Фізичний факультет

Новини

30 травня 2019 року 

30 травня святкує свій Ювілей
професор кафедри фізики твердого тіла Євген Юхимович Бадіян!

Шановний Євгене Юхимовичу!!

   Колектив фізичного факультету має честь знати Вас як яскраву особистість, висококваліфікованого фахівця, вмілого керівника, відомого педагога і науковця та пишається Вашим духовним і інтелектуальним потенціалом!

   

   Ваші професіоналізм, талант, безмежна відданість справі, працьовитість і наполегливість стали запорукою значних успіхів у Вашій педагогічній та науковій діяльності, запорукою досягнень, здобутків, шани і поваги серед колег та студентства. Впевнені, що Ваші досвід і знання будуть багато років спрямовані на розвиток Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та його фізичного факультету.

   У день Вашого Ювілею, шановний Євгене Юхимовичу, бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових творчих успіхів. Зичимо Вам невпинного руху вперед, нових злетів наукової думки, нових обдарованих учнів! Хай Ваше життя буде наповнене світлом і радістю, а вітання колег і вихованців додадуть життєвої наснаги у скарбничку Вашої душі!


28 травня 2019 року 

   Щіро вітаємо студентів 4-го курсу кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця (група Ф-047): Дженжерова Олександра (староста групи), Мазанова Максима, Манченко Лілію, Рябикіну Анну, Сікачину Ігора, Тітікова Григорія та куратора групи доцента Єзерську О.В. з перемогою (І місце) в університетському конкурсі на кращу студентську групу за підсумками 2018 року!

    Перемога стала можливою завдяки відмінному навчанню, активній науково-дослідницькій роботі усіх студентів, активній громадській позиції, участі в культурному та спортивному житті нашого університету.

   27 травня 2019 року на засіданні Вченої ради група та куратор групи були нагороджені грамотою та подякою. Ректор ХНУ імені В. Н. Каразіна академік В. С. Бакіров побажав всім переможцям майбутніх високих досягнень у навчанні та науці.


18 травня 2018 року

   18 травня 2019 р. відбулася ХVIII підсумкова конференція Малого каразінського університету, в якій взяли участь викладачі та співробітники фізичного факультету Коршак В.Ф., Пахомова І.М., Свистунов О.Ю., Валійов Б.М., юні слухачі університету та їх наукові керівники. На конференції було розглянуто 30 доповідей, які були представлені учнями шкіл м. Харкова та Харківської області. Учасники конференції та її організатори отримали від керівництва Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна збірники з тезами доповідей, грамоти, подяки та значки учасника конференції.

           


03 травня 2019 року 

Колектив фізичного факультету
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
з великою шаною, гордістю і радістю вітає декана фізичного факультету,
доктора фізико-математичних наук,
професора кафедри фізики низьких температур,
заслуженого професора ХНУ імені В.Н. Каразіна

ВОВКА РУСЛАНА ВОЛОДИМИРОВИЧА

з почесною відзнакою його серії наукових робіт з вивчення властивостей магнонних кристалів та видатного наукового добутку – премією імені Льва Васильовича Шубникова Національної Академії Наук України!!!

   

   Шановний Руслане Володимировичу! Ваш високий професіоналізм, виняткова працелюбність та відповідальність, відданість своїй справі здобули Вам високий авторитет і повагу. Присудження Вам почесної премії Національної Академії Наук сприймаємо як Вашу чергову перемогу, як визнання  світового рівня Вашої наукової діяльності і діяльності Вашої наукової школи, як високу фахову  оцінку Вашого внеску в розбудови фізичної науки, експериментальної фізики нашої держави! Прийміть від колег та студентів факультету щирі побажання нових успіхів, подальших досягнень і звершень, невичерпної творчої енергії  і особистого щастя!


25 квітня 2019 року

   23 та 24 квітня 2019 року на фізичному факультеті пройшла XV Студентьска конференція, що цього року набула статусу університетьскої та всеукраїнської. Більше 50 учасників презентували свої доповіді у шости секціях за дев'ятьма напрямками. Цього року серед доповідачів секційних та постерних сессій були студенти не тільки фізичного, фізико-технічного факультетів та факультету компьютерних наук нашого університету, а й також студенти з інших ВНЗ ( з Харківського національного університети радіоелектроніки та з Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут») та наукових установ Харкова (Наприклад, з Фізико-техничного інституту низьких температур імені Б.І. Вєркина Національної академиї наук України).
   Щоб наші студенти та вільні слухачі пленарних засідань та секцій мали змогу долучитися до сучасних досягнень "дорослої" науки, ми запросили провідних молодих вчених з ФТІНТУ ім. Б. І. Вєркіна НАН України та Головної астрономічної обсерваторії НАН України (Київ). Особливими гостями нашої конференції стали Ганна Портянкіна, планетолог з Університету Колорадо у Болдері, США, та Олег Єрмаков, який займається фотонікою, Університет ІТМО, Санкт-Петербург, Росія. Також всі охочі могли ознайомитися з принципами роботи 3D-принтеру та принципами індивідуалізації праці завдяки демонстраціям та доповідям нашіх гостей та спонсорів зі спільноти RoboUnion.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25 квітня 2019 року

  Студенти Фізичного факультету знову доводять що "Фізфак - чемпіон!" 23.04.2019 р відбувся фінал змагань з баскетболу університетської спартакіади. У напруженій боротьбі наші хлопці перемогли команду екологічного факультету та заслужено стали володарями кубка! Ось імена чемпіонів:    

НАШІ ПЕРЕМОЖЦІ

  Оснач Ілля; Чупринін Ілля; Люмінарский Артем; Золотарєв Денис; Коротаєв Максим; Колесник Андрій.

 

 

 

 

      

Вітаємо чоловічу команду з баскетболу фізичного факультету з І місцем!
Так тримати! Пишаємося вами, хлопці!

24 квітня 2019 року

 До уваги студентів фізичного факультету, які мешкають у гуртожитку № 2!!!!

   У зв'язку з епідемією кору у Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна 24 квітня 2019 року (середа) буде організовано серологічне дослідження на наявність у студентів стійкого імунітету до кору. Вартість обстеження 65 грн. Студенти, у яких за даними обстеження буде виявлений негативний результат (відсутність імунітету до кору) зможуть пройти вакцинацію проти кору безкоштовно!!!

                                                                                                                       Деканат


12 квітня 2019 року

      З метою організації профорієнтаційної роботи та розвитку співпраці між університетом та роботодавцями в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна на фізичному факультеті з 15.04.2019-19.04.2019 буде проведено тиждень кар’єри «Karazin career week»
      В рамках тижня кар’єри буде організовано зустрічі з роботодавцями за графіком.

      Детальніше


Лютий 2019 року

   НАШІ ПЕРЕМОЖЦІ

   З 30 листопада по 4 грудня 2018 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшов XVII Всеукраїнський студентський турнір фізиків. В турнірі взяли участь 11 команд з Києва, Харкова, Львова й Вінниці. Перше місце посіла команда «ФФФТ» фізико-технічного та фізичного факультетів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

   Вітаємо переможців – гордість фізичного факультету – з їх новим значним успіхом, новою перемогою легендарної команди «ФФФТ»! Пишаємося і зичимо найкращим з найкращих нескінченної радості творчості і нових вершин Фізики, які будуть підкорені вашим інтелектом і сміливістю думки, завзяттям і наполегливістю!!!

                   


   Срібним призером Чемпіонату України з таеквон-до в розділі спаринг серед чоловіків старше 18 років став студент кафедри фізики низьких температур магістратури фізичного факультету Георгій Ревякін ! Після цієї перемоги Георгія було включено до збірної команди України з таеквон-до. В 2019 р. Георгій буде брати участь в чемпіонаті Європи в Болгарії і в чемпіонаті світу, що відбудеться в Італії.

http://international-relations-tourism.karazin.ua/themes/irtb/resources/91bb2ed6f1839740a40820ae9734b894.png                      

                                                    Георгію! Так тримати!
         Зичимо щасливих кортів і нових підкорених п’єдесталів в Україні і світі!!!


Січень 2019 року

   За вагомий внесок в розбудову вітчизняної науки, високі наукові досягнення і з нагоди 100-річчя заснування
Національної Академії Наук України
Міжнародною Академією рейтингових технологій і соціології (МАРТІС) декан фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна,
доктор фізико-математичних наук,
професор Вовк Руслан Володимирович
нагороджений медаллю МАРТІС «Золота фортуна» -
«Народна шана українським науковцям. 1918 - 2018» № 189.

   Відповідний диплом підписаний Головою Президії МАРТІС «Золота Фортуна» Президентом Національної Академії Наук України Б.Є. Патоном і Головою Генеральної дирекції МАРТІС «Золота Фортуна» Заслуженим діячем мистецтв України Д.І. Акімовим. Зазначимо, що Міжнародна Академія рейтингових технологій і соціології об’єднала в своїй Президії керівників Національних та Королівських академій наук 30 країн світу.
   Колектив фізичного факультету вітає пана Декана зі значною відзнакою і зичить подальших успіхів!


   Вітаємо декана фізичного факультету, доктора фізико-математичних наук, професора кафедри фізики низьких температур
Вовка Руслана Володимировича
і доктора фізики-математичних наук, професора кафедр фізики низьких температур та теоретичної фізики імені академіка І.М. Лівшиця
Шкловського Валерія Олександровича
з надзвичайно вагомою і значною науковою публікацією!
В складі міжнародного колективу провідних європейських вчених вони стали авторами піонерських досліджень, які представлені на сторінках журналу Nature Communications !

    Microwave emission from superconducting vortices in Mo/Si superlattices. Dobrovolskiy, O.V.Email Author, Bevz,V.M., Mikhailov, M.Y., Yuzephovich, O.I., Shklovskij, V.A.,Vovk, R.V., Tsindlekht, M.I., Sachser, R., Huth, M., 2018, Nature Communications 9(1),4927.

 

   Зазначимо, що Nature — найпрестижніший науковий рецензований журнал світу. У 2009 році увійшов до Списку 100 найвпливовіших журналів за останні 100 років під № 1 і був названий Журналом Сторіччя. Друкується щотижня у Сполученому королівстві, починаючи з 1869 року. Nature друкує статті з усіх областей науки. Імпакт-фактор Nature в 2009 році дорівнював 34,48.
   Публікації в журналі Nature, престижні, а їх автори отримують визнаність і за межами своєї галузі науки. Критерії відбору статей в Nature надзвичайно жорсткі, оскільки результати досліджень, описані у пропонованій до публікації в Nature статті, повинні відповідати істотному просуванню в тій чи іншій галузі науки.


14 cічня 2019 року

   Вітаємо перших випускників магістратури фізичного факультету,
що навчалися за освітньо-професійною програмою! Таких маємо дванадцять!
Маємо також один диплом з відзнакою!!!

   Дорогі вихованці фізичного факультету! За вашими плечима – п’ять з половиною років навчання в одному з кращих вищих навчальних закладів України: перші контрольні, курсові роботи, складні іспити, поетичні вечори, відповідальні практики, захисти дипломних робіт, улюблені викладачі і справжні друзі – студентське життя. Прощаючись з вами, ваші педагоги і молодші друзі бажають вам щастя та успіхів, наснаги та наполегливості у втіленні ваших цілей та мрій. Адже удача завжди супроводжує тих, хто наполегливо долає всі труднощі та не втрачає надії. Віримо, що кожного з вас і нашу країну чекає велике майбутнє.


21 грудня 2018 року

  Вийшла з друку видана в видавництві Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна монографія «Нові керамічні композиційні матеріали інструментального призначення» наукового колективу у складі Вовка Р.В., Е. С. Геворкяна, В. П. Нерубацького та інш.

  У монографії розглянуто нові технології отримання керамічних композиційних матеріалів інструментального призначення, створення нових методів консолідації тугоплавких матеріалів з метою покращення фізико-механічних характеристик, а також експлуатаційних властивостей. Розглянуто особливості спікання тугоплавких матеріалів при гарячому пресуванні індукційним нагрівом, а також пропусканням високоамперного струму (електроконсолідація). Значну увагу приділено особливостям застосування нових методів консолідації композиційних матеріалів з метою підвищення ресурсу роботи інструментальних матеріалів та особливостям обробки твердих сплавів металів та інших високотвердих матеріалів.
  Вітаємо авторів!   


20 грудня 2018 року

    Доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця Захару Майзелісу, випускнику фізичного факультету 2006 р., нещодавно було присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України». Його учні – переможці численних Міжнародних та всеукраїнських фізичних олімпіад та турнірів серед школярів та студентів.

z.j.mayzelis

    19 грудня у “ Karazin Student Hall відбулася урочиста зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної з учнями-переможцями інтелектуальних змагань та їхніми батьками і вчителями. Захід відбувся за участю ректора, академіка >Віля Бакірова
   У рамках заходу Юлія Світлична вручила посвідчення та нагрудний знак «Заслужений вчитель України» доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця фізичного факультету Захару Майзелісу.


    Вітаємо Захара Олександровича з високою нагородою та бажаємо нових творчих звершень та перемог!


17 грудня 2018 року

   Декану фізичного факультету, доктору фізико-математичних наук,
професору Вовку Руслану Володимировичу
рішенням Вченої Ради ХНУ імені В.Н. Каразіна
присвоєне почесне звання
Заслуженого професора
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна!!!

   Колектив фізичного факультету щиро вітає Декана і Професора кафедри фізики низьких температур, Заслуженного професора ХНУ імені В.Н. Каразіна з найвищою відзнакою його внеску в зміцнення викладацький і освітніх традицій Каразінського Університету, в розвиток університетської науки як базису підготовки фахівців високої кваліфікації, що відповідає світовим стандартам та вимогам часу! 
   Бажаємо нових наукових і педагогічних звершень, шановний Руслане Володимировичу! Нехай Ваша енергія, багатий досвід, невичерпний інтелектуальний потенціал багато-багато років служитимуть Каразінському університету!


   З нагоди 100-річчя Національної Академії Наук України Президія НАНУ нагородила Ювілейною Почесною Грамотою декана фізичного факультету, доктора фізико-математичних наук професора Вовка Руслана Володимировича. Колектив факультету вітає декана з високою відзнакою його наукової та громадської діяльності.


14 грудня 2018 року

   Відбулося спільне засідання кафедри фізики низьких температур і кафедри експериментальної фізики ХНУ імені В.Н. Каразіна, відділу низькотемпературної радіоспектроскопії ІРЕ ім. О.Я. Усикова та теоретичного відділу Інституту монокристалів НАН України. Тема обговорення «Перспективи розвитку фізики флуксон-магнонних гетероструктур» була презентована доктором фіз.-мат. наук, професором Олександром Добровольським (Університет Гете, Франкфурт, Німеччина).


7 грудня 2018 року

   На кафедрі фізики низьких температур відбулося засідання наукового семінару за участю науковців Інституту теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера НТЦ «ХФТІ» НАН України. Спільну доповідь «Детектори одиничних фотонів на основі наноструктурованих надпровідних матеріалів поліфункціонального призначення» зробили доктор фіз.-мат. наук, професор Інституту фізики Університету Гете в Франкфурті (Німеччина) Олександр Добровольський і кандидат фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник ІТФ О.І. Безуглий


Листопад 2018 року

   Декан фізичного факультету професор Вовк Р.В. у складі університетської делегації відвідав Туреччину. Під час зустрічей було підписано низку документів щодо спільних освітніх проектів.


 


   Колектив фізичного факультету радо вітає декана, доктора фіз.-мат. наук, професора Вовка Рулана Володимировича з високою оцінкою його педагогічної діяльності – Грамотою Міністерства освіти і науки України!

   Зичимо шановному Професору,  щоб ніколи не зміліло джерело його педагогічних  ідей, не згас вогонь нових творчих пошуків і звершень. Хай і надалі невтомна праця на ниві вітчизняної освіти приносить плідні врожаї!


18 листопада 2018 року

18 литопада в Шевченківському районі м. Харкова відбулася традиційна районна шкільна олімпіада з фізики. Найкращі знавці Фізики району змагалися в школі № 148. В роботі олімпіади взяло участь почесне журі, до якого увыйшли викладачі і студенти фізичного факультету Каразінського університету:

  1. Рашба Георгій Ілліч, в. о. завідувача кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця
  2. Єзерська Олена Володимирівна, доцент кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця
  3. Горбач Віктор Микитович, доцент кафедри загальної фізики
  4. Таранова Інна Анатоліївна, доцент кафедри загальної фізики
  5. Шеховцов Олег Валерійович, доцент кафедри експериментальної фізики
  6. Пугачов Денис Олегович, студент 1-го курсу
  7. Квасова Катерина Андріївна, студентка 2-го курсу
  8. Ніколаєнко Олександр Олексійович, студент 3-го курсу
  9. Мазанов Максим Володимирович, студент 4-го курсу
  10. Щербань Дарина Ігорівна, студентка 4-го курсу

Ініціатор і натхненник олімпіади – голова Шевченківської районної ради методоб’єднання вчителів фізики, вихованка фізичного факультету Олена Миколаївна Євлахова – висловила щиру подяку представникам Університету за активну участь у проведенні важливого заходу і багаторічну співпрацю.

 

Жовтень 2018 року

27 Жовтеня 2018 року

   Вітаємо студента 1 курсу магістратури, групи Ф-053 – майстра спорту з таекван-до (ITF), неодноразового чемпіона України, бронзового призера Міжнародної олімпіади бойових мистецтв Ревякіна Георгія – з черговою перемогою, першим місцем в Кубку Харківської області з таекван-до! Пишаємось і зичимо нових звершень та вдосконалення, успіхів в навчанні, науці та на спортивних аренах!!!

         

        


   Вітаємо з успішним захистом кандидатських дисертацій наших колег і вихованців фізичного факультету – Савича Сергія Володимировича (науковий керівник – проф. Вовк Р.В. ) і Петрушенка Сергія Івановича (науковий керівник – проф. Сухов В.М.)! Зичимо подальших успіхів в науці, нових ідей і їх втілення в нові проекти! Хай дослідницька доля примножиться звершеннями і перемогами, а особисте щастя дає невичерпний океан натхнення!


   В Каразінському університеті відбувся науково-методичний семінар, присвячений 100-річчю з дня народження видатного науковця і популяризатора науки, професора ХНУ В.Н. Каразіна, засновника кафедри фізики кристалів фізичного факультету Гегузіна Я. О.
   Були представлені доповіді:
Бойко Ю.І. “Шукайте малий параметр!”
Нацик В.Д. “Топологічні аспекти теорії пружності”
Зиман З.З. “Завдячна пам‘ять”
Пойда В.П. “Праці Я.О. Гегузіна щодо пластичності пористих структур та історії фізики в Харківському університеті”.
   Наприкінці семінару учасники мали нагоду подивитися фільм “Професор лірики”, який було створено на кіностудії “Ценртнаучфильм” за мотивами книги Я.О. Гегузіна “Капля”.

   В межах науково-методичного семінару пам’яті Гегузіна Якова Овсійовича також відбулась виставка «Шлях від майстра ливарного цеху до професора університету». Виставка підготовлена працівниками ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна і кафедрою фізики кристалів фізичного факультету.
   Гегузін Яків Овсійович - відомий вчений, безперервно генерував ідеї. Він творець широко відомої харківської школи кристалофізики, доктор фізико-математичних наук, професор, автор кількох монографій і володар премій, цікавий лектор і педагог, романтик і поет науки, автор блискучих науково-популярних книг «Крапля»,«Живий кристал»,«Чому і як зникає пустота», «Бульбашки»та ін .

      


   Вітаємо наших студентів: Смеречук Анастасію, Кофанова Дениса та Голуб Томару із участю в роботі міжнародної школи-семінару для молодих вчених «Функціональні матеріали для технічних та біомедичних застосувань», що є продовженням відомої школи-семінару «Сцинтиляційні процеси та матеріали для реєстрації іонізуючого випромінення» та приурочена до 100-річчя Національної академії наук України.
   05 - 08 вересеня 2018 року на території розважально-оздоровчого комплексу "Елат" (сел. Мартове, Печенізький район, Харківська область).
   Пишаємося молодими науковцями.


                                          Колектив фізичного факультету вітає
доктора фіз. –мат. наук, професора Нацика Василя Дмитровича з ювілеєм!    Поздоровляючи з цим чудовим святом, зичимо Вам невпинного руху вперед, успішного здійснення всіх планів та задумів. Бажаємо, щоб підґрунтям щасливого життя та плідної професійної діяльності були міцне здоров’я та натхненна думка й щирі почуття.
   Дякуємо Вам за Науку! Нехай завжди Ваші інтереси, Ваша робота будуть пов'язані з фізичним факультетом!
   Ми бажаємо Вам і Вашій родині міцного здоров'я, подальших творчих успіхів, щастя!


9 жовтня 2018 року

   Вітаємо декана фізичного факультету – професора Вовка Р.В. – зі значною відзнакою його організаційної і наукової роботи, внеску в розвиток вузівської науки!
   Президія Національної Академії Наук України та Центральний комітет профспілки працівників НАН України нагородили Руслана Володимировича Почесною грамотою!


4 жовтня 2018 року

   4 жовтня 2018 р. на засіданні наукового семінару кафедри фізики низьких температур відбулося представлення результатів поданої до захисту кандидатської дисертації «Дисипативні процеси при резонансному збудженні слабко турбулентної течії у надплинному гелії» вихованки кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна Михайленко Христини Олексіївни.
   Захист відбудеться 9 жовтня 2018 року о 15:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.175.02 ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України.

   Зичимо Христині вдалого захисту і подальших успіхів в науці! Пишаємося своєю випускницею!


29 вересня 2018 року

 До відома абітурієнтів, їх батьків, молодих науковців та викладачів фізичного факультету!
  Працює клуб молодих науковців та експериментаторів англійською мовою.
“Наука навколо нас” «Science around us».

Фото Ирины Пахомовой.

  Заняття доповнюють уроки шкільної програми із фізики, астрономії, історії, географії та допомагають опанувати англійську мову. Діти прагнуть весело, граючись провести час, і це ідеальне середовище, щоб зробити деякі цікаві наукові експерименти, які можуть здивувати дітей та стимулювати зацікавленість у подальших відкриттях та отримати елітну освіту на фізичному факультеті.

  Керівник клубу “Наука навколо нас”: Ірина Миколаївна Пахомова, канд. фіз.-мат. наук, доцент Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Коло інтересів: STEAM-освіта, AR-доповнена ральність. Більш ніж десятирічний досвід у розробці інноваційних навчальних середовищ та матеріалів для учнів, а також у застосуванні феноменологічного навчання та комп’ютерного моделювання в природничих науках.


28 вересня 2018 року

  У далекому і близькому Пекіні завершився 31-й Міжнародний турнір юних фізиків. У фіналі команда Сінгапуру лишилась непереможною: Сінгапур - 51.1, Китай - 45.1, Німеччина - 42.1, Корея - 35.8. А наша команда отримала в руки (на шиї) свої СРІБНІ медалі! Слава команді «Момент імпульсу» в складі: Ілюша Хорошко, Володя Мащиць, Григорій Овчаренко (абітурієнт фізичного факультету Каразінського університету), капітан команди Світлана Гринченко та керівникам команди Захару Майзелісу (доцент фізичного факультету Каразінського університету) та Віті і Олі Зайцевим (студентки фізичного факультету Каразінського університету )! Готуймося до наступного турніру!

На данном изображении может находиться: 6 человек, люди улыбаются, люди стоят и на улице

На данном изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, люди стоят и костюм    На данном изображении может находиться: 5 человек, люди улыбаются, люди стоят и костюм

Автоматический альтернативный текст отсутствует.


26 вересня 2018 року

  В Каразінському університеті у межах Міжнародної конференції «Креативність класики: сучасна бібліотека очима молодих бібліотекарів» відбулося відкриття виставки «Під провідною зіркою науки: Маріян Смолюховський – геніальний фізик і чудова людина». Виставка підготовлена працівниками Краківського університету, кафедри експериментальної фізики фізичного факультету і ЦНБ ХНУ імені В.Н. Каразіна.

  Маріан Смолюховський – видатний польський фізик-теоретик. Рівняння Смолюховського, розроблені ним теоретичні основи та обчислювальні методи стали фундаментом статистичної фізики й особливо важливої сьогодні галузі, що називається теорією стохастичних процесів і розвивається як фізиками, так і математиками.
  Маріан Смолюховський був чудовим викладачем і педагогом. Він запропонував зміни в системі університетського навчання. Основною перевагою лекцій науковця була їхня прозорість разом з вичерпним підходом до цього питання. Важливим внеском Маріана Смолюховського стали його наукові праці з теорії броунівського руху, на основі якої він створив кінетичну теорію коагуляції колоїдів, теорію електрокінетичних явищ, заклавши фундамент кінетичної теорії колоїдних систем. Згодом на основі теорії флуктуацій розробив теорію критичної опалесценції (1908 рік). Роботи Смолюховского завдали серйозного удару гіпотезі «теплової смерті Всесвіту», довели справедливість молекулярно-кінетичної теорії та сприяли остаточному зміцненню атомістичних уявлень.
  Ознайомитися з експозицією можна до 26 жовтня 2018 року. Вона розміщена в холі Центральної наукової бібліотеки, на 8-му поверсі.


 26 вересня 2018 р. в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна на базі фізичного факультету відбувся турнір юних винахідників і раціоналізаторів серед учнів загальноосвітніх закладів Шевченківського району м. Харкова.

 


14 вересня 2018 року

  Під час засідання Вченої Ради фізичного факультету відбулося урочисте вручення найвищої відзнаки Каразінського університету – медалі ім. В.Н. Каразіна - кандидату фiзико-математичних наук, доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця Юрію Петровичу Степановському. Життя і наукова діяльність Юрія Петровича пов’язані з Університетом з 1955 року.
  Яскраві наукові роботи, викладацька праця доцента, авторитет серед колег і студентів – таким знають Ю.П. Степановського на фізичному факультет і за його межами. Його загальні курси атомної та ядерної фізики, спецкурси з загальної теорії відносності та квантової електродинаміки, факультативи „Теорія груп та релятивістські хвильові рівняння”, „Основні досягнення сучасної фізики”, „Історія фізики” відзначали багато поколінь студентів.
  В цьому році Юрій Петрович відзначив поважний ювілей. Адміністрація и колектив фізичного факультету щиросердно вітає доцента Ю.П. Степановського з високою нагородою і зичить значних наукових успіхів,міцного здоров’я і щастя на довгі роки.

                         


10 вересня 2018 року

  У виставковій залі ЦНБ урочисто відкрита персональна художня виставка відомого харківського митця Володимира Петровича ВОВКА «Харківська Швейцарія». На його полотнах живе мальовничий світ Зміївщини – одним з найкрасивіших куточків Лівобережної України.
  Повноводний Сіверський Дінець, річки Уди, Мож і чисельні озера, прибережні гірські кручі та широкі тераси, столітні дубові гаї та соснові бори, квітучі галявини та луки додають нашому краю особливої неповторної краси.
Неповторні природні багатства Зміївщини є невичерпним джерелом для багатьох художників. І один з них – Володимир Петрович ВОВК.
  Про автора: Вовк Володимир Петрович народився 17 червня 1937 року в м. Зміїв Харківської області. В 1961 році закінчив Московський народний університет мистецтв. Довгі роки працював у Харківському художньо-промисловому комбінаті художником-оформлювачем. Зараз працює у напрямку класичного пейзажного, портретного живопису і художньої графіки. Роботи виставлялися на спеціалізованих виставках Харкова та Змійова. Особливою популярністю глядачів і увагою колег відзначений цикл «Харківська Швейцарія».
  На відкритті виставки були присутні ректор ХНУ імені В.Н. Каразіна академік В.С. Бакіров, декан фізичного факультету професор Р.В. Вовк, представники Союзу художників України, численні співробітники Університету і окремо фізичного факультету, які з вдячністю привітали цікаву, яскраву виставку самобутнього майстра.

 

Липень – серпень 2018 року

    Спекотне літо 2018 року…
    Знову, як і торік, літо стало майданчиком значних подій і плідних відряджень для провідних вчених фізичного факультету. Результати наукових досліджень вчених факультету були гідно представлені на низці міжнародних конференцій в Європі. Професор Р.В. Вовк взяв участь в конференції з проблем фізики магнетизму в Сан-Себастіані, в Іспанії (18 – 22 червня).
    Професори Р.В. Вовк, В.О. Шкловський та інші представили оригінальні результати досліджень на конференції з магноніки, що відбулась в Києві і зібрала провідних фахівців з тематики. Виступ на груп-мітингу представників університету (професори Р.В. Вовк, С.І. Тарапов, О.В. Добровольський), які беруть участь у програмі Горизонт-2020, була визнана найкращою.
    Група науковців в складі професорів Р.В. Вовка, В.О. Шкловського і С.І. Тарапова .И. взяла участь у виконанні сумісного проекту з групою професора Кругляка в Університеті м. Ексетер (Велика Британія). Результати будуть оприлюднені в серії статей в провідних фахових виданнях.
    Тривалий візит професора В.О. Шкловського і ст. наук. співроб. А.І. Безуглого в Університет ім. А. Міцкевича в м. Познань (Польща) дав змогу реалізувати програму співпраці з польськими колегами і виконати етап НДР, яка фінансується Міністерством освіти і науки України.
 

                     

                                                    

                    


Червнь 2018 року

  Захист випскних робіт на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня - «Магістр» на фізичному факультеті.

 
      


4 - 8 червня 2018 року

    4 – 8 червня 2018 р. проходить ІХ Міжнародна конференція молодих вчених ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН УкраїниI X International Conference for Professionals and Young Scientists "Low Temperature Physics" - ICPYS LTP 2018 dedicated to the 100th anniversary of the National Academy of Sciences of Ukraine
  В роботі конференції беруть участь студенти і аспіранти фізичного факультету. Всім зичимо успіхів, цікавих зустрічей і насиченої програми, якою завжди вирізняється оргкомітет ICPYS-LTP. Підчас проведення конференції ФТІНТ працює в режимі вільного доступу. Радимо студентам молодших курсів відвідати популярні Lab-тури.
 

        


Травень 2018 року

У травні 2018 року визначено переможців конкурсу на краще науково-методичне забезпечення Каразінського університету 2017/2018 навчального процесу

Організатор конкурсу: Навчальний центр методичної роботи Управління якості освіти.

Серед переможців – кафедри фізичного факультету:
за напрямом «Розробка та впровадження інноваційних технологій»:
2 місце — кафедра експериментальної фізики фізичного факультету;

за напрямом «Сприяння науковій роботі студентів»:

3 місце — кафедра теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця фізичного факультету.

  За значні успіхи в удосконаленні змісту та методик навчального процесу кафедри-переможці відзначено дипломами університету, а також їм виділено кошти на придбання технічного та лабораторного обладнання, канцелярського приладдя або видання навчальної літератури.

Вітаємо переможців, бажаємо подальших успіхів!


  З подорожі у словацьке місто Кошице повернулася група студентів фізичного і фізико-технічного факультетів,які у складі об’єднаної команди цього року посідали почесні місця на міжнародних фізичних олімпіадах та турнірах і були премійовані адміністрацією Університету.   Разом зі своїм наставником доц. З.О. Майзелісом вони відвідали фізичний факультет Університету ім. П.Й. Шафарика, мали цікаву екскурсію містом та подивилися, яка чудова природа Словаччини.     
  На світлинах – радісні миті відкриття Словаччини.
  Хлопці та дівчата! Нових успіхів вам і нових наукових звершень, а також… вдалої сесії! 

   

 


29 травня 2018 року

  Відбувся візит делегації ХНУ імені В.Н. Каразіна у складі голови – проф. Назирова З.Ф., декана фізичного факультету проф. Вовка Р.В., директора Центру міжнародних зв’язків Штейнміллер І.О. і начальника відділу кадрів Куліша С.М. до Університету ім. П.Й. Шафарика в м. Кошице (Словаччина) з метою розширення співробітництва в рамках Європейської програми Erasmus+, а також участі в урочистостях, присвячених 50-річчю факультету природничих наук та обміну досвідом в галузі наукової і освітньої діяльності.

 
      


28 травня 2018 року

   Вітаємо з успішним захистом магістерських робіт
в Університеті ім. П.Й. Шафарика в м. Кошице (Словаччина)
студентів фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна
Анастасію Назіпову, Євгенія Осадчука і Миколу Вовка,
які навчалися за програмою Erasmus+ .
На захисті був присутній декан фізичного факультету ХНУ проф. Вовк Р.В., який відзначив високий рівень фахової підготовки випускників.

    


28 травня 2018 року

  27 травня 2018 р. відбувся семінар кафедри фізики низьких температур. З доповіддю «Технологія детектування поодиноких фотонів за допомогою сучасних ВТНП-матеріалів» виступив професор Шкловський В.О., який представив свою унікальну теоретичну роботу, виконану разом з кандидатом фіз.-мат наук Безуглим О.І. Робота викликала чималу зацікавленість і буде презентована на між факультетському семінарі.

 
      


27 квітня 2018 року

   ОБ'ЯВА
  У рамках українсько-німецького проекту UKRATOP, Kyiv Academic University оголошує конкурс для фізиків-експериментаторів, теоретиків, та матеріалознавців (студентів, аспірантів та постдоків) на стажування у Німеччині (IFW Dresden) в області дослідження топологічно впорядкованих електронних станів. Метою стажувань є набуття досвіду та отримання експериментальних даних для захисту кваліфікаційних робіт в Україні. Конкурс є відкритим для студентів всіх українських університетів.
  Заявки приймаються до 14 травня 2018.
  Більше інформації: https://kau.org.ua/news/massmedia/147-ukratop 
 


19 травня 2018 року

  На науковому семінарі кафедри фізики низьких температур відбувся попередній захист кандидатської дисертації аспіранта фізичного факультету, голови ради аспірантів фізичного факультету, завідувача Кріогенної лабораторії ХНУ імені В.Н. Каразіна Сергія Володимировича Савича. Дисертаційну роботу «Структурна релаксація і вплив старіння на процеси переносу у ВТНП-сполуках системи 1-2-3» було виконано на КФНТ під керівництвом проф. Вовка Р.В.
  Зичимо Сергію Володимировичу успішного захисту і присудження вченого звання!


Квітень 2018 року

   Вітаємо команду студентів
фізичного та фізико-технічного факультетів Каразінського університету,
яка на 10-му Міжнародному турнірі фізиків посіла 5-е місце і отримала диплом III ступеню. Вітаємо команду студентів фізичного та фізико-технічного факультетів Каразінського університету, яка на 10-му Міжнародному турнірі фізиків посіла 5-е місце і отримала диплом III ступеню.

  Переможцями цьогоріч стали команди Швейцарії (1-е місце), Франції (2-е місце) і Бразилії (3-є місце). 

  Турнір проходив 1 – 8 квітня 2018 р. в м. Долгопрудний (Росія).

   Тренери команди – Олексій Голубов і Захар Майзеліс. Капітан команди – Ігор Сікачина. Склад команди – Дар’я Распопова, Олексій Лук’янчук, Ольга Зайцева, Орина Іваштенко, Вікторія Зайцева.

М О Л О Д Ц І! Пишаємося Вами і зичимо нових перемог і нових успіхів!


   Колектив фізичного факультету вітає
завідувача кафедри фізики твердого тіла,
доктора фізико-математичних наук
професора Золтана Золтановича Зимана з ювілеєм!

                             

   Висловлюючи свою повагу видатному викладачу, вченому і науковому керівнику одного з потужних напрямів фізичної науки в Харківському університеті, студентство і працівники факультету зичать ювілярові міцного здоров’я і щастя, виповнення всіх творчих задумів і нових злетів наукової думки, нових талановитих учнів і зміцнення наукової школи, сповнення найзаповітніших мрій і успіхів на довгих життєвих дорогах!


Березень 2018 року

   Колектив фізичного факультету вітає з славними ювілеями
доцента кафедри фізики низьких температур
Марину Георгіївну Ревякіну
і старшого викладача кафедри експериментальної фізики
Юрія Вікторовича Литвинова!

            Ð?аÑ?Ñ?инки по запÑ?оÑ?Ñ? оÑ?кÑ?Ñ?Ñ?ка бÑ?кеÑ?                  

   Шановні ювіляри! Ви є визнаними фахівцями у галузі розроблення та впровадження сучасних інноваційних методик викладання різноманітних розділів загальної фізики та фізики низьких температур. Ваші методичні розробки використовуються для забезпечення проведення навчальних занять та самостійної роботи студентів. На високому рівні ви проводите практичні і лабораторні заняття із загальної, медичної та біологічної фізики. Ви користуєтесь заслуженим авторитетом у студентів, викладачів та співробітників фізичного факультету.
   Зичимо Вам, вельмишановні Марино Георгіївно і Юрію Вікторовичу, міцного здоров’я, благополуччя, творчого натхнення і нових вагомих досягнень у науково-педагогічній і науковій діяльності!


19 січня 2018 року

  Администрация факультета сообщает о начале работы международных магистерских программ в Республике Польша в рамках проекта Erasmus Mundus: MaMaSELF: Приглашаются студенты из Украины, которые в этом учебном году станут бакалаврами химии, физики, материаловедения. Программы подразумевают стипендиальную поддержку.
  Просьба заинтересованным ознакомиться с рекламной информацией MaMaSELF с тем, чтобы подать заявки на участие в программах в январе - феврале.

      


11 січня 2018 року

   Відбулась конференція трудового колективу фізичного факультету, на якій було розглянуто два питання.
1. Щорічний звіт декана за 2017 році.
Професор Вовк Р.В. звітував про науково-педагогічну, наукову, методичну, організаційну, виховну і профорієнтаційну роботу. Були відзначені здобутки і окреслені актуальні задачі, які потребують концентрації зусиль декана і колективу факультету. Максимальні зусилля декана і викладацького складу були і будуть спрямовані на успішну підготовку і здійснення вступної кампанії 2018 р.
Конференція трудового колективу затвердила одностайно звіт декана фізичного факультету.
2. Обрання представників учбово-допоміжного персоналу для участі у виборах ректора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Рішенням зборів УДП фізичного факультету були обрані шість представників-виборців:
Ларіна Наталія Олегівна, Тимченко Ніна Терентіївна, Гончаренко Антон Володимирович, Єзерська Людмила Володимирівна, Холодилова Людмила Тимофіївна, Голубенко Зоя Всеволодівна для участі у виборах ректора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна 22 лютого 2018 р.      


5 грудня 2017 року

  На початку грудня в ХНУ імені В.Н. Каразіна проходила XIIІ Міжнародна наукова конференція «Фізичні явища в твердих тілах», яку було присвячено 100-річчю з дня народження академіка І. М. Ліфшиця.

  Організатор конференції: фізичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, голова оргкомітету – декан фізичного факультету, професор Вовк Руслан Володимирович.
Напрямки роботи конференції:
– Теорія твердого тіла.
– Фізика тонких плівок та низьковимірних систем.
– Надпровідність, низькотемпературне матеріалознавство.
– Математичне моделювання фізичних процесів у твердих тілах.
– Магнітні властивості твердих тіл.
– Фізичні процеси в біологічних матеріалах.
– Дефекти та фізичні процеси в твердих тілах.
– Фізика міцності та пластичності.
– Оптика та лазерна фізика.
– Поверхневі явища і фазові перетворення в нанодисперсних системах.
– Радіаційна фізика твердого тіла та радіаційне матеріалознавство.
– Методологія викладання навчальних курсів щодо фізичних властивостей твердих тіл.
В роботі конференції взяли участь понад 120 учасників з ближнього та далекого зарубіжжя.

    

   


17 листопада 2017 року

  Під час свого візиту до ХНУ імені В.Н. Каразіна заступник міністра освіти та науки України, доктор фізико-математичних наук, професор Максим Віталійович Стріха виступив на загальному науковому семінарі фізичного факультету з доповіддю, присвяченою новітнім досягненням у фізиці графену. Поважний гість відвідав фізичний факультет, побував у наукових лабораторіях і навчальних аудиторіях, спілкувався зі студентами

  Студенти групи Ф-043 з видатним вченими.


  На засіданні наукового семінару КФНТ було заслухано доповіднаукового співробітника ФТІНТ НАНУ Легенької Анастасії Олександрівни "Прояви особливостей електронної структури в магнітних та надпровідних властивостях шаруватих сполук перехідних металів з металоїдами" – матеріали дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізика твердого тіла. Науковий керівник – доктор фіз.-мат. наук, професор Г.Є. Гречнєв.


3 листопада 2017 року

  3 листопада 2017 р. відбувся профорієнтаційний захід для студентів фізичного факультету – екскурсія до Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна Національної академії наук України.
  Програма заходу складалась з лекції директора ФТІНТ ім.Б.І. Вєркіна НАНУ, академіка НАНУ Гнатченка Сергія Леонідовича, зустрічі з провідними вченими академічної установи; відвідування наукових відділів і гелієвого залу інституту.
  Студенти факультету мали зустріч з молодими вченими ФТІНТУ, багато з яких є недавніми випускниками фізичного факультету. Відповідальна за захід – доцент КФНТ Ревякіна М.Г. – відзначила зацікавленість студентів і гостинність співробітників філії кафедри фізики низьких температур ФТІНТу.

 Картинки по запросу ФТИНТ фото    Похожее изображение


1 листопада 2017 року

  Підсумки розвитку фізичного факультету в 2017 р.: позабюджетний чинник.

Детальніше


23-25 жовтня 2017 року

  «Старт кар`єри» - так називалася низка заходів профорієнтаційного спрямування на фізичному факультеті за участю роботодавців. Були запрошені студенти 2 – 4 курсів, перед якими виступали представники міського Центру занятості, директор ГНАТЧЕНКО Сергій Леонідович, і заступник директора з наукової роботи ГРЕЧНЄВ Геннадій Євгенович Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна Національної академії наук України, учений секретар Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України Сорокін Олександр Васильович.

Картинки по запросу студенческая аудитория фото  Картинки по запросу студенческая аудитория фото


19 жовтня 2017 року

  На науковому семінарі кафедри фізики низьких температур було представлено доповідь доктора філософії, викладача факультету Виробничих технологій та екології Технічного університету м. Лодзь (Республіка Польща) Jacek Gralewski EFFECT OF SUPPORT AND MATERIAL PROPERTIES OF THE STATE TENSION AND STRAIN SKELETON DENTURE.

Детальніше


17 жовтня 2017 року

   Вітаємо декана фізичного факультету,
професора Вовка Р.В.
з отриманням сертифікатів високого рівня цитування низки наукових статей в світових фахових журналах.

 


   Вітаємо вихованця фізичного факультету
Дмитра Лотника
з присвоєнням йому звання доктора філософії після успішного захисту дисертації в Університеті ім. П.Й. Шафарика м. Кошиці (Словаччина). Наукове дослідження Дмитра було розпочате в ХНУ імені В.Н. Каразіна під керівництвом професора Вовка Р.В.


10 жовтня 2017 року

  10.10.2017 р. на базі фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна пройшов турнір юних фізиків Шевченківського району м. Харкова, у якому взяли участь команди ЗНЗ №№ 6, 45, 47, 50, 51, 89, 99, 116, 117, 129, 131, 135, 148, 149, 150, 159.
  Вітаємо переможців турніру:
І місце – ХГ № 47;
ІІ місце – ХНВК № 45 «АГ», ХГ № 116, ХЗОШ № 150;
ІІІ місце – ХЛ № 89, ХЛ № 149, ХЗОШ № 131, ХЗОШ № 135

http://rmofizika.blogspot.com/2017/10/blog-post_11.html#more


03 жовтня 2017 року

  03.10.2017 р. на базі фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна пройшов турнір юних винахідників і раціоналізаторів Шевченківського району м. Харкова, в якому взяли участь команди ЗНЗ №№ 29, 45, 47, 89, 99, 106, 116, 117, 135, 150, 159. Переможцями турніру стали:
  І місце – ХНВК № 45 «АГ», ХГ № 47;
  ІІ місце – ХГ № 116, ХЗОШ № 150;
  ІІІ місце – ХЛ № 89, ХЗОШ № 159.
  Вітаємо учасників і зичимо подальших успіхів.

    

    

    


26 вересня 2017 року

   Вітаємо провідного наукового співробітника кафедри фізики низьких температур Гриба Олександра Миколайовича
з врученням диплому доктора фізико-математичних наук.

Зичимо нових наукових досягнень і творчих ідей!

 

22 вересня 2017 року

    22 вересня 2017 р відбувся відкритий науковий семінар кафедри фізики низьких температур, на якому Добровольський О.В., доктор фіз.-мат. наук ( ХНУ імені В.Н. Каразіна), приват-доцент, завідувач лабораторії нанофлуксоніки, Інституту фізики (Університет Й.В. Гете в м. Франкфурт-на-Майні, Німеччина) представив доповідь "Надпровідні магнонні кристали". Представлені результати викликали великий інтерес і схвальні відгуки фахівців.

 

З основними науковими результатами можна ознайомитися у
- огляді з динаміки абрикосівських вихорів у наноструктурованих надпровідниках
Abrikosov ?uxonicsinwashboardnanolandscapes
O. V. Dobrovolskiy, Physica C 533, 80–90 (2017)

- огляді з особливостей НВЧ експериментів з абрикосівськими вихорами (open access)
Vortices at microwave frequencies
E. Silva, N. Pompeo, and O. V. Dobrovolskiy
in Superconductors at the Nanoscale: From Basic Research to Applications
(eds.) R. Wordenweber. V. Moshchalkov, S. Bending, F. Tafuri
De Gruyter, Berlin, 2017, chap. 8, pp. 253-278
ISBN 978-3-11-045620-2

- огляді з виготовлення наноструктур за допомогою безмаскової технології FEBID
FEBID meets materials science
M. Huth, F. Porrati, O. V. Dobrovolskiy
arXiv:1709.05835

Поняття пінінгу абрикосівських вихорів і найважливіші особливості їх динаміки у надпровідниках розглядаються у рамках спеціального курсу проф. Шкловського В.О. на кафедрі фізики низьких температур, матеріали якого нещодавно вийшли з друку також на англійській мові

Pinning and vortex dynamics in superconductors
V. A. Shklovskij and O. V. Dobrovolskiy
Lambert Academic Publishing, Saarbrucken, 2017, 136 p.
ISBN 978-3-330-04172-1

 

20 вересня 2017 року

Адміністрація, науково-педагогічні працівники фізичного факультету і
студенти кафедри фізичної оптики щиросердно вітають
доцента кафедри фізичної оптики

Макаровського Миколу Олександровича з ювілеєм!

Шановний Ювіляре! Знаємо Вас як людину, життя якої пов’язане з Університетом – від студентської лави до викладацької кафедри, від лаборанта до старшого наукового співробітника кафедри фізики кристалів і доцента кафедри фізичної оптики. На Вашому рахунку – кандидатська дисертація, понад 50 наукових праць в авторитетних фахових виданнях і в матеріалах міжнародних конференцій, а також низка методичних видань. Протягом багатьох років Ви є куратор секції «Фізика» МАН Харківської області, яка відкриває юні таланти Слобожанщини. Мало не два десятиліття Ви працювали заступником декана фізичного факультету з навчальної роботи, багато років очолювали і очолюєте методичну комісію фізичного факультету, користуєтесь безперечним авторитетом серед колег і студентів.
Загально відома за межами факультету, Харківського національного університету і нашого міста Ваша громадська діяльність, пов’язана з головуванням в Оргкомітеті міжнародного фестивалю популяризації науки та наукової фантастики "Зоряний міст" (1999 – 2011 рр.). Пишаємося, що в 2009 р. він був відзначений як кращий серед відповідних європейських фестивалів, а Ви одержали посвідчення кращого модератора фестивалів у Європі.
За успішну роботу на освітянській і громадській нивах Ви були відзначені знаком «Вiдмiнник освiти України» (2003), знаком "Вища нагорода мера м. Харкова" (2003) і орденом "За заслуги" третього ступеня (2007).
Шановний Миколо Олександровичу! Колектив фізичного факультету зичить Вам міцного здоров'я, успіхів, виповнення всіх мрій, реалізації всіх планів, нових обріїв в науці, натхнення на довгі плідні роки!

На світлині – Макаровський М.О. в Кембриджі (Великобританія) біля оригінального криогенного пристрою П.Л. Капиці.


4 вересня 2017 року

21 серпня 2017 виповнилося 80 років видатному вченому – Почесному професору Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, академіку Національної академії наук України, лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки – Леоніду Андрійовичу Пастуру.
Ми – Ваші багаточисленні учні, друзі та колеги щиро вітаємо Вас з Ювілеєм!
Шановний Леоніду Андрійовичу!
Дякуємо Вам за Науку! Ви в розквіті творчих сил. Нехай завжди Ваші інтереси, Ваша робота будуть пов'язані з фізичною наукою, з вихованням нових поколінь фізиків!
Ми бажаємо Вам і Вашій родині міцного здоров'я, подальших творчих успіхів, щастя!


Колектив фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.


Червень - серпень 2017 року

   Спекотне європейське літо 2017 р. надало підвищеного градусу активності та плідності науковій діяльності провідних вчених фізичного факультету. Наші професори – Вовк Р.В., Шкловський В.О. і чл.-кор. НАНУ Тарапов С.І. – гідно представили факультет і його наукові здобутки на міжнародних конференціях і школах.

   До уваги – фоторепортаж з європейських центрів фізичної науки і освіти:

 

   Міжнародна конференція з наномагнетизму та спінтроніки SOL-SKYMAG 2017, що відбулася в м. Сан-Себастіан (Іспанія), стала вдалим майданчиком для ознайомлення світової фізичної спільноти з результатами наукових досліджень в цій галузі вчених фізичного факультету нашого Університету. На світлині – виступ проф. Шкловського В.О.

 

   Європейська конференція з проблем фізики магнетизму РМ-17 відбулась в польській Познані (до речі, в місті-побратимі Харкова ). Конференція проходила на базі Університету ім. А. Міцкевича, який в 2019 р. відзначатиме ювілей 500-річчя. На світлинах – професори Вовк Р.В., чл.-кор. НАНУ Тарапов С.І. знаний фахівець з теорії електронних і кінетичних властивостей нелінійних систем, український професор Любчанський І.Л. на кафедрі фізики наноматеріалів та нелінійної оптики. На 3-ій світлині – професор Вовк Р.В. з професором Янушем Дубовиком в лабораторії магнетронного та лазерного напилення інституту Молекулярної фізики Польської академії наук. Доповідь групи вчених Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна на груп-мітингу в червні 2017 р. була визнана найкращою серед університетів та науково-дослідних інститутів, які є учасниками проекту «MaglC»,

 

   Оксфорд, коледж Святої Магдалени, заснований в 1458 р. Тут відбулася Міжнародна конференція з магнетизму. Кампус коледжу Св. Магдалени: краса і велич – вічне і сучасне

  

   Міжнародна конференція з магнетизму (Оксфорд, Велокобританія). Приват-доцент Університету ім. Й.В. Гете (Франкфурт, Німеччина), доктор фізико-математичних наук, вихованець фізичного факультету ХНУ Добровольський О.В. і професори кафедр фізики низьких температур і кафедри теоретичної фізики ім. академіка І.М. Ліфшиця Р.В. Вовк і Шкловський В.О. доповідають оригінальні результати, що були отримані під час виконання проекту «MaglC» (Grant Agreement number 644348 – MaglC-H2020-MSCA-RISE-2014), співучасником якого є ХНУ імені В.Н. Каразіна


27 липня в спеціалізованій вченій раді Д 64.051.03
відбувся захист дисертації
УБСТРУКТУРНІ ТА ОРІЄНТАЦІЙНІ ЗМІНИ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ В ХОДІ ПЛАСТИЧНОЇ ДЕФОРМАЦІЇ ДВОВИМІРНИХ ПОЛІКРИСТАЛІВ АЛЮМІНІЮ І МІДІ ПРИ КІМНАТНІЙ ТЕМПЕРАТУРІ"
старшого викладача кафедри експериментальної фізики
Зєтової Тетяни Расімовни на здобуття вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук.

Вітаємо блискучу вихованку кафедри фізики твердого тіла фізичного факультету, улюблену викладачку багатьох студентів фізичного та медичного факультетів зі значною подією. Зичимо Тетяні Разімовні подальших професійних і життєвих успіхів!

Вітаємо також наукового керівника дисертаційної роботи Т.Р. Зєтової, професора кафедри фізики твердого тіла Бадіяна Євгена Юхимовича зі значним успіхом його учениці. Зичимо нових звершень і достойних учнів!


23 червня 2017 року

Багаточисленні учні і колеги вітають
доцента Єзерську Олену Володимирівну з
нагоди Ювілею!

   Ви пройшли довгий шлях в науці і освіті – від студентки та аспірантки до знаного вченого та прекрасного педагога фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна.    Понад сорок років Ваше життя пов’язане з кафедрою теоретичної фізики ім. І.М. Ліфшиця  і ФТІНТ НАН України.
   Ваші учні і колеги підкреслюють Ваш професіоналізм, високий рівень викладання лекційних та практичних курсів, внесок в розвиток комп’ютерних методів навчання студентів і співробітників кафедри,  доброзичливе ставлення до студентів та колег, активну участь у профорієнтаційній роботі факультету, багаторічне керування науковими роботами школярів – членів МАН, творче ставлення до роботи сайту кафедри теоретичної фізики. За видатні успіхи в науковій і педагогічній діяльності цього року Вас було нагороджено Почесною грамотою Харківського Університету.

   Ми цінуємо Ваш талант вченого і педагога, Вашу готовність прийти на допомогу студенту і колезі при вирішенні будь-якої проблеми, Вашу любов до людей і активну життєву позицію!

Шановна Олено Володимирівно! Вітаючи Вас з знаменною датою, зичимо Вам подальших успіхів в науці та на ниві виховання нових поколінь фізиків, нових горизонтів вдосконалення праці Вашого життя – нести світ знань. Зичимо Вам щастя і радощів, міцного здоров’я та виповнення мрій!

Картинки по запросу цветы фото букеты


22 червня 2017 року

   22 червня 2017 року відбувся науковий семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця за участю професора Александра Фехера. Проф. А. Фехер – директор інституту фізики університету імені Павла Шафарика у м. Кошице (Словакія) – є почесним доктором Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Наукові доповіді доцентів С.С.Апостолова («Лінійні та нелінійні явища при розповсюдженні плазмових хвиль у шаруватих надпровідниках») та А.Т.Котвицького («Математична теорія N-точкових гравітаційних лінз») викликали значну зацікавленість та плідну дискусію учасників семінару. Були присутні викладачі та студенти різних курсів фізичного та хімічного факультетів: О. Дженжеров (3 курс), Н.Мельник (3 курс), Н. Квітка (4 курс), Д. Кадигроб (мол. наук. співр. ІРЕ НАНУ), А. Усова (3 курс), О.В. Єзерська (доц.), В.О. Черановський (проф.), Г.І. Рашба (доц.), О.І. Любімов (доц.), А. Папуця (2 курс), В. Шашко (5 курс), Г. Тітіков (3 курс), А. Фехер (проф. ун-т Кошице), Я. Чистяков (2 курс), Д. Долгополова (2 курс), О.Р. Казачков (доц.), В. Шабленко (4 курс), Манченко Л. (3 курс).

  Студенти фізичного факультету, серед яких є представники кафедри теоретичної фізики, успішно навчаються в магістратурі університету імені П. Шафарика згідно договору про співробітництво між нашими університетами. Наприклад, 15 червня цього року успішно захистила магістерську дипломну роботу студентка 6-го курсу Могильна М. М., яка два роки навчалась у магістратурі університету імені П. Шафарика.
 
     
 
Під час семінару

Виступає С.С. Апостолов

Виступає доц. А.Т. Котвицький


7 червня 2017 року

  7 червня 2017 року вже в шостий раз відбувся спільний семінар кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М.Ліфшиця, відділу статистичних методів математичної фізики і відділу теоретичної фізики ФТІНТ НАН України, присвячений пам'яті проф. В.М.Цукерника (1927-2012). В цьому році Віктору Мойсейовичу виповнилося б 90 років. З науковими доповіддю «Резонанс у моделі Кітаєва» виступив пров.наук.співр.ФТІНТ НАНУ, проф. А.А.Звягін. Учні та колеги В.М.Цукерника поділилися спогадами про наукову та педагогічну діяльність Віктора Мойсейовича.

 

 

 На семінарі були присутні: проф. Н.М. Макаров (Університет м. Пуебла, Мексика), чл.-кор. НАНУ, проф. В.О. Ямпольський, пров.н.с. А.В.Кац, с.н.с. Г.М. Притула, с.н.с. Векслерчик В.Є. (всі – ІРЕ НАНУ), проф.І.В. Кріве, проф. Ковальов О.С., проф. Богдан М.М., с.н.с. Кулініч С.І. (ФТІНТ НАНУ), доц. Степановський Ю.П., проф.Черановський В.О. (хім.ф-т), асп. Токарев В.В. (хім.ф-т), доц. Любімов О.І., зав.каф. Рашба Г.І., проф. Конторович В.М. (РІАН НАНУ), пров.н.с. Заславський О.Б. (фізико-технічний ф-т), Філатова Л.Д. (доц. ХНАДУ), проф. В.Г. Піщанський


16 квітня 2017 року

  16 квітня 2017 р. відбувся сумісний науковий семінар кафедри фізики низьких температур, кафедри теоретичної фізики ім. академіка І.М. Лівшиця та Інституту теоретичної фізики ННЦ ХФТІ. Доповідь «Квантові детектори фотонів великих енергій та їх можливі застосування в медицині» доктора фіз.-мат. наук Безуглого А.І. викликала значну зацікавленість і плідну дискусію.


12 квітня 2017 року

   Колектив фізичного факультету
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
вітає в.о. завідувача кафедри фізичної оптики,
доктора фізико-математичних наук професора
Галунова Миколу Захаровича

з високою відзнакою його наукових досягнень –
Державною премією України в галузі науки і техніки
за 2017 рік,

яку він отримав разом з колегами з Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України за розробку пластмасових сцинтиляторів багатофункціонального призначення.

Шановний Миколо Захаровичу! Щиро зичимо Вам подальших наукових здобутків, нових скорених дослідницьких висот і успіхів на освітянській ниві!

   

21 березня 2017 року

21 березня 2017 року в ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України відбувся захист докторської дисертації «Когерентна динаміка систем з джозефсонівськими контактами»
кандидата фіз.-мат. наук, старшого наукового співробітника кафедри фізики низьких температур Гриба Олександра Миколайовича. 
Науковий консультант – проф.  Вовк Р.В.

Вітаємо колегу і вихованця нашого факультету з значною подією і зичимо подальших успіхів в науковій роботі.16 березня 2017 року

   Підвищення кваліфікації вчителів ЗОШ на фізичному факультеті
   З 2016/2017 навчального року згідно до Наказу ректора № 0205-1/329 від 06.07.2016 р. на фізичному факультеті розпочато курси підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх навчальних закладів різних типів і форм власності та викладачів вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, що надають повну загальну середню освіту, за напрямом «Фізика та астрономія».
   Рішенням Вченої ради фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (протокол №12 від 18.11.2016) базовою кафедрою для проведення курсів призначено кафедру загальної фізики фізичного факультету ХНУ.
   Розробники програми підготовки:
Лазоренко О.В., доктор фізико-математичних наук, завідувач кафедри загальної фізики фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;
Макаровський М.О., кандидат фізико-математичних наук, голова методичної комісії фізичного факультету, доцент кафедри фізичної оптики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна;
Савченко О. М., кандидат фізико-математичних наук, член методичної комісії фізичного факультету, доцент кафедри загальної фізики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна .
   Особливостями цієї Програми є можливість відвідування лекцій з сучасних проблем фізики та астрономії та практичних занять провідних викладачів і науковців фізичного факультету університету, а також знайомство з Інститутом астрономії та обсерваторією ХНУ, дослідницькими лабораторіями, Ландау-центром, робототехнічним гуртком для студентів та школярів, колекціями Музею природи та Музею історії Харківського університету.
   Професійний блок програми складався з 4 розділів:
1. Інноваційні засоби, методи та форми навчання фізики та астрономії у загальноосвітньому навчальному закладі
2.Загальна фізика та астрономія – поєднання сучасних та традиційних поглядів у викладанні
3. Нові напрями в сучасній фізиці
4. Презентації та гранти: допомога вчителю
   На сайті Інституту післядипломної освіти та заочного дистанційного навчання Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна розміщений повний текст програми та методичні матеріали. Курси підвищення кваліфікації пройшли 16 вчителів фізики, які працюють у школах м.Харкова та області. Після проведення всіх занять за програмою, всі слухачі пройшли захист випускних робіт з відповідними презентаціями та отримали кінцеву оцінку, відображену у випускному сертифікаті Інституту післядипломної освіти та заочного дистанційного навчання Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. На завершення програми стажування був проведений «круглий стіл», на якому відбувся обмін враженнями та побажаннями щодо наступного співробітництва між вчителями та викладачами фізичного факультету.

 


14 лютого 2017 року

   До уваги випускників!

Детальніше: PhD positions in low temperature physics.pdf


10 лютого 2017 року

   Вітаємо професора Вовка Руслана Володимировича і провідного наукового співробітника кафедри фізики низьких температур Хаджая Георгія Ярославовича з відзнакою їх наукових здобутків. Редакційна колегія журналу "Solid State Communications" обрала іх статтю до переліку найкращих статей цього видання.


29 січня 2017 року

http://landaucentre.org

29 січня, у 212-й день народження Харківського університету, у приміщеннях «ЛандауЦентру» було проведено інтелектуальний квест «Загадки Каразіна». Цей захід є певним підсумком спільного проекту Харківської обласної державної адміністрації, Департаменту науки і освіти ХОДА і Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна «Пересувна виставка цікавої науки Каразінського університету». До «ЛандауЦентру» завітали учні з 21 району Харківщини. 45 талановитих школярів, майбутніх вітчизняних просвітників, розв’язували завдання в п’ятьох локаціях: «Експериментальна фізика», «Біологія», «Математика і логіка», «Хімія» і «Високі енергії». Усі учасники після закінчення квесту отримали пам’ятні подарунки від університету. Заступники директора Департаменту науки і освіти ХОДА Олександр Труш і Володимир Ігнатьєв нагородили грамотами Департаменту факультети, які брали участь у пересувній виставці. І кульмінацією свята стало вручення від голови ХОДА Юлії Світличної дивовижного торту, на якому були написані слова «Загадки Каразіна. Харків. 2017 р.». Цей солодкий шедевр передав дітям заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев.

 

 

 

 

 

 


23 січня 2017 року

   Доповідь, присвячена 100-річчю з дня народження І. М. Ліфшиця
   23 січня 2017 року у рамках засідання Вченої ради Каразінського університету з доповіддю, присвяченою 100-річчю з дня народження видатного фізика-теоретика, академіка Іллі Михайловича Ліфшиця, виступив декан фізичного факультету, професор Руслан Вовк. (Див. презентацію доповіді.)
   У своїй доповіді він ознайомив присутніх з основними віхами життя, науковими здобутками та вкладом вченого у розвиток Каразінського університету.
   У заході також взяв участь академік Національної академії наук України, лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки Леонід Пастур.
   «З Каразінським університетом пов’язані імена видатних фізиків, одним з яких є Ілля Ліфшиць ? учений світового рівня, який здійснив низку відкриттів у галузі фізики твердого тіла, почав наукове дослідження нових напрямів теоретичної фізики, що і наразі не втрачають актуальності», ? наголосив академік.

Презентація


Архів новин