач кафедри теоретичної фізики ім. академіка І.М. Ліфшиця доц. Рашба Г.І., доц. кафедри астрономії та космічної інформатики Д.Г. Станкевич. Завідувач лабораторії ім. К.Д. Синельникова кафедри експериментальної фізики Валійов Б.М. разом з помічниками-першокурсниками підготували для гостей факультету цікаві і змістовні демонстрації фізичних явищ.


20 березня 2016 року

    3-18 березня в Катанії (Італія) пройшов молодіжний обмін "Working on getting a job", який зібрав 42 учасника з Італії, Румунії, Болгарії, Польщі, України, Білорусі та Грузії. Молодь приймала організація “Identities”, що створена для підтримки активної молоді. Студент фізичного факультету Владислав Яловега представляв Харківську недержавну асоціацію «Стелла», яка є українським партнером проекту.
    Молодіжний обмін дав грунт для роздумів і надихнув учасників на пошуки можливостей працевлаштування за кордоном.
    Проект проходив за підтримки Євросоюзу, та фінансування здійснювалося в рамках програми Erasmus +. Під час молодіжного обміну ми отримали чудову нагоду розвинути свої комунікативні та управлінські навички; навчилися складати гарне резюме і писати мотиваційні листи для отримання омріяної посади в компанії; дізналися про те, що таке відео резюме і спробували свої сили в створенні власного; познайомилися з рекомендаціями про те, як підготуватися до співбесіди і працювали в команді над створенням власної бізнес-моделі; дізналися про міжнародні програми, які були створені для підтримки та залучення безробітної молоді та можливостей проектів в рамках програми ERASMUS +; отримали знання про підприємницьку діяльність.
    Участь в цьому молодіжному обміні також подарувало прекрасну можливість відкрити італійську культуру, спосіб життя, традиції і Катанію. Додатково була організована екскурсійна поїздка на найбільший вулкан Європи Етну і в Таорміну, одне з найчарівніших і мальовничих міст на Сицилії.
    Владислав Яловега поділився своїми враженнями: «В нас були інтернаціональні вечора, де ми багато дізналися про культуру, історію та традиції різних країн і навіть смакували національні страви!!!! Це був великий досвід для мене, і всі отримані на проекті знання будуть використані в житті. У підсумку, я отримав великий досвід, нові знання та навички, дізнався про звичаї інших країн, познайомився із усіма учасниками проекту та знайшов нових друзів»


12 березня 2016 року

   Вітання Валійову Б. М. від колективу кафедри експериментальної фізики
   Колектив кафедри експериментальної фізики щиро вітає завідувача Навчально-навчально-експериментальної лабораторії Валійова Бориса Михайловича з успішним виступом його учнів – членів Малої академії наук України на ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт у 2015/2016 навчальному році (Наукове відділення ФІЗИКИ І АСТРОНОМІЇ. Секція: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ФІЗИКА).
   За рішенням журі 2 місце присуджене Долгополовій Дар’ї (м. Харків, 11 клас), а 3 місця Аксьонову Сергію (м. Балаклея, 11 клас) та Кучик Нелі (Лозівський район, с. Кінне, 10 клас). Науковий керівник науково-дослідних робіт Валійов Борис Михайлович.
   Колектив кафедри експериментальної фізики висловлює глибоку подяку Валійову Борису Михайловичу за його бездоганну навчальну, організаційну та профорієнтаційну роботу в 2015/2016 навчальному році, яка неодноразово була відзначена різноманітними Грамотами, Дипломами і Подяками.


Валійов Борис Михайлович


06 березня 2016 року

   З 17 лютого по 04 березня 2016 р. у Центральній науковій бібліотеці ХНУ імені В.Н. Каразіна відбулась четверта фотовиставка канд. фіз.-мат. наук, доцента Хижкового В. П. «Мир прекрасен». Пропонуємо деякі світлини з цієї виставки та відгуки чисельних відвідувачів.
   «Во всём увидеть красоту не каждому дано… В Ваших работах счастливо соединились душа поэта, взгляд художника и знания физика» (Ольга Львовна, ЦНБ).
   «Медитативні роботи, що ще раз запевнюють в необхідності шукати гармонію душі …» (Владислав Сєдов., філологічний факультет).
   «Який чудовий світ навкруги!... Дякую автора за те, що дав змогу, дивлячись на його твори, зупинитись, придивитись, побачити і замислитись… Що все, що нас оточує – це створено для нас. Помічайте це. Талант автора не має меж.» (З повагою А.Г. М., ЦНБ).
   «На Ваших світлинах наш великий світ зовсім близько. Дякую за ці миттєвості краси, яку Ви побачили й подарували нам» ( Проф. Боярова Л.Г., філологічний ф-т, ХНУ).
   «Выставка захватывает. Чувствуется взгляд художника и где-то просматривается взгляд учёного-физика, всё вместе очаровывает…» (V. подпись).
   «Ваш талант видеть и чувствовать природу достоин восхищения. На снимках природа не только видна, но и слышна… Фотографии как живые. Они у вас музыкальны. Спасибо. Очень красиво. И интересно» (В.Ф.К.).
   «…Вы… подмечаете в своих фото всю красоту природы, используя знания науки. Продолжайте своё дело и радуйте окружающий мир. Он станет добрее и красивее» (С уважением Элла Пойда, Северный Ливан, г. Триполи).
   «Очень и очень интересная выставка, интересные подписи к каждой из фотографий и особенно Ваши рассказы о них. Поистине каждое фото – гармония природы и науки» (Студент 2 курса ФКН, Ляшенко Илья).
   «Фотографии характеризуют наблюдательность автора, любовь к природе и романтизм души художника» (Прасковья Романовна).
   «Выставка просто превосходная!!! Восхищает умение автора вызывать неожиданные ассоциации в простых формах природы и жизни» (Р. Салюкова).
   «Очень интересная и красивая выставка, которую может представить только настоящий любитель природы и художник…» (Воробъёва И.В.).
   «Какая философия, поучительность в Ваших фотографиях!» (Титарь А.И.).
   «С большим интересом проник в мир Ваших композиций, красок и светоэффектов в живой природе» (Олег Шатух).
   «В очередной раз, посещая Вашу выставку…, убеждаюсь в одном: Вы как художник неисчерпаемы, … и мир вокруг Вас прекрасен, многообразен, ярок, он светиться, переливается такой гаммой красок и чувств, что кажется невероятным. Как Вы смогли всё это увидеть? Как Вам удаётся показать нам, что мир вокруг нас завораживающе красив? ...» (Тамара Алексеевна от имени и по поручению всех Валиёвых.).
   «Не всем природа открывает свои тайны, не всем дано увидеть её секреты – тебе это дано. Благодаря тебе и мы становимся ближе к её величеству Природе. Фотосюжеты волнуют и восхищают. Спасибо тебе за эти ощущения» (Надя, Саша Ермолаевы).
   «Мы в восторге от Вашего творчества и познавательного рассказа». (Команда КВН «Life is Good» ХОШ №76).


Куточок фотовиставки

Команда КВН  «Life is Good» ХОШ №76


БЛИЗНЯТА

ЗАСТЫВШАЯ МУЗЫКА

БЕК-ВОКАЛІСТИ

ЖАР-ПТИЦЯ

РОЖЕВИЙ  РАНОК

РАДСТЬ МАТЕРИНСТВА


02 березня 2016 року

   Презентація книжково-ілюстративної виставки
  2 березня 2016 року в аудиторії імені К.Д. Синельникова відбулась Презентація книжково-ілюстративної виставки, яка була присвячена висвітленню життєвого шляху і науково-педагогічної діяльності професора Пильчикова М.Д. Із вступним та заключним словом перед студентами та співробітниками фізичного факультету, представниками кафедр фізики різних навчальних закладів та наукових установ м. Харкова виступив доцент Хижковий В.П. Завідувач відділу книжних пам’яток, цінних видань і рукописів Центральної наукової бібліотеки Боброва М.І. виступила з повідомленням про особисту бібліотеку М.Д. Пильчикова, яка за його заповітом після його трагічної смерті була передана Харківському університету. Професор Пойда В.П. прочитав лекцію, в якій розповів слухачам про навчання та роботу М.Д. Пильчикова в Харківському університеті. Учасники презентації ознайомилися із старовинними фізичними приладами, які використовувались М.Д. Пильчиковим при проведенні навчальних занять і наукових досліджень або були придбані ним для фізичного кабінету.

Боброва М.І.

Професор Пойда В.П. читає лекцію.

Доцент Хижковий В.П. та професор Єгоренков В.Д. розповідають академіку Харченку М.Ф. про конструкцію та призначення старовинних фізичних приладів.

Проекційний ліхтар фірми «Jules Duboscq».

Еталонний резистор фірми «Simens & Halski», придбаний М.Д. Пильчиковим за власні кошти і подарований фізичному кабінету.
Кришка еталонного резистора фірми «Simens & Halski» з автографом М.Д. Пильчикова.

17 лютого 2016 року

   Фотовиставка доцента Хижкового В. П. «Мир прекрасен».
   З
17 лютого по 04 березня 2016 року у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відкрита фотовиставка кандидата фізико-математичних наук, доцента Хижкового В. П. «Мир прекрасен».
   Хижковий Василь Петрович – автор близько 90 наукових і методичних публікацій, нарисів з історії кафедри експериментальної фізики фізичного факультету, Великої Вітчизняної війни, життя вчених - фізиків (і не тільки) великої родини – Харківський університет.
   Фотовиставка «Мир прекрасен» – не перша персональна виставка В.П. Хижкового. У 2011 р. у ЦНБ проходила виставка «Зупинена мить», у 2012 р. – «Необычное в обычном», у 2014 р. – «Чотири пори року». Фотовиставки, що відбулись у (2011 – 2014) рр., – «все це тільки одне нерозгадане чудо», яке «сто тисяч разів уже бачене й чуте» ним переважно в одній і тій же місцевості а саме на Рогозянському водосховищі Золочівського району Харківської області та на його довкіллі. «Але щоразу, перебуваючи тут, знову і знову зупиняєшся для того, щоб у різні пори року та впродовж доби зафіксувати на фотокамеру зачаровану неповторність буття в усіх його різновидах, яку, на жаль, не кожен городянин чи мешканець села, захоплений круговертю буденних клопіт, має можливість побачити чи відчути» – так сформулював автор мету виставки.
   Виставка розгорнута у головному корпусі університету, хол 8 поверху ЦНБ ХНУ ім. В.Н. Каразіна за адресою: майд. Свободи, 4.
   Вхід (через 7 поверх) вільний з 10.00 до 17.00 (Пн. – Сб.).
   Тел. для довідок: 707-53-65 (вчений секректар ЦНБ Малиновська Віра Миколаївна); 097-43-22-111; 050-85-42-441 (Хижковий В.П.)


17 лютого 2016 року

   Книжково-ілюстративна виставка, присвячена життєвому шляху та науково-педагогічній діяльності професора Пильчикова Миколи Дмитровича.
   У ЦНБ університету розгорнута і експонується книжково-ілюстративна виставка, присвячена життєвому шляху та науково-педагогічній діяльності славетного фізика, випускника і професора Харківського університету Пильчикова Миколи Дмитровича.
   Серед експонатів виставки раритетні видання ХІХ-ХХ століття з бібліотеки Пильчикова М.Д.: підручники з фізики для гімназії та університету, книги та відбитки наукових статей з автографами Пильчикова М.Д. та інших вчених, а також фотографії та схеми приладів, розроблених та застосовуваних Пильчиковим М.Д., фотопортрети зарубіжних та російських фізиків, а також громадських діячів, письменників, артистів і художників, з якими був знайомий та підтримував стосунки професор Пильчиков М.Д.
   Виставку підготувала провідний бібліотекар сектору культурно-просвітницької роботи ЦНБ Байрамова К.І.
Підбір книг для виставки здійснено за допомогою завідувача відділу книжних пам’яток, цінних видань і рукописів ЦНБ Бобрової М.І.
   Консультації при підготовці виставки надавав завідувач кафедри експериментальної фізики проф. Пойда В.П.
Місце проведення виставки: майдан Свободи, 4, головний корпус університету, Центральна наукова бібліотека, хол 8-го поверху Вхід вільний. Запрошуються всі бажаючі.
   Контактна інформація
   Телефон: +380 (57) 707-51-51

Екслібрис М.Д. Пильчикова


13 лютого 2016 року

   13 лютого 2016 р. відбувся конкурс-захист науково-дослідних робіт учасників МАН (Харківська область).
В конкурсі взяли участь 30 школярів міста та області. Вони змагалися по секціях. Р/В рамках секції теоретичної фізики було заслухано 8 доповідей. Перше місце посіли Шамаєв Олександр (ліцей № 27, Харків, кер. – доц. Майзеліс З.О.), Соколова Діна (ліцей № 89, Харків, кер. – доц. О.В. Єзерська, Т.А. Сарій) та Лузан Микита (ліцей № 89, Харків, кер. – Т.А. Сарій).
   Члени журі теоретичної секції – доц. Рашба Г.І., доц. Макаровський М.О., ст.. викл. Лимар В.О. - відзначили високий рівень підготовки конкурсантів. Зокрема, Олександр Шамаєв за матеріалами своєї наукової роботи направив до друку у журнал «Phys. Rev.» статтю. Він зробив доповідь на тему дослідження на науковому семінарі ІРЕ НАНУ, де отримав схвальні відгуки науковців, в тому числі від член-кор. НАНУ, професора КТФ ім. академіка І.М. Лівшиця В.О. Ямпольського. Дінв Соколова дослідила прискорювачі елементарних частинок за допомогою комп’ютерного моделювання. Її доповідь супроводжувалася яскравими демонстраціями – комп’ютерними анімаціями. За матеріалами цієї доповіді планується виступ на конференції СНО фізичного факультету.
Підсумковий протокол


12 лютого 2016 року

   12 лютого 2016 р. в Спеціалізованій Вченій раді Д 64.051.03 фізичного факультету відбувся захист дисертації ст. викл. фізико-енергетичного факультету С.В. Чертопалова «Вплив складу і структури фулереновмісних плівок на їх фізико-хімічні властивості» на здобуття вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізики твердого тіла. Науковий керівник – доктор фіз.-мат. наук, професор Донецького національного університету МОН України Бажин Анатолій Іванович.
Раді за Вас, пане Сергію, пишаємося, вітаємо, зичимо подальших наукових і професійних успіхів!


10 лютого 2016 року

   10 лютого 2016 р. на фізичному факультеті відбулась науково-практична конференція «СПІВРОБІТНИЦТВО ШКІЛ ТА ВУЗІВ ЯК ЗАПОРУКА НЕПЕРЕРВНОЇ ОСВІТИ».
   Вона була організована спільними зусиллями співробітників фізичного факультету та вчителів фізики Шевченківського (Дзержинського) району. Головуючі на конференції: декан фізичного факультету проф. Вовк Р.В., керівник Дзержинського РМО вчителів фізики Євлахова О.М. Мета конференції: залучення вчителів Шевченківського району до профорієнтаційної роботи серед школярів і підвищення у школярів зацікавленості в вивченні фізики. Конференція продемонструвала корисність спільної праці в царині викладання фізики, стала потужним поштовхом до перспективної співпраці у майбутньому.

konf8.JPG

konf10.JPG

 

 

konf3.JPG

konf5.JPG

 

 

konf9.JPG

konf4.JPG

 

 

konf7.JPG

konf6.JPG


07 лютого 2016 року

   7 лютого 2016 р. в рамках Дня відкритих дверей Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулися профорієнтаційні заходи на фізичному факультеті. На майданчику перед Актовою залою під штандарт факультету зібралися гості. Група студентів під керівництвом Б.М. Валійова представили яскраві та цікаві демонстрації і запросили всіх друзів фізики на заходи в аудиторії ім. К.Д. Синельникове. На факультет завітали понад 25 школярів і їх батьки.
   Перед зібранням виступили декан фізичного факультету проф. Вовк Р.В., заступник декана доц. Рохмістров Д.В., викладачі факультету доц. Рашба Г.І., доц. Пахомова І.М., доц. Казачков О.Р., доц. Слюсарев І.В. та інші. В своїх виступах вони поєднали екскурс в історію та традиції факультету з розповіддю про сучасний стан підготовки фахівців з фізики та астрономії і потужну роботу з працевлаштування випускників факультету. Під час зустрічі завідувач лабораторії ім. К.Д. Синельникова з колегами і студентами продемонстрували «фізичний феєрверк» яскравих демонстрацій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


04 лютого 2016 року

   4 лютого 2016 р. на розширеному засіданні кафедри низьких температур було заслухано доповідь аспірантки кафедри (заочна форма навчання) Котвицької Клавдії Андріївни про основні результати її дисертації «Вплив дефектів різної морфології на магніторезистивні властивості монокристалів ReBa2Cu3O7-? (Re=Y, Pr, Ho)», виконаної нею під час навчання в аспірантурі на кафедрі фізики низьких температур, яка подається на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07-фізика твердого тіда. Науковий керівник аспірантки – професор Вовк Р.В.
   В обговоренні дисертації взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри, фахівці фізичного факультету та Укр.ДУЗТ.
   Кафедра фізики низьких температур Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна рекомендує дисертаційну роботу Котвицької К.А. до попереднього розгляду і прилюдного захисту.
   Зичимо Клавдії Андріївні вдалого захисту!


03 лютого 2016 року

   3 лютого 2016 р. в м. Лозова Харківської області в ЗОШ № 7 відбулася зустріч викладачів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна зі школярами та викладачами фізики усіх шкіл міста. Загалом на зустріч завітали понад 150 освітян та учнів.
   В рамках професійно-орієнтаційної роботи фізичного факультету завідувач кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця доц. Рашба Г.І. розповів про історію та сьогодення фізичного факультету і про перспективи отримання освіти на фізичному факультеті.
   Доц. кафедри загальної фізики Казачков О.Р. провів серію демонстрацій фізичних явищ, які викликали велику зацікавленість присутніх. Був обраний інтерактивний формат спілкування, коли учні та вчителі мали можливість брати особисту участь у проведенні та поясненні фізичного змісту дослідів.
   Присутні поставили велику кількість запитань, на які отримали вичерпні відповіді. Зустріч тривала близько 2 годин. Було укладено договір між ХНУ імені В.Н. Каразіна і ЗОШ № 7 м. Лозова.
   Впевнені, проведений захід стане внеском у вступну кампанію-2016 і сприятиме підвищенню інтересу до фізичної науки у Лозівському регіоні.


29 січня 2016 року

Професор Єгоренков В.Д., завідувач лабораторії Валійов Б.М.
та професор Пойда В.П. на відкритті виставки.

Динамометр. Виготовлений у Франції інженером Едмом Реньйо в кінці ХVIII або на початку ХІХ століття.

   Виставка фізичних приладів у Музеї історії Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
   До 2011-тої річниці з дня відкриття Харківського університету в Музеї історії Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна була розгорнута виставка старовинних фізичних приладів з колекції фізичного кабінету Харківського Імператорського Університету, а також сучасного оригінального демонстраційного обладнання. Виставку підготували працівники музею та працівники кафедри експериментальної фізики: завідувач кафедри професор Пойда В.П., професор кафедри Єгоренков В.Д. та завідувач Лабораторії лекційного демонстраційного експерименту Валійов Б.М.
   29 січня 2016 р. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна відзначив 211-ту річницю з дня відкриття. Привітати наш Університет прибули почесні гості — заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, віце-президент та академік Національної академії наук України, голова Наглядової ради Каразінського університету Анатолій Загородній, директор Інституту проблем кріобіології і кріомедицини Національної академії наук України, академік Анатолій Гольцев, академік-секретар відділення фізики і астрономії Національної академії наук України, академік Вадим Локтєв та інші. В посеред інших заходів, в яких шановні гості взяли участь, були і відвідини експозиції Музею ХНУ імені В.Н. Каразіна, присвяченої історії створення Фізичного кабінету Харківського Імператорського Університету. Унікальні відреставровані прилади та лабораторне устаткування часів початку розвитку фізичної науки в Харкові дбайливо підготовлене для показу і змістовна розповідь професора кафедри експериментальної фізики Пойди В.П. про яскравих представників фізичної школи Університету ІХХ – поч. ХХ століть викликали неабияку зацікавленість відвідувачів. У відвіданні виставки взяли участь ректор і проректор з наукової роботи Університету.

Професор Пойда В.П. та завідувач лабораторії Валійов Б.М. демонструють експонати виставки почесним гостям, які брали участь у святкуванні 211 річниці з дня заснування Харківського університету

Прилад «Повітряний дзвін»,
виготовлений у кінці ХІХ століття
на заводі фізичних приладів
фірми Max Kohl (Німеччина).

   Високі гості Університету відвідали також Ландау-центр, де наші студенти разом з очільницею Центру демонстрували свою винахідливість і широкі обрії популяризації фізичної науки.

   Цього дня також в Університеті відбулась Асамблея вчених рад за участю представників керівництва, професорсько-викладацького складу, студентів, випускників та друзів університету. На Асамблеї були присутні представники громадськості факультету.


21 січня 2016 року

    Нагородження професора Вовка Руслана Володимировича Премією імені В.Н. Каразіна.
   Колектив фізичного факультету щиро вітає декана фізичного факультету професора Вовка Р.В. з нагоди отримання ним Премії імені В.Н. Каразіна за високі досягнення у роботі в 2015 році! Бажаємо вам, шановний Руслане Володимировичу, міцного здоров’я, всіляких гараздів та нових звершень!


Професор Вовк Р. В. отримує Премію імені В.Н. Каразіна на Асамблеї вчених рад університету, яка відбулась 21 січня 2015 року.


15 січня 2016 року

   15 січня 2016 р. у форматі засідання дискусійного клубу відбулася зустріч представників фізичного факультету з представниками методичного об’єднання вчителів фізики Дзержинського району м. Харкова. Колеги-освітяни завітали на факультет на чолі зі головою МОВФ Євлаховою Оленою Миколаївною.
   Тема засідання: "Актуальні проблеми викладання та навчання фізики у загальноосвітніх навчальних закладах". На засіданні були присутні декан фізичного факультету, заступники декану, викладачі факультету, студенти та члени творчої групи вчителів фізики Дзержинського району. Серед розглянутих питань – організації роботи з обдарованими учнями (підготовка до предметних олімпіад, турнірів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт), підвищення якості навчально-виховного процесу з фізики та профорієнтаційна робота.

 

 


23 грудня 2015 року

    Науково-популярна лекція професора Пойди В.П.
   Згідно з планом проведення заходів із популяризації історії та традицій Харківського університету і фізичного факультету завідувач кафедри експериментальної фізики проф. Пойда В.П. 23 грудня 2015 року прочитав науково-популярну лекцію на тему «Фізичний факультет Харківського університету».

Професор Пойда В.П.


22 грудня 2015 року

   22 грудня 2015 р. на розширеному засіданні кафедри низьких температур було заслухано доповідь докторанта кафедри Добровольського Олександра В’ячеславовича про основні результати його дисертаційної роботи за темою «Нелінійна динаміка вихорів у надпровідних плівках ніобію з анізотропними пінінг-наноструктурами», поданої на здобуття наукового ступеня доктора фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.22 – надпровідність. Науковий консультант – д. ф.-м. н., проф. Шкловський В. О.
   В обговоренні дисертації взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри, фахівці фізичного факультету та академічних інститутів Харкова. Значний обсяг дисертаційної роботи було виконано в Інституті фізики Університету Й.В.Гете на новітньому обладнанні в умовах сучасних наукових технологій. Представлення результатів викликало великий інтерес і схвальні відгуки фахівців.
   Кафедра фізики низьких температур Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна рекомендує дисертаційну роботу Добровольського Олександра В’ячеславовича до попереднього розгляду і прилюдного захисту.


22 грудня 2015 року

    Стрімко і невідворотно наближується сесія. Для наших першокурсників вона буде Першою! Побажаємо їм успіхів, перемог і майбутньої стипендії! Хай екзаменаційні білети будуть очікуваними, а викладачі поблажливими!
    А поки … пригадаємо, якими вони увійшли в нашу фізфаківську родину.

    В Каразинском университете 31 августа 2015 года состоялась традиционная церемония посвящения первокурсников в студенты. Дружная семья студентов физического факультета пополнилась молодыми, но подающими большие надежды физиками первокурсниками. Студенты старших курсов в этот день для них подготовили интересные мероприятия, на которых в дружественной и непринуждённой обстановке рассказали о разных аспектах непростой, но в тоже время насыщенной и разнообразной жизни студентов на физическом факультете.


19 грудня 2015 року

Вітаємо преможців!

 

 

 

 


16 грудня 2015 року

   «Центр дитячої та юнацької творчості № 1 Харківської міської ради» звернувся до декана фізичного факультету професора Вовка Руслана Володимировича з листом-подякой за надання допомоги у підготовці учнівських наукових робіт і проведенні районного етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. В цій важливій роботі взяли участь доценти кафедри загальної фізики Інна Анатоліївна Таранова і Віктор Микитович Горбач.

   «Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з Вами та колективом Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна у вихованні і навчанні майбутньої наукової еліти нашого міста та держави», - написано в листі.
   Адміністрація факультету висловлює подяку Інні Анатоліївні та Віктору Микитовичу.

 

5 грудня 2015 року


  1 – 4 грудня 2015 р. на фізичному факультеті ХНУ імені В.Н. Каразіна відбулася Міжнародна наукова конференція «Фізичні явища в твердих тілах». В дванадцяте конференція зібрала фахівців з питань вивчення структурних станів твердих тіл, в тому числі, наноструктур. Значну увагу в роботі конференції було приділено розгляду електричних, теплових, магнітних, оптичних властивостей твердих тіл, в тому числі після опромінення.
  Оргкомітетом конференції було отримано 157 доповідей. В роботі конференції взяло участь 375 учасників, які представили наукові колективи України, Росії, США, Великої Британії, Німеччини, Швейцарії, Швеції, Словаччини, Польщі. Серед учасників від Харкова були представники провідних академічних інститутів НАН України: ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна, ННЦ «ХФТІ», ІРЕ, Донаті, Інституту електрофізики і радіаційних технологій. Також в роботі конференції взяли учать представники провідних вітчизняних університетів: НТУ ХПІ, КПІ, ХАІ, Одеського, Львівського, Сумського, Черновіцького.

 

  

   


Професор Вовк Р.В.

    З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан фізичного факультету професор Вовк Р.В.


Учасники конференції:
Боброва М.І., Пойда В.П. та Байрамова К.І.

    Із замовною доповіддю на тему «Фізичний факультет Харківського університету», яка присвячена 210 річниці із дня створення Харківського університету, від імені колективу авторів виступив завідувач кафедри експериментальної фізики професор Пойда В.П.


Член-кореспондент НАН України,
професор Воєводін В.М.

    Із замовною доповіддю на тему «Сучасні проблеми радіаційного матеріалознавства перед учасниками конференції виступив директор Інституту фізики твердого тіла матеріалознавства і технологій ННЦ «ХФТІ» НАН України, член-кореспондент НАН України, професор Воєводін В.М.

Проф. Соколенко В.І. та проф. Пойда В.П. головують
на засіданні секції «Фізика міцності і пластичності».

Проф. Пархоменко О.О. та проф. Бойко Ю.І. головують на засіданні секції «Структурні властивості твердих тіл».

    Учасники конференції молоді вчені: Колєнов І.В, Старченко І.В., а також аспірантка Казачкова К.С.

   Велику допомогу Оргкомітету конференції під час її проведення надали студенти фізичного факультету.


1 грудня 2015 року

    Книжково-ілюстративна виставка, присвячена історії створення і функціонування фізичного кабінету Харківського університету
   У ЦНБ Каразінського університету в рамках роботи ХІІ Міжнародної наукової конференції «Фізичні явища в твердих тілах» з 1 грудня 2015 року розгорнута і експонується книжково-ілюстративна виставка, присвячена історії створення і функціонування фізичного кабінету Харківського університету з 1804 по 1930 рік.
   Серед експонатів виставки понад 60 раритетних видань ХІХ-ХХ століття: підручники з фізики, написані першим завідувачем фізичного кабінету і кафедри теоретичної та дослідної фізики Афанасієм Стойковичем, книги з автографами Миколи Пильчикова, Олексія Грузінцева, Михайла Косача, Торічана Кравця та інших, літографічно видані тексти лекцій Олексія Грузінцева, Олександра Погорілка й Андрія Шимкова, магістерська дисертація Євгена Роговського, книга Василя Лапшина «Опыт изложения физики» з цензурним білетом, підручники відомих учених і викладачів-методистів: Дмитра Рожанського, Ореста Хвольсона, Петра Зілова, Чарльза Бойса, Сільвануса Томпсона, Жюля Жамена, Андрія Желеховського, Михайла Сахарова.
   Виставку підготувала провідний бібліотекар сектору культурно-просвітницької роботи ЦНБ Байрамова К.І.
   Підбір книг для доповіді та виставки здійснено за допомогою завідувача відділу книжних пам’яток, цінних видань і рукописів ЦНБ Бобрової М.І.
   Консультації при підготовці виставки надавав завідувач кафедри експериментальної фізики проф. Пойда В.П.
   Місце проведення виставки: майдан Свободи, 4, головний корпус університету, Центральна наукова бібліотека, хол 8-го поверху Вхід вільний. Запрошуються всі бажаючі.
   Контактна інформація
   Телефон: +380 (57) 707-51-51


25 листопада 2015 року

    130 років кафедрі загальної та експериментальної фізики НТУ «Харківський політехнічний університет».
   25 листопада 2015 року делегація представників фізичного факультету у складі заступника декана фізичного факультету з наукової роботи доц. Криловського В.С., завідувача кафедри експериментальної фізики проф. Пойди В.П. та доцента-консультанта Хижковго В.П. взяла участь у святкуванні 130-річчя з дня утворення кафедри загальної та експериментальної фізики НТУ «Харківський політехнічний університет». Доцент Хижковий В.П. виступив перед учасниками засідання з доповіддю-презентацією на тему: «Кафедральні паралелі», в якій досліджені взаємозв’язки кафедри експериментальної фізики фізичного факультету Харківського університету і кафедри загальної та експериментальної фізики НТУ «Харківський політехнічний університет». Проф. Пойда В.П. розповів про нові матеріали і знахідки, які стосуються життєвого шляху і наукової діяльності професора Пильчикова М.Д. та подарував співробітникам кафедри фотокопію рентгенівського фотознімку, зробленого у 1910 році М.І. Сахаровим, який у різні роки працював на обох кафедрах. Члени делегації ознайомились з виставкою демонстраційних фізичних приладів, які входили до колекції фізичного кабінету Харківського технологічного інституту.

  Демонстраційний вольтметр з колекції фізичного кабінету ХТІ та рентгенівський фотознімок кисті жіночої руки з особистим підписом М. І. Сахарова.

17 листопада 2015 року

    Сьогодні світове студентство традиційно святкує свій День. З нагоди цього свята вихованцям фізичного факультету надійшли вітання від нашого Декана, який зараз знаходиться у відрядженні в Китаї, та від Олега Валерійовича Шеховцова. Приєднуємося до їх щирих побажань.

Поздравления студентам физического факультета

    Дорогі студенти фізичного факультету!

    Щиро вітаю вас зі Всесвітнім святом студентства! Зичу зростати, набувати універсальних і фахових знань, відкривати нові обрії своїх можливостей, впевненіше крокувати до мети! Успіхів вам у навчанні, плідних і радісних студентських років, міцної дружби і впевненості  у власних силах!
    Хай роки навчання на фізичному факультеті Каразінського університету стануть потужним трампліном для життєвого та професійного успіху і творчих злетів!

Декан, професор Р.В. Вовк     

Открытки с Днем Студента

Поздравляем студентов
физического факультета
c Международным днем студентов!

Ребята! Будьте свободными людьми, живущими в свободной стране!
«Рабів до раю не пускають»!
Берегите мир и любите друг друга!

Слава Украине!

Бойцы зенитного ракетного дивизиона


11 листопада 2015 року

    Згідно наказу ректора ХНУ імені В.Н. Каразіна від 11 листопада 2015 р. науковий співробітник кафедри фізики низьких температур Савич Сергій Володимирович зарахований до аспірантури Університету. Вітаємо колегу, зичимо успіхів і звершень!

 


11 листопада 2015 року

    На традиційній щорічній екскурсії студентів кафедри фізики низьких температур до ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України відбулася зустріч студентів з директором академічної установи, академіком НАН України, почесним доктором ХНУ, професором кафедри фізики низьких температур Гнатченком Сергієм Леонідовичем, завідувачами фізичних відділів, провідними вченими, а також молодими вченими Інституту. Науковці підготували цікаву екскурсію, студенти мали змогу вільного спілкування з вченими, в тому числі з аспірантами і молодими співробітниками, багато з яких є вихованцями кафедри і факультету.

 


8 листопада 2015 року

    На фізичному факультеті, як і у всьому Університеті, відбувся День відчинених дверей. Співробітники і студенти-старшокурсники провели певну роботу з запрошення відвідувачів. Гостей зустрічали наші першокурсники з Борисом Михайловичем Валійовим, які запропонували відвідувачам фізичного майданчика «Фізичний феєрверк» з цікавими дослідами. Більше двадцяти школярів (іноді з батьками) з великим інтересом долучилися до них. Серед гостей були і школярі з Сумщини.

 

 

   З відвідувачами Днів відчинених дверей зустрівся декан факультету проф. Р.В. Вовк. В своїй промові він красномовно відзначив актуальність розвитку фізичної науки в сучасному світі, розповів про освітні та наукові традиції фізичного факультету, відповів на численні питання.

 

Жовтень 2015 року

    На базі кафедри фізики низьких температур протягом жовтня відбувалися заняття для учнів освітнього простору «Гравітація». Молодшо-і середньокласники мали змогу познайомитися з новою для них наукою – фізикою низьких температур та спостерігати яскраві експерименти з застосуванням кріогенних речовин. Їх «вчитель» - студент групи Ф043 Євгеній Осадчук – зміг зацікавити маленьких «гравітаторів» і за власною ініціативою розробив наступний цикл занять. Вітаємо «Гравітацію» на факультеті і висловлюємо подяку Євгену за корисну справу і ініціативність!

 

 

 

 

16 жовтня 2015 року

Щіро вітаємо з нагородою!

    Студент 4-го курсу кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця Микола Вовк виборов стипендію фонду Юрія Сапронова. 16 жовтня 2015 року в університеті відбулася урочиста церемонія нагородження стипендіатів конкурсу для студентів та молодих учених за участю голови фонду Юрія Сапронова, проректорів університету - академіка М.О. Азарєнкова, професора Ю.В. Холіна, великої кількості викладачів та студентів.

 


9 жовтня 2015 року

Вітаємо нашого декана, професора Вовка Р.В., з достойними відзнаками його багаторічної наукової та педагогічної діяльності і значні здобутки в справі підготовки висококваліфікованих фахівців!

 

 


8 жовтня 2015 року

    Вийшов друком навчальний посібник «Пінінг і динаміка вихорів у надпровідниках» професора кафедри фізики низьких температур В.О. Шкловського та докторанта кафедри Добровольського О.В. Видання рекомендоване Міністерством освіти та науки України як навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. В посібнику викладено як традиційні, так і новітні аспекти фізики пінінга і динаміки вихорів в надпровідниках ІІ роду. Обговорюється анізотропія пінінга та спрямований рух вихорів у присутності односпрямованих пласких дефектів. Детально розглянуто сценарій колективного (теорія Ларіна-Овчиникова) и сильного (результати Лабуша) пінінга вихорів на хаотично розміщених точкових дефектах, а також інтерпретація колективного пінінга в термінах картини сильного пінінга. Обговорюється реакція надпровідника на високочастотне електромагнітне поле.

  Вітаємо авторів і студентів кафедри фізики низьких температур з новим посібником!


29 вересня 2015 року

    Колектив фізичного факультету щиро вітає старшого викладача кафедри фізики низьких температур та кафедри експериментальної фізики Сергія Вікторовича Лебедєва з затвердженням рішення Атестаційної колегії Міністерства науки та освіти України від 29 вересня 2015 року щодо присудження йому наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.

    Зичимо Сергію Вікторовичу та його науковому керівнику, доц. В.С. Криловському подальших успіхів в науці і нових творчих звершень.

 


26 вересня 2015 року

    26 вересня студенти та працівники фізичного факультету, зокрема, заступники декана фізичного факультету (доцент Рохмістров Д.В. і старший викладач Скляр В.В.), а також завідувач кафедри експериментальної фізики професор Пойда В.П. та завідувач лабораторії лекційного демонстраційного експерименту кафедри експериментальної фізики Валійов Б.М. взяли участь у заходах, які відбувалися в університеті у рамках проведення у м. Харкові освітнього проекту «Ніч науки».

 Валійов Б.М. демонструє ефектні фізичні досліди перед відвідувачами, які прийшли в університет.

   Хто сильніший? Юні дослідники проводять дослідження з використанням старовинного динамометра Едма Реньє.


26 вересня 2015 року

    26 вересня 2015 року студенти та викладачі фізичного факультету взяли активну участь в традиційному для м.Харкова заході - «Ніч науки». Акція зібрала школярів, вчителів, студентів, викладачів, харків'ян і гостей міста, які прийшли доторкнутися до науки разом зі своїми сім'ями.
    Пропонуємо Вам короткий фотозвіт:

 

 

 

 

 

 


25 вересня 2015 року

    25 вересня 2015 р. відбулося перше засідання наукового міського семінару кафедри фізики низьких температур в поточному навчальному році. Учасникам було представлено матеріали до захисту дисертації н.с. ФТІНТ НАНУ Карачевцевої Анни Валентинівни на здобуття наукового степеня кандидата фізико-математичних наук. Тема дисертації та доповіді  «Ізохорна теплопровідність циклічних вуглеводнів». Науковий керівник – пров. н.с. ФТІНТ НАНУ, доктор фіз.-мат. наук Константинов В.В.

    Зичимо вихованці кафедри низьких температур успішного захисту і подальших успіхів!

 


6 вересня 2015 року

    6 вересня 2015 року в м. Харкові відбувся українсько-польський фестиваль «Наукові пікніки», присвячений популяризації науки і вузівської освіти серед дітей і молоді. У роботі пікніка взяли участь представники фізичного факультету зокрема завідувач кафедри експериментальної фізики проф. Пойда В. П., завідувач лабораторії лекційного демонстраційного експерименту кафедри експериментальної фізики Валійов Б. М. та його асистенти – студенти фізичного факультету, члени студентського наукового товариства.

  Валійов Б.М. та студенти фізичного факультету здійснюють показ ефектних фізичних демонстрацій на «Науковому пікніку».


1 червня 2015 року

    1 червня 2015 відсвяткував славний ювілей доцент кафедри загальної фізики Горбач Віктор Микитович. Зі студентських років його життя пов’язане з рідною кафедрою і факультетом. Колектив фізичного факультету щиро вітає ювіляра і зичить йому здоров’я, успіхів і нових звершень.

 


22 травня 2015 року

 Відразу двоє співробітників кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця, а саме професор Олександр Семенович Ковальов та доцент Захар Олександрович Майзеліс нагороджені стипендіями облдержадміністрації імені К.Д. Синельникова у номінаціях видатних та молодих учених відповідно. Щиро вітаємо з успіхом!


18 травня 2015 року

    Поздравляем с Днем рождения! 18 мая 2015 года исполнилось 70 лет профессору кафедры теоретической физики Александру Семеновичу Ковалеву. О.С.Ковалев – лауреат премии НАН Украины имени О.С .Давыдова за достижения в области теоретической физики за 2005 год, награжден Грамотой Верховной Рады Украины за заслуги перед украинским народом в 2010 году, лауреат Государственной премии Украины за достижения в области науки и техники за 2013 год, в мае этого года награжден дипломом Харьковской областной государственной администрации и стипендией им. К.Д. Синельникова в области физики за 2015 год в номинации выдающихся ученых.

 


13-14 травня 2015 року

  В університеті 13-14 травня 2015 студенти, викладачі та гості фізичного факультету відзначили свій найбільший і найпрекрасніше свято року - 39-й День фізика.
Детальніше


1 травня 2015 року

    1 травня 2015 виповнилося 75 років доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця Олегу Івановичу Любімову. Більш ніж 50 років життя Олега Івановича пов’язане з фізичним факультетом та кафедрою теоретичної фізики. Дякуємо за багаторічну успішну роботу і щиро вітаємо Олега Івановича з ювілеєм!

 


18 квітня 2015 року

   «Фізика та науково-технічний прогрес» – під такою назвою на фізичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна 16 квітня 2015 р. відбулась студентська наукова конференція, в якій взяли участь та виступили з доповідями студенти фізичного та радіофізичного факультетів, а також учні Харківського ліцею № 89, а саме (за алфавітом): Бабкіна Т.Ю.; Васевич Т.Р.; Вінник О.В.; Данілова М.В.; Дженжеров О.С.; Дубчак Т.А.; Дьомін Д.В.; Гаврильєв А.С.; Кайгородцев И.С.; Клокол Х.О.; Козир К.Л.; Конкін М.Л.; Лагода Н.Ю.; Ліснічук М.В.; Литкова М.Ю.; Лошмакова К.В.; Лях В.М.; Меженська О.В.; Могильна М.М.; Ноженко А.Ю.; Онищенко О.С.; Парфіло Т.А.; Пахотник Я.В.; Пивовар М.Є.; Піляй Л.В.; Пройдакова А.С.; Прудка О.А.; Слабунова Н.В.; Сокоренко К.В.; Формазюк О.О.; Хавронюк О.О.; Хромюк І.Ф.; Шабленко В.К.; Шаломаєва Т.М.; Шевченко О.С. Всього на конференцію представлено 28 наукових та навчально-методичних розробок у галузі фізики та астрономії. Розглянуто: широке коло фізичних процесів і явищ; сучасні досягнення та проблеми фізики.
   Вела конференцію голова Студентського наукового товариства фізичного факультету О.В. Меженська – ст. Ф-043. З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан фізичного факультету проф. Вовк Р.В., який побажав успіхів в її роботі та нових наукових звершень. З заключним – доц. Хижковий В.П., який, зокрема, вручив учасникам-початківцям – студентам 2-го курсу – грамоти та книги-подарунки. Фоторепортаж доц. В.П. Хижкового

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Учасники конференції – студенти та їх наукові керівники – в аудиторії імені К.Д. Синельникова фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна


17 квітня 2015 року

    20 березня 2015 р. на кафедрі фізики низьких температур відбулося засідання наукового семінару. Тема: МАГНІТООПТИЧНІ ТА МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ РІДКОЗЕМЕЛЬНИХ БОРАТІВ TbFe3(BO3)4, TbAl3(BO3)4, NdFe3(BO3)4 (матеріали кандидатської дисертації).
Доповідач: Пащенко Марія Ігорівна (м.н.с. відділу магнетизму ФТІНТ НАНУ)
Науковий керівник: Бедарєв В.А. (с.н.с. відділу магнетизму ФТІНТ НАНУ).

 


22 березня 2015 року

   22 березня 2015 року співробітники та студенти фізичного факультету взяли участь у вже третьому у поточному навчальному році Дні відкритих дверей в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, під час якого абітурієнти та їхні батьки мали можливість ознайомитися з Правилами прийому на 2015/2016 навчальний рік.
   Захід розпочався традиційною презентацією факультету перед актовим залом університету.

Описание: C:\Users\ВячВяч\Pictures\Фотки из Лайтрума\Untitled Export\ДОД 2015.03.22\20150322-IMG_0543.jpg

Описание: C:\Users\ВячВяч\Pictures\Фотки из Лайтрума\Untitled Export\ДОД 2015.03.22\20150322-IMG_0483.jpg

 

 

Описание: C:\Users\ВячВяч\Pictures\Фотки из Лайтрума\Untitled Export\ДОД 2015.03.22\20150322-IMG_0594.jpg

Описание: C:\Users\ВячВяч\Pictures\Фотки из Лайтрума\Untitled Export\ДОД 2015.03.22\20150322-IMG_0526.jpg

 

 

Описание: C:\Users\ВячВяч\Pictures\Фотки из Лайтрума\Untitled Export\ДОД 2015.03.22\20150322-IMG_0472.jpg

Описание: C:\Users\ВячВяч\Pictures\Фотки из Лайтрума\Untitled Export\ДОД 2015.03.22\20150322-IMG_0517.jpg

   Після загальної зустрічі з адміністрацією університету відвідувачі зустрілися в аудиторії імені К.Д.Синельникова з деканом фізичного факультету Р.В. Вовком, заступниками декана Д.В. Рохмістровим та В.В. Скляром, в.о. завідувача кафедри теоретичної фізики Г.І. Рашбою, заступником завідувача кафедри астрономії та космічної інформатики В.Г. Шевченко та представниками органів студентського самоврядування. Присутні дізналися про особливості навчання на факультеті, можливості майбутнього працевлаштування, спектр освітніх програм, за якими здійснюється підготовка фахівців на факультеті тощо. Також абітурієнти мали змогу ознайомитися з нововеденнями цьогорічної вступної кампанії.

 

   Наприкінці заходу відбувся традиційний показ фізичних дослідів завідувачем навчально-експериментальної лабораторії Б.М. Валійовим.

 


20 березня 2015 року

    20 березня 2015 р. на кафедрі фізики низьких температур відбулося засідання наукового семінару. Тема: МАГНІТООПТИЧНІ ТА МАГНІТНІ ВЛАСТИВОСТІ РІДКОЗЕМЕЛЬНИХ БОРАТІВ TbFe3(BO3)4, TbAl3(BO3)4, NdFe3(BO3)4 (матеріали кандидатської дисертації).
Доповідач: Пащенко Марія Ігорівна (м.н.с. відділу магнетизму ФТІНТ НАНУ)
Науковий керівник: Бедарєв В.А. (с.н.с. відділу магнетизму ФТІНТ НАНУ).

 


17 березня 2015 року

    17 березня 2015 р. відбулося засідання атестаційної комісії фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна. Результати атестаційної комісії засвідчили високий рівень і відповідність посадам, які обіймають всі наукові працівники факультету. Кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник кафедри експериментальної фізики С.І. Богатиренко отримав рекомендацію щодо переводу на посаду провідного наукового співробітника. Вітаємо колег з успішним атестуванням!

 


13 березня 2015 року

    13 березня 2015 р. на кафедрі фізики низьких температур відбулося засідання наукового семінару. Тема: Вплив температури, структурних характеристик та стану електронної системи на стрибкоподібну пластичну деформацію алюмінію, сплавів АМг-3, АМг-6 і Pb – (4,0-55,0) ат. % In (матеріали кандидатської дисертації).
Доповідач: Лебедєв Сергій Вікторович (ст. викладач КФНТ фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна).
Науковий керівник: Криловський В.С. (доцент КФНТ).

 


4 березня 2015 року

    4 березня 2015 року відбувся перший в цьому році спільний семінар Студентського наукового товариства фізичного факультету і КЛФ «Контакт» ХНУ імені В.Н. Каразіна. З доповіддю «Стівен Хокінг: геній мимоволі» виступив кандидат фіз.-мат. наук, доц. Ю.П. Степановський (провідний науковий співробітник ННЦ ХФТІ, м. Харків, доцент кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця).

 


Фотопрезентація


6 лютого 2015 року

   На науковому семінарі кафедри фізики низьких температур було заслухано та обговорено матеріали до захисту кандидатської дисертації «ОСОБЕННОСТИ ОБМЕННОГО СМЕЩЕНИЯ В СЛОИСТЫХ ФЕРРО/ АНТИФЕРРОМАГНИТНЫХ СИСТЕМАХ» М.Л. Панкротової (ФТІНТ НАН України, науковий керівник – доктор фіз.-мат. наук, проф. О.С. Ковальов).


31 січня 2015 року

  День відкритих дверей на фізичному факультеті. Викладачі та співробітники вітали учнів шкіл Харкова та Харківської області на факультеті. Декан факультету проф. Р.В. Вовк, заступники декана доц. О.В. Шеховцов і ст. викладач В.В. Скляр розповіли школярам про історію та науково-освітні традиції факультету, напрями підготовки та рівень підготовки студентів фізичного факультету. Учасникам було надано широку професійно-орієнтаційну інформацію, запропоновано влаштувати нову зустріч з зацікавленими у вступі до нашого факультету. Адміністрація факультету висловлює подяку всім співробітникам, які забезпечили проведення Дня відкритих дверей.

 

29 січня 2015 року

   Серед ювілейних подій в Університеті яскравим заходом став  Благодійний аукціон «Університет. Мистецтво. Мир». Факультет взяв участь в організації та проведенні аукціону. Адміністрація факультету дякує співробітникам.


23 січня 2015 року

  Урочисте засідання вченої ради фізичного факультету, присвячене 210-ій річниці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

 

23 січня 2015 року

  Співробітники та студенти кафедри фізики низьких температур вітають доцента кафедри Білецького Володимира Івановича з 70-річчям! Зичимо ювіляру міцного здоров’я, великих успіхів в викладацькій та науковій діяльності, дослідницького натхнення на довгі роки!

 

20 січня 2015 року

   Лекція-презентація професора, завідувача кафедри експериментальної фізики В.П. Пойди «210 років Фізичному кабінету Харківського університету», присвячена 210-ій річниці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Професором В.П. Пойдою, професором В.Д. Єгоренковим та співробітниками аудиторії ім. К.Д. Синельникова проведено велику роботу з вивчення історії Фізичного кабінету Харківського імператорського університету, відреставровано та проведено ідентифікацію деяких приладів з колекції Фізичного кабінету. Лекція супроводжувалася демонстрацією раритетних приладів. Запропоновано влаштувати лекцію-презентацію для студентів фізичного факультету.

 

17 січня 2015 року

   Зустріч громадськості фізичного факультету з журналістами київського телебачення, які прибули для роботи над програмою про 210-у річниці найстарішого в Україні Фізичного кабінету. Програму буде присвячено 210-ій річниці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

 

29 грудня 2014 року

   15 листопада 2014 року виповнилося 100 років з дня народження проф. кафедри теоретичної фізики Л. Е. Паргаманіка. 29 грудня 2014 року на засіданні кафедри теоретичної фізики. проф. кафедри В.В.Ульянов представив презентацію, присвячену 100-річчю з дня народження проф. Л. Е. Паргаманіка.

 

25 грудня 2014 року

   На науковому семінарі кафедри фізики низьких температур було заслухано матеріали до захисту кандидатської дисертації «Вплив температури, структурних характеристик та стану електронної системи на стрибкоподібну пластичну деформацію алюмінію, сплавів АМг-3, АМг-6 та модельних сплавів Pb – (4,0-55,0) ат. % In» (01.04.07-фізика твердого тіла) ст. викладача кафедри фізики низьких температур Лебедєва Сергія Вікторовича. 


19 грудня 2014 року

   Сумісний семінар кафедри фізики низьких температур та механіко-математичного факультету. Доповідь «Принципи організації роботи квантових кубітів» зробив декан механіко-математичного факультету, проф. Жолткевич Григорій Миколайович.  


27 листопада 2014 року

   З 21 по 26 листопада 2014 року в Харкові на базі обласної спеціалізованої школи-інтернату «Обдарованість» проходив 23-й Всеукраїнський турнір юних фізиків. Перше місце здобула команда "Момент імпульсу" Харківського ліцею № 161 «Імпульс», тренер — випускник фізичного факультету 2006 року, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри теоретичої фізики імені академіка І. М. Ліфшиця Захар Олександрович Майзеліс.
   Щіро вітаємо З. О. Майзеліса та його команду з перемогою та бажаємо успіху на міжнародному турнірі!
   Окрема подяка завідувачу лабораторії демонстраційного фізичного експерименту нашого факультету Борису Михайловичу Валійову за підготовку і проведення конкурсу капітанів.

 

23 жовтня 2014 року

   23 жовтня 2014 р. на науковому семінарі кафедри фізики низьких температур була представлена доповідь «Флюксон-магнонні гетероструктури» доктора фіз.-мат. наук професора Шкловського В.О. за результатами сумісних досліджень з групою проф. Ф. Бобба з факультету фізики Університету м. Солерно (Італія).  Проф. В.О. Шкловський також доповів про участь в роботі Міжнародного робочого семінару «Наука-2014. Фізика та застосування надпровідних гідридних наноструктурних об’єктів», який відбувся 31 серпня – 4 вересня 2014 р. в м. Санта-Марія- ді-Кастеллабате (Італія). 


17 жовтня 2014 року

   17 жовтня 2014 року о 14:00 в аудиторії імені академіка К. Д. Синельникова відбувся захист дисертації Уколова Олексія Івановича на тему “Утворення дефектів та низькорозмірних атомних структур у приповерхневих шарах германію під час деформації в інтервалі температур 300 – 600 К” на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізика твердого тіла.
   Щиро вітаємо Олексія Івановича з успішним захистом і зичимо подальших наукових досягнень.


15 жовтня 2014 року

   15 жовтня 2014 р. на науковому семінарі кафедри фізики низьких температур було представлено доповідь на тему «Властивості 2D-Холлівського газу з ультрависокою рухливістю µ > 106 cm2/Vs у напружених sGe-QWs на Si0.2Ge0.8 підкладці». Доповідач – доктор фіз.-мат. наук О.А. Миронов – представив результати своїх досліджень, які було проведено в Університеті Варвіка (Ковентрі, Велика Британія) та у Міжнародній лабораторії великих магнітних полів та низьких температур у Вроцлаві (Польща).


10 жовтня 2014 року

   10 жовтня 2014 р. на науковому семінарі кафедри фізики низьких температур відбувся звіт докторанта фізичного факультету, кандидата фіз.-мат. наук, фахівця зі слабкої надпровідності О.М. Гриба за результатами наукових досліджень, проведених в Університеті м. Осака (Японія). Докторантом виконано наукову програму на високому технічному рівні, а також підготовлено і прочитано для студентів Університету м. Осака лекційний курс «Слабка надпровідність» (10 лекцій). Результати досліджень будуть опубліковані у фахових виданнях і представлені на міжнародній науковій конференції .


8 жовтня 2014 року

   8 жовтня 2014 р. в Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України відбулася зустріч студентів кафедр фізики низьких температур і теоретичної фізики ім. І.М. Лівшиця з директором Інституту, академіком НАНУ Гнатченком С.Л. і провідними вченими знаного науково-дослідницького центру. Для студентів було проведено екскурсію з метою ознайомлення з експериментальними та теоретичним відділами, лабораторіями, зріджувальною станцією. Студенти мали можливість поспілкуватися з молодими вченими ФТІНТу.


   На фото: один з рефрижераторів комплексу для фізичних досліджень при наднизьких температурах.

16 квітня 2014 року

   16 та 17 квітня 2014 р. в НТУ «ХПІ» відбулася XIV регіональна науково-практична студентська конференція «Актуальні проблеми фізики та їх інформаційне забезпечення». В конференції традиційно взяли участь студенти фізичного факультету. Зокрема, доповіді Оксани Бакань «Вплив високого тиску на критичну температуру монокристалів Y0.95Pr0.05Ba2Cu3O7-? із заданою топологією плоских дефектів» (керівник проф. Р.В.Вовк) та Ілариона Хромюка «Наочна кінематика» (у співавторстві із Максимом Конкіним, керівники доц. А.Р.Казачков, доц. М.Кіреш, Словаччина) були відібрані оргкомітетом конференції для пленарного засідання та викликали чималий інтерес, запитання та коментарі учасників.
   На фото: Відкриття конференції першим проректором НТУ «ХПІ» проф. Є.І.Соколом та зав. каф. загальної та експериментальної фізики проф. А.О.Мамалуєм. Пленарні доповіді О.Бакань та І.Хромюка. Грамоти, якими оргкомітет конференції нагородив доповідачів.11 квітня 2014 року

   11 квітня доповідь на семінарі Студентського наукового товариства факультету зробив провідний фізик-теоретик, доктор фіз.-мат. наук, професор Нацик Василь Дмитрович, який багато років очолював відділ Фізики реальних кристалів ФТІНТ НАНУ, викладає спецкурси та керує студентськими дипломними роботами на кафедрі фізики кристалів фізичного факультету. Тема доповіді-лекції «Вуглецеві нанотрубки, нанофізика та нанотехнології». Крім лекції професора Нацика, в рамках профорієнтаційної роботи кафедра фізики кристалів організовує 17 квітня візит студентів другого курсу до НТК «Інститут Монокристалів» НАНУ.


31 березня 2014 року

   31 березня члени Студентського наукового товариства фізичного факультету відвідали кафедру фізики Харківського національного униіверситету міського господарства ім. О.М.Бекетова. Кафедру очолює випускник факультету, відомий дослідник та викладач, доктор фізико-математичних наук, професор Олександр Матвійович Петченко. Під його безпосереднім керівництвом студенти виконали серію лабораторних робіт з курсу механіки, в тому числі оригінальне учбове дослідження коефіцієнтів відтворення відносної швидкості при пружному зіткненні сталевих куль та виміряли тривалість їх зіткнення. Велике враження справила досконалість виготовлення лабораторних стендів та методичне навантаження робіт практикуму. Професор Петченко розповів багато цікавого та корисного із непересічного власного досвіду навчання, наукової праці та викладацької роботи.19 березня 2014 року

   19 березня відбулося чергове спільне засідання Студентського наукового товариства фізичного факультету та клубу прихильників фантастики «Контакт». Чималий інтерес присутніх, запитання та дискусію викликали яскраві доповіді В.А.Захожая, професора кафедри астрономії та космічної інформатики «Проблеми природи темної матерії» та А.Т.Котовицького, доцента кафедри теоретичної фізики імені І.М.Ліфшиця «Темний бік Всесвіту». Детальніше про доповіді можно дізнатися, завантаживши презентації.
Проблемы природы темной материи
«Темная» сторона Вселенной14 березня 2014 року

   14 березня з великим успіхом пройшла екскурсія в НДІ астрономії ХНУ, організована групою сприяння новому набору фізичного факультету. Екскурсію і спостереження в телескоп Місяця і Юпітера провели викладачі кафедри астрономії доцент В.Г. Шевченко і асистент І.Г. Слюсарев.14 березня 2014 року

   14 березня 2014 р. о 14:00 в аудиторії імені академіка К. Д. Синельникова відбувся захист дисертації Филимонової Ірини Ігорівни на тему “Міграція енергії екситонних збуджень в J-агрегатах похідних псевдоізоціаніну в залежності від умов їх формування” на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.05-оптика, лазерна фізика.
   Щиро вітаємо Ірину Ігорівну з успішним захистом і зичимо подальших наукових досягнень.


14 березня 2014 року

   14 березня 2014 р. о 16:00 в аудиторії імені академіка К. Д. Синельникова відбувся захист дисертації Волосюк Марини Андріївни на тему “Релаксація механічних напружень в кристалічних тілах з ГЦК решіткою (Cu, KCl, NaCl) поблизу концентраторів напружень” на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07-фізика твердого тіла.
   Щиро вітаємо Марину Андріївну з успішним захистом і зичимо подальших наукових досягнень.


26 лютого 2014 року

   26 лютого 2014 року на фізичному факультеті за ініціативою фізичного факультету відбулося засідання клубу любителів фантастики «Контакт». У рамках заходу доцент кафедри філософії Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» В.О. Лебедєв прочитав лекцію на тему: «Бойові автомобілі: фантазія та реальність».
   Під час виступу В.О. Лебедєв розповів присутнім про передумови виникнення, принципи застосування, різновиди, основні якості та функціональні можливості бойових автомобілів: «Спочатку вони використовувалися лише як засіб доставки вантажів та в якості штабних машин. Як бойові машини вперше були застосовані у боротьбі з мексиканськими повстанцями у 1914 році. Після цього їх почали використовувати у ході Першої світової та Великої    Вітчизняної, громадянських воєн, а також під час війни в Афганістані».
   Лектор розділяє такі машини на два типи: серійні воєнні (наприклад, Hummer), які оснащені зброєю з самого початку й використовуються під час бойових дій, та імпровізовану техніку, що створюється на основі вантажівок та самосвалів шляхом приєднання до них різноманітних видів зброї, зокрема кулеметів, ракет та пушок.
   Також В.О. Лебедєв розповів про згадки бойових автомобілів у літературі, кінематографі та відеоіграх й охарактеризував передумови появи таких машин у масовій культурі, зокрема, вони часто згадуються у творах у жанрі постапокаліпсису.
   Завершилося засідання переглядом фантастичного художнього фільму «Смертельна гонка».14 лютого 2014 року

   14 лютого 2014 р. о 14:00 в аудиторії імені академіка К. Д. Синельникова відбувся захист дисертації Чекригіної Юлії Ігорівни на тему “Магнітно-структурний аналіз наноструктурованих плівкових систем на основі 3d-металів” на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.11 – магнетизм.
   Щиро вітаємо Юлію Ігорівну з успішним захистом і зичимо подальших успіхів.


29 листопада 2013 року

29 листопада 2013 року в рамках професійного співробітництва, а також з метою підтримання дружніх стосунків з колегами, делегація фізичного факультету відвідала з візитом кафедру фізики Української державної академії залізничного транспорту.12 листопада 2013 року

Вітаємо призерів Всеукраїнського студентського турніру фізиків!

   8–12 листопада 2013 року у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна проходив ХІІ Всеукраїнський студентський турнір фізиків, в якому взяли участь вісім команд провідних університетів України. Всеукраїнський студентський турнір фізиків, започаткований у 2003 році, — щорічне командне творче змагання серед студентів вищих навчальних закладів, спрямоване на розвиток та реалізацію здібностей студентів шляхом вирішення складних наукових задач та їх захисту у науковій дискусії — фізичних боях. За результатами змагання, перше місце здобула команда фізико-технічного факультету Каразінського університету, до складу якої увійшли капітан Віталій Лісовський, Роман Видро, Платон Дмітрієв, Юрій Зубов, Радомир Олім та Борис Петров (науковий керівник — доцент А. Г. Гах).

   Друге місце посіла команда фізичного факультету Каразінського університету у складі капітана Олексія Майстренка, Ганни Безсонової, Євгена Петренка, Тетяни Шаломаєвої, Оксани Шевченко та Миколи Яловеги (наукові керівники — доценти З. О. Майзеліс і С. С. Апостолов).

   У особистій першості перемогу здобув студент фізико-технічного факультету Платон Дмітрієв, друге місце посіла студентка фізичного факультету Ганна Безсонова, третє — представник фізико-технічного факультету Віталій Лісовський.

   Вітаємо призерів, зичимо подальших успіхів!

 

5 жовтня 2013 року

Студенти 1-5 курсу фізичного факультету прийняли участь у проекті «Scientific fun — наукові пікніки в Україні», організованого асоціацією випускників Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за фінансової підтримки Фонду «Освіта для демократії» у рамках програми «Перетворення в регіоні — RITA» Польсько-Американського Фонду Свободи. Разом із керівником команди фізиків завідувачем навчально-експериментальної лабораторії фізичного факультету Валійовим Борисом Михайловичем вони провели цікаві демонстрації фізичних експериментів, чим визвали чималий інтерес серед відвідувачів.3 жовтня 2013 року

   1–2 жовтня 2013 року на фізичному факультеті відбулися наукові семінари професора Університету Аріеля (м. Аріель, Ізраїль) Едуарда Юрійовича Бормашенка - відомого фахівця в галузі фізики твердого тіла, полімерних та композитних матеріалів і невпорядкованих структур. Упродовж семінару «Сучасна теорія капілярних явищ і змочування» учений розповів про результати експериментів в галузі капілярності та змочування, ефект гістерезіса кута змочування, роль потрійної лінії у формуванні режиму змочування, представив термодинамічне обґрунтування основних моделей, що описують змочування реальних поверхонь. «Змочування називають фізикою ХІХ століття, проте це не так, ця проблематика набула актуальності й нового розвитку після звернення до неї німецьких біологів в 1997 році», — відзначив Е.Ю. Бормашенко. Учений наголосив, що видатні фізики А. Ейншетейн та Н. Бор розпочинали свої наукові дослідження саме в галузі фізики змочування, а найбільш цитованою працею А. Ейнштейна є робота з фізики змочування.
   Під час виступу Е.Ю. Бормашенко запропонував теорію нових явищ, відкритих протягом останнього десятиліття — супергідрофобності та супергідрофільності, а також — універсальний скейлінговий закон, що описує шорсткість потрійної лінії.
   «Крапля, покрита гідрофобним порошком, не розтікається — це явище називається ефектом «рідкого мармуру». Причиною цьому є те, що рідина і поверхня не контактують із-за наявності між ними повітря» —зазначив Е.Ю. Бормашенко на початку семінару «”Рідкий мармур”: безадгезійні краплі, їхні фізика, хімія та застосування». Семінар супроводжувався презентацією експериментів. Так, учений продемонстрував, що «рідкий мармур» під дією магнітного поля рухається, а, якщо з'єднати дві такі краплі за допомогою трубки, то виникне ефект «мікронасосу» — рідина з однієї краплі перетече в іншу. Також науковець розповів про композитний «Янус-мармур» — «рідкий мармур», створений поєднанням гідрофільної та гідрофобної крапель, а також про «кубічні краплі», що виникають внаслідок введення в «рідкий мармур» твердого тіла кубічної форми. Дослідження у цій галузі, за словами професора, сприятимуть розвитку фармацевтики та косметології. Також «рідкий мармур» дозволяє визначати ступінь забрудненості води. Виступи Е.Ю. Бормашенка викликали жваве обговорення, у дискусіях взяли участь викладачі та студенти фізичного факультету університету.
   Презентації лекцій проф. Е.Ю. Бормашенко:
Сучасна теорія капілярних явищ і змочування
Рідкий мармур» - безадгезійні краплі, їхні фізика, хімія та застосування


28 вересня 2013 року

Студенти 1-5 курсу, а також співробітники фізичного факультету прийняли участь у проекті «Ніч науки у Харкові», який проходив під патронатом Харківського міського голови Генадія Кернеса та посольства ФРН. З 1200 до 2000 студенти кафедри фізики твердого тіла разом із їхнім науковим керівником проф. Бадіяном Євгеном Юхимовичем, а також старшим викладачем Шуріновим Романом Володимировичем та асистентом Зєтовою Тетяною Расимівною у ЦПКІВ імені М. Горького продемонстрували останні наукові досягнення кафедри та перспективні інноваційні розробки.


З 20:00 до 23:00 години в холі головного корпусу університету студенти факультету разом із заступником декана з виховної роботи Скляром В’ячеславом В’ячеславовичем, доцентом кафедри загальної фізики Козачковим Олександром Ростиславовичем, виконуючим обов’язки завідувача кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця  Рашбою Георгієм Іллічем, асистентом кафедри фізики твердого тіла Гончаренко Антоном Володимировичем та завідувачем навчально-експериментальною лабораторією фізичного факультету Валійовим Борисом Михайловичем провели демонстрації цікавих фізичних експериментів. Фізичні демонстрації разом із останніми досягненнями вчених фізичного факультету визвали чималий інтерес серед відвідувачів.


6 вересня 2013 року

В І Т А Є М О !

Доктора фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри загальної фізики
АНДЕРСА ОЛЕКСАНДРА ГЕОРГІЙОВИЧА
з нагородженням золотою медаллю Університету імені П.Й. Шафарика (м. Кошице, Словаччина) за значний внесок у науку в галузі низькорозмірного магнетизму


1 вересня 2013 року

На перший курс фізичного факультету зараховано 45 осіб на навчання за напрямом підготовки «фізика» та 12 осіб - за напрямом «астрономія». Серед першокурсників

Квітка Ніна


Хромюк ІларіонСмеречук Анастасія30 серпня 2013 року

Науковці центру «Функціональні матеріали», що працює на базі кафедри фізики кристалів, виграли тендер на реалізацію проекту в секції «Нові речовини і матеріали»
Детальніше


27 червня 2013 року

16 червня 2013 року виповнилося 75 років професору кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця О.М. Єрмолаєву. Олександр Михайлович 20 років очолював кафедру теоретичної фізики, виховав багато поколінь відомих фізиків-теоретиків. Ректор Харківського національного університету В.С. Бакіров на Вченій раді університету щиро привітав Олександра Михайловича з ювілеєм та вручив найвищу нагороду університету – медаль В.Н.Каразіна.


18-22 червня 2013 року

Вітаємо студентів 4 курсу з успішним складанням державного екзамену з фізики та здобуттям освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр».


17 червня 2013 року

Вітаємо студентів 5 курсу з успішним захистом дипломних робіт та здобуттям освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр».


11 червня 2013 року

11 червня 2013 року фізичний факультет зустрічав учнів 6-го класу Харківського ліцею № 89.
Детальніше


10 червня 2013 року

В І Т А Є М О !

Доктора фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри фізики низьких температур
ВОВКА РУСЛАНА ВОЛОДИМИРОВИЧА
з обранням членом-кореспондентом Транспортної Академії України

 

27 травня 2013 року

З 19 травня 2013 р. ПО 24 травня 2013 р. відбувався візит до Інституту фізики факультету природничих наук університету імені П.Й. Шафарика (м. Кошице, Словаччина) делегації фізичного факультету.
Детальніше


12 квітня 2013 року

У п’ятницю 12 квітня у Харківському національному університеті відбувся 37 День фізичного факультету.
Детальніше


9-11 квітня 2013 року

9-11 квітня 2013 року у місті Луцьк відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни "Фізика" (за напрямом підготовки і спеціальністю "Фізика"). Студенти фізичного факультету 5 курсу Божко Андрій Геннадійович та 3 курсу Майстренко Олексій Олександрович отримали дипломи ІІ ступеня. Крім того вищезазначені студенти були нагороджені грамотами за найкраще рішення завдань теоретичного туру.
Вітаємо переможців!


11 березня 2013 року

11 березня 2013 починається асистентська практика у студентів 5-го курсу фізичного факультету. Протягом 4-х тижнів майбутні магістри прийматимуть участь в учбовому процесі на фізичному факультеті під керівництвом викладачів факультету.


06 квітня 2012 року

Вітаємо студента II курсу фізичного факультету Майстренка Олексія з перемогою на Всеукраїнській студентській олімпіаді з теоретичної механіки (ІІ місце) і бажаємо подальших успіхів!

 

03 квітня 2012 року

Вітаємо студента IV курсу фізичного факультету Божка Андрія з перемогою на Всеукраїнській студентській олімпіаді з фізики (І місце) і бажаємо подальших успіхів!