Фізичний факультет

Новини

14 листопада 2019 року    

   На базі кафедри фізики кристалів ХНУ імені В. Н. Каразіна працює STEM-AR клуб для дітей 10-15 років.
   Нещодавно керівник клубу, доцент Пахомова Ірина Миколаївна та її вихованці зробили відеоролик, у якому показана робота клубу.   Ролик доступний за посиланням: http://youtu.be/kVegnM60B48
   За допомогою технологій доповненої реальності учні вивчають основні типи конструкцій мостів, розподіл стискаючих та розтягуючих сил, будують власні конструкції мостів та багато іншого.


12 листопада 2019 року

   До 95 річниці з дня першого мовлення Українського радіо, яке відзначається 16 листопада 2019 року, завідувач кафедри експериментальної фізики професор Пойда В.П. дав інтерв’ю кореспонденту Першого каналу Українського радіо Володимиру Носкову, в якому розповів про піонерську роль професора Пильчикова М.Д. в розробленні оригінальних пристроїв для бездротової телеграфії. Частина матеріалів з цього інтерв’ю була використана в передачі «Небайдужі. Домашній музей радіо фермера Олексія Шляхова», яка прозвучала в прямому ефірі Першого каналу 11.11.2019 з 11.00 до12.00 і була присвячена розгляду історії радіо.
Режим доступу: http://ukr.radio/prog.html?id=791

              prog_1571414615_5da9e2577e635

      75550308_561282421365780_8066798658995093504_n


11 листопада 2019 року

Шановні студенти фізичного факультету!

В рамках проведення тижня кар`єри запрошуємо вас на зустріч із Сорокіним Олександром Васильовичем.

Сорокін О. В. – доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України, старший науковий співробітник відділу наноструктурних матеріалів інституту, професор кафедри фізики кристалів.

    Зустіч відбудеться:

14.11.2019
Аудиторія 1-7 (Головний корпус ХНУ імені В. Н. Каразіна)
13:20- 13:40

    Ви дізнаєтесь про можливості співпраці із потужним науковим центром Інститутом сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України.

    Посилання на інтерв`ю із Сорокіним О. В.
http://www/youtube.com/watch?v=fXn40Mcbswk


11 листопада 2019 року

Відкрита лекція «Гравітація: від Аристотеля до чорних дір»

Лектор: Олена Баннікова, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри астрономії ХНУ имені В. Н. Каразіна.

Коли: середа, 13 листопада, 18:30-20:30
Де: центральний корпус ХНУ імені В. Н. Каразіна, майдан Свободи, 4, аудиторія імені К. Д. Синельникова

    Докладніша інформація за посиланням
http://facebook.com/events/2549893201744023/?ti=as

    Вхід вільний.


11 листопада 2019 року

   10 листопада 2019 року в Університеті пройшов День відкритих дверей, де кожний з факультетів представив майбутнім абітурієнтам та всім охочим свої особливості, надбання та заохотив до вступу.
   Фізичний факультет був представлений на 7 поверсі у аудиторії імені К. Д. Синельникова. Студенти першого та другого курсів брали активну участь у демонстраціях біля актової зали.9 листопада 2019 року    

«СТАРТ КАР`ЄРИ»

    6-8 листопада відбулися заходи за участю роботодавців на кафедрі астрономії та космічної інформатики фізичного факультету.
    6 листопада о 12:00 у НДІ астрономії відбулася зустріч з директором НДІ астрономії ХНУ імені В. Н. Каразіна Кайдашем Вадимом Григоровичем для 3-6 курсів

    7 листопада о 10:10 відбулася екскурсія на території головного офісу Радіоастрономічного інституту НАН України, яку провів с.н.с., доктор фізико-математичних наук РАІ НАНУ Станіславський Олександр Олександрович для студентів 5 курсу.

    8 листопада о 10:10 відбулася зустріч з представником Радіоастрономічного інституту НАН України н.с. Сергєєвим Олексієм Володимировичем, випускником кафедри астрономії, для 3-5 курсів.


3 листопада 2019 року    

   2 листопада 2019 року студенти та викладачі фізичного факультету взяли участь у науково-просвітницькому та профорієнтаційному заході Центру гендерної культури «Професія за ПОКЛИКанням»
  Цей захід відбувся в рамках проекту ЄС «Центр гендерної культури як платформа для розширення прав і можливостей жінок та молоді» , який проходив у арт-заводі «МЕХАНІКА» і позиціонувався як текст-драйв майбутнім абітурієнтам, абітурієнткам та їх батькам.

30 жовтня 2019 року    

    28 жовтня 2019 року вже традиційною стала участь першокурсників фізичного факультету  у  загально  університетському  конкурсі  творчої самодіяльності  «Альма-матер».

    Студенти підготовили як і індивідуальні оригінальні виступи, так і загальні, в яких показали неймовірну злагодженість та енергетику.

Чекаємо на найкращі номери у гала-концерті у листопаді!

27 жовтня 2019 року    

    26 жовтня 2019 року в Харківському фізико-математичному ліцеї № 27 відбувся ХХVІІІ міський турнір юних фізиків.
    В турнірі взяли участь 75 учнів – 15 команд з усіх районів міста та команди Харківського фізико-математичного ліцею № 27, Харківського університетського ліцею.
    До складу журі міського турніру фізиків входили науковці, викладачі й студенти фізичного, фізико-технічного факультетів Харківського національного університету імені   В.Н. Каразіна. Серед студентів – переможці Всеукраїнських олімпіад, конкурсів-захистів Малої академії наук, Всеукраїнських та Міжнародних турнірів юних фізиків минулих років.
    Кращі юні фізики Харкова представлятимуть наше місто на Всеукраїнському турнірі, що відбудеться  з 22 по 27 листопада у м. Запоріжжя.
    Вітаємо всіх переможців, керівників, тренерів команд та бажаємо успіхів!

    Детальніше про подію:
http://www.kharkivosvita.net.ua/

    Фотозвіт доступний за посиланням
http://www.kharkivosvita.net.ua/


25 жовтня 2019 року    

    ВІТАЄМО жіночу команду з бадмінтону фізичного факультету з І місцем та чоловічу команду з бадмінтону з 3 місцем у змаганнях за програмою 70-ї студентської спартакіади Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна!    Від усього колективу викладачів та наставників факультету бажаємо подальших успіхів та натхнення!


24 жовтня 2019 року    

    19-20 жовтня у м. Дніпро в РК «Лавина» відбувся найбільший в Україні фестиваль технологій та інженерії Interpipe TechFest, що проходить вже три роки і залучає все більше учасників та глядачів.
  Від фізичного факультету Каразінський університет був представлений командою студентів різних курсів на чолі з завідувачем навчально-експериментальної лабораторії Валійовим Борисом Михайловичем.
  Гості фестивалю проявляли неабиякий інтерес до фізичних дослідів, продемонстрованих нашою командою.

   Більше інформації про подію на сайті Університету:
 https://www.univer.kharkov.ua/


 


20 жовтня 2019 року    

   Команда Харківського національного університету вдало виступила в заочному турі Х Міжнародного турніру з природніх наук та виборола право на участь у фіналі, який відбудеться у Варшаві 7-12 лютого 2020 року. Вітаємо з вдалим виступом команду та студентку 1 курсу магістратури Лілію Манченко (гр. ФО57) ! Сподіваємося, що знайдуться  спонсори,  які  допоможуть із  організаційним  внеском  (1000 EURO)

http://www.scitourn.com/index


18 жовтня 2019 року    

Колектив кафедри експериментальної фізики ВІТАЄ
завідувача кафедри професора Пойду Володимира Павловича з отриманням подяки від Міністерства освіти і науки України, яку йому вручив на засіданні Вченої ради Університету
ректор університету, академік Бакіров В. С.


17 жовтня 2019 року    

   16 жовтня 2019 року на базі фізичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна був проведений турнір юних фізиків для учнів 9-11 класів закладів освіти Шевченківського району м. Харкова.
   Відкриття  турніру   відбулося  о  12:00  в  аудиторії  імені  академіка  К. Д. Синельникова.


   До складу журі увійшли викладачі Криловський В. С., Таранова І. А., Мозуль К. О., Єзерська О. В., Гончаренко А. В., Рєвякіна М. Г, Лебедєв С. В. та студенти 1-3 курсів фізичного факультету Данилко Д. О., Коротаєв М. В., Пугачов  Д. О.,  Пироженко  С. П.,  Черкашин  Д. О., Свічко К. С.,  Федоненко А. Ю., Кабатова А. О., Бєляк О.О., Гаврільєва Т. С., Кічка К. Д., Зайцева О. Ю., Ніколаєнко О. Ю., Колісник А. С., Дженжеров О. С. та студенти  і викладачі фізико-технічного, фізико-енергетичного факультетів та РБЕКС.   Відповідальний за організаційні заходи – Шеховцов Олег Валерійович, доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету.


14 жовтня 2019 року 

   13 жовтня 2019 року першокурскики фізичного факультету виїхали до Лозовеньок на вилазку. Чудове місце, гарна компанія, смачна їжа та гра на гітарах зробили цю зустріч незабутньою!
   Сподіваємось, що попереду ще багато спільних зустрічей, які зміцнять студентський колектив і допоможуть плідно доповнити навчальні будні!


10 жовтня 2019 року 

   9 жовтня на базі фізичного факультету було проведено турнір юних винахідників і раціоналізаторів серед учнів загальноосвітніх закладів Шевченківського району м. Харкова.

    

    Відкриття  турніру  відбулося  о  12:00  в  аудиторії  імені  академіка  К. Д. Синельникова. Відповідальний за організаційні заходи – Шеховцов Олег Валерійович, доцент кафедри експериментальної фізики фізичного факультету.
    До складу жюрі турніру увійшли викладачі фізичного факультету Таранова Інна Анатоліївна, Мозуль Костянтин Олександрович, Єзерська Олена Володимирівна, Гончаренко Антон Володимирович, Ревякіна Марина Георгіївна, Лебедєв Сергій Вікторович, студенти і аспіранти фізичного факультету та викладачі інших факультетів.

Турніри проводяться з метою підвищее6ння інтересу учнів до поглибленого вивчення фізики, рохвитку  творчих здібностей учнівської молоді та їх професійної орієнтації.

10 жовтня 2019 року 

    ВІТАЄМО жіночу команду 1 курсу фізичного факультету, яка 30 вересня посіла 2 місце у змаганнях з баскетболу 3 на 3 за   програмою     спортивного свята  першокурсників, а  9 жовтня –  3 місце у змаганнях  з волейболу 4 на 4 серед   першокурсників   Харківського   національного  університету  імені  В. Н. Каразіна.

    

Бажаємо   подальших   успіхів   у   спорті,  а   також навчанні  і буденному житті!

5 жовтня 2019 року 

"Краса в науці. Люмінесценція"

    4 жовтня у програмі «Діалоги» на 7 каналі телебачення гостем був СОРОКІН Олександр Васильович, д.ф.-м.н. старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи Інституту сцинтиляційних матеріалів Національної академії наук України, старший науковий співробітник відділу наноструктурних матеріалів інституту, викладач кафедри фізики кристалів ХНУ імені В.Н. Каразіна.

    Запис програми доступний за посиланням: https://www.youtube.com/


4 жовтня 2019 року 

                                ВІТАЄМО кмс Кирила СОРОКУ та кмс Микиту ЛУПАНА,
що посіли ДРУГЕ місце у особисто-командному змаганні з шашок серед юнаків!

    На старт вийшов 21 учасник 11 різних факультетів


Головний суддя – О. В. Лазоренко (д.ф.-м.н., завідувач кафедри загальної фізики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна)


2 жовтня 2019 року 

                                        ВІТАЄМО студенток фізичного факультету

Ганну КАБАТОВУ та Альону БАБКІНУ, що посіли ТРЕТЄ місце у особисто-командному змаганні з шашок серед дівчат!

    На старт вийшли 19 учасниць, що представляли команди 9 різних факультетів.
Турнір проводився у 7 турів за «швейцарською» системою, контроль часу – 10 хвилин на партію кожній з учасниць.

    Головний суддя – О. В. Лазоренко (д.ф.-м.н., завідувач кафедри загальної фізики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна)


1 жовтня 2019 року 

У липні поточного року в Державному реєстрі патентів України на корисні моделі було зареєстровано Патент на корисну модель №135537 «Композиційний матеріал на основі карбіду кремнію (SiC) з високими фізико - математичними властивостями»,  авторами  якого  виступили  д.ф.-м.н., проф. Вовк Р. В. із науковими співробітниками кафедри фізики низьких температур.


1 жовтня 2019 року 

                                    До уваги студентів-магістрів 2 курсу навчання!
    Курс-факультатив «Чинники успішного працевлаштування за фахом» має дистанційну підтримку у центрі електронного навчання ХНУ імені В.Н. Каразіна.
    Рекомендуємо зареєструватися на курс за посиланням: https://dist.karazin.ua/

    Тут ви знайдете багато корисної інформації для себе. Є можливість задавати питання на форумі. Курс не передбачає будь-якої залікової оцінки.
    Успіхів вам!


30 вересня 2019 року

    25 вересня 2019 року відбулося спільне засідання семінару фізичного факультету та опорної кафедри Харківського університетського консорціуму. На ньому із доповіддю на тему "Гальванічні досліди в Імператорському Харківському університеті. До 160 річниці з дня проведення та 210 річниці з дня народження професора Лапшина В.І.» виступив завідувач кафедри експериментальної фізики професор Пойда В.П. Учасникам засідання була продемонстрована робота дугової лампи та гальванічного елемента Грене.

00100lPORTRAIT_00100_BURST20190925134315014_COVER

IMG_20190925_133558

    Професор Пойда В.П. виступає з доповіддю

1312369450c30

    Лопанський міст та Залопанська територія міста Харкова, які у серпні-вересні 1859 року були освітлені світлом дугової лампи під час проведення гальванічних дослідів.

WP_20190830_13_59_10_Pro  WP_20190419_12_07_37_Pro

    Гальванічний елемент Грене та настільна дугова лампа із ручним регулюванням відстані між електродами

Слайд9    IMG_0623

    Автограф та стаття професора Лапшина В.І.

28 вересня 2019 року 

27 вересня відбувся семінар з роботехніки, організований СНТ фізичного факультету. Були присутні студенти різних курсів фізичного факультету.

robo2

robo3

 

 

robo1

robo4


27 вересня 2019 року 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ - кмс Кирила СОРОКУ та кмс Микиту ЛУПАНА
у складі команди ФІЗИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ, які вибороли ПЕРШЕ МІСЦЕ (11 очків з можливих 14) у особисто-командній першості факультетів з шахів серед чоловіків!

В турнірі 26 вересня взяли участь 37 шахістів з 18 різних факультетів.


У особистому заліку Кирило СОРОКА посів ТРЕТЄ місце!

Головний суддя – О. В. Лазоренко (д.ф.-м.н., завідувач кафедри загальної фізики Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна)

Бажаємо подальших успіхів вам, хлопці! А усіх інших запрошуємо долучатися до подальших змагань! 


27 вересня 2019 року

    За результатами діяльності у 2018/2019 навчальному році відразу чотири кафедри фізичного факультету зайняли місця в першій десятці рейтингу серед 68 кафедр природничо-математичного профілю.
    Дивіться повні «Інформаційно-аналітичніматеріали за підсумками 2018/2019 навчального року» за посиланням

https://www.univer.kharkov.ua/docs/work/info-materialy-2018-2019.pdf


26 вересня 2019 року

25 вересня 2019 року в Каразінському університеті відбувся традиційний Всеукраїнський олімпійський урок з нагоди Міжнародного дня студентського спорту.

    Захід відбувся за участю ректора, академіка Віля Бакірова, голови Харківського обласного відділення Національного олімпійського комітету України, заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Віктора Христоєва, завідувача кафедри фізичного виховання та спорту Володимира Темченка, голови студентської ради університету Даніели Даас, голови первинної профспілкової організації студентів, аспірантів та докторантів Сергія Махновського, видатних спортсменів та олімпійців університету, випускників, викладачів і студентів.
    За традицією відбулося вшанування кращих спортсменів університету та їхніх тренерів за минулий навчальний рік. Нагороди отримали спортивні команди-переможці, зокрема з чирлідингу та футзалу, а також призери обласних щорічних студентських змагань «Спорт протягом життя» та 69-ї Студентської спартакіади університету. Нагороджено призерів XIV     Літньої універсіади 2019 року, у комплексному заліку універсіади Каразінський університет посів друге місце.

ВІТАЄМО НАШИХ СТУДЕНТІВ, що вибороли перші місця у складі збірної команди фізичного факультету та чоловічої баскетбольної команди!

Бажаємо подальших успіхів!

Більше інформації за посиланням:

https://www.univer.kharkov.ua/ua/general/univer_today/news?news_id=9154

 


23 вересня 2019 року

21 вересня у Каразінському університеті відбулася акція Ніч науки».

    Завідувач кафедри експериментальної фізики професор Пойда В. П., начальник НДЧ ХНУ імені В.Н. Каразіна, доцент кафедри експериментальної фізики Сухов В.М. та заступник декана фізичного факультету старший викладач кафедри експериментальної фізики Скляр В.В. спілкувалися з школярами та з їх батьками, а також із вчителями фізики, які підходили до експозиції, представленої факультетом. Вони розповіли їм про видних вчених-фізиків, які працювали в університеті, а також про сучасні наукові здобутки та інші досягнення фізичного факультету.
    Завідувач навчально-експериментальної лабораторії Валійов Б.М. та його помічники – студенти фізичного факультету – здійснили показ ефектних фізичних демонстрацій гостям Каразінського університету.

 

 

 

 


21 вересня 2019 року

24 та 26 вересня в ауд. 1-7 о 17-00

відбудяться першості факультетів з шах серед дівчат та юнаків відповідно.

Image result for Ñ?аÑ?и

 
Студентські команди фізичного факультету беруть у цьому заході активну участь.
Головний суддя – завідувач кафедри загальної фізики О. В. Лазоренко.


20 вересня 2019 року

    Crystal AR, буклети нового покоління із технологією доповненої реальності було розроблено і презентовано на кафедрі фізики кристалів!

 

Довіряєш своїм очам?

Не варто.


    Додаток із доповненою реальністю доповнить твою уяву. Фізика це круто, сучасно, цікаво!
    Ми пропонуємо вам новий досвід, як можна об'єднати відео, 3D анімацію та друковані матеріали. Просто запустіть Crystal AR за допомогою камери вашого смартфона або планшета знайдіть ключові зображення на друкованому буклеті. На екрані пристрою з'явиться додатковий вміст. Фізичний об'єкт доповнюється віртуальною інформацією, яку можна побачити на екрані пристрою.
    Будь сучасним!

 

 13 вересня 2019 року

   Університет бере участь у Ночі науки 21 вересня.
   Запрошуємо усіх співробітників взяти активну участь у події.


Програма участі НДІ астрономії у Ночі науки наступна:
17-00 - 22-00
Запрошуємо усіх охочих до нових знань та не байдужих до зоряного неба харків'ян та гостей міста долучитися до астрономічних знань. Заходи проводяться провідними викладачами кафедри астрономії та космічної інформатики ХНУ імені В. Н. Каразина, провідними науковими співробітниками НДІ астрономії.
   Заплановано:
1. Науково-популярні лекції
17-00 -- 17-40 В.Г. Шевченко "Загадкові астероїди" (до 50 слухачів)
18-00 -- 18-40 А.Б. Величко "Як обертається наша Галактика" (до 50 слухачів)
19-00 -- 19-40 В.В. Корохін "Навіщо нам потрібен Місяць?" (до 50 слухачів)
20-00 -- 20-40 А. О. Скорик "Всесвіт надсилає нам повідомлення по радіо" (до 50 слухачів)
2. Екскурсія територією обсерваторії:
Д.Г. Станкевич 17-40 - 18-00 (до 20 слухачів)
Л.Г. Опанасенко 18-40 - 19-00 (до 20 слухачів)
Л.Г. Опанасенко 19-40 - 20-00 (до 20 слухачів)
3. Спостереження у телескопи обсерваторії
20-00 -- 22-00 Проводять спостереження
на телескопах АЗТ, Цейсс, Celestron
Чорний В.Г., Марченко Г. П.
Студенти:
М. Ільїн, В. Храмцов, А. Дмитренко


11 вересня 2019 року

   09 - 12 вересня 2019 року відбулася щорічна подія – Школа молодих вчених – на території заміського готельного комплексу «Carnaval Resort & Spa» (сел. Коропово, Зміївський район, Харківська область).
   Тематичні напрямки:
1. Технологія отримання функціональних матеріалів
2. Физичні властивості та застосування функціональних матеріалів
3. Нанотехнології та наноматеріали
4. Люмінесцентні технології в біології та медицині

 

   На світлинах – завідувач кафедри фізики кристалів Гриньов Б. В. та випускники кафедри 2019 року Анастасія Смеречук та Денис Кофанов.


9 вересня 2019 року

Оголошення

  12 вересня виповнюється 80 років із дня народження колишнього завідувача та професора-консультанта кафедри експериментальної фізики, доктора фізико-математичних наук, професора, дійсного члена Академії інженерних наук України Андронова Володимир Михайлович.
  У ЦНБ Каразінського університету відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Андронов Володимир Михайлович, фізик, професор Харківського університету», присвячена цій даті.
Photo_29

  На виставці представлені наукові та науково-методичні праці професора Андронова В.М та світлини, які відображають його науково-педагогічну діяльність.
  Експозиція працюватиме протягом ВЕРЕСНЯ 2019 РОКУ.
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: майдан Свободи, 4,
головний корпус університету, 8-й поверх,
хол Центральної наукової бібліотеки.


8 вересня 2019 року

  18-20 вересня 2019 року під патронатом Міністерства науки та освіти України відбудеться Міжнародна конференція по природничим наукам і технологіям.
  Запрошує Харківський національний університет радіоелектроніки.

  Доктор фізико-математичних наук, професор та завідувач кафедри загальної фізики ХНУ імені В. Н. Каразіна Олег Валерійович Лазоренко братиме участь у конференції із доповіддю «Динамічний фрактальний аналіз акустичного широкосмугового сигналу, спричиненого Челябінським метеоритом».

  Бажаємо Вам блискучої доповіді!


4 вересня 2019 року

УРЯД СЛОВАЧЧИНИ ЗАПРОШУЄ УКРАЇНЦІВ НА НАВЧАННЯ АБО СТАЖУВАННЯ - СТАРТУВАВ ПРИЙОМ ЗАЯВОК

  Українських студентів, аспірантів, викладачів вишів та дослідників запрошують пройти навчання, дослідницьке або лекційне стажування у Словаччині. Воно відбуватиметься в межах Національної стипендіальної програми, а відібрані учасники стануть стипендіатами Уряду Словацької Республіки.

Термін подачі заявок:
- до 31 жовтня 2019 року для навчання у літній семестр 2019-2020 навчального року;
- до 30 квітня 2020 року для навчання впродовж 2020-2021 навчального року.
Кандидати мають подати заявки в онлайнформі на сайті www.stipendia.sk або www.scholarships.sk
Докладна інформація про пропозицію є в інформаційному бюлетені. Також можна звертатися до адміністраторів програм:

МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ ТА СТУДЕНТІВ ЗАПРОШУЮТЬ НА НАВЧАННЯ ДО КОРЕЇ - ПРИЙОМ ЗАЯВОК ТРИВАТИМЕ ДО 4 ЖОВТНЯ
  Українським студентам та молодим вченим пропонують пройти піврічне стажування у Корейському інституті науки і технологій. Воно є підготовчим етапом для вступу до цього закладу, тож учасники зможуть здобути ступінь бакалавра або магістра. Прийом заявок для участі у програмі розпочався сьогодні, 9 вересня 2019 року, і триватиме до 4 жовтня.
  Претендувати на участь у програмі можуть, зокрема, бакалаври та магістри, які вже завершили навчання або отримають випускний документ до серпня 2020 року. Для участі у відборі кандидати мають подати заповнену аплікаційну форму та завантажити скановані копії документів на сайт вишу. 

Перевага надаватиметься претендентам, які навчаються за такими напрямами:
- біомедичні науки і техніка;
- нанотехнології та інформаційні технології;
- енергетика та навколишнє середовище.

Програма реалізується за фінансової підтримки Уряду Південної Кореї. Докладна інформація про неї є в інформаційному бюлетні або за посиланням  http://eng.kist.re.kr
Телефон для довідок: (044) 481 32 67 – Анжеліка Кернична

  Бажаємо Вам блискучої доповіді!


2 вересня 2019 року

Оголошення.

  У ЦНБ Каразінського університету відкрилася виставка, присвячена відзначенню 160 річниці з дня проведення гальванічних дослідів у Імператорському Харківському університеті та 210 річниці з дня народження заслуженого професора університету Лапшина В.І.

m_23178

Лапшин В.І.


Професор Лапшин В.І, кандидат Морозов Ю.Г. та магістр Тіхонович Ф.В. проводять гальванічні досліди у фізичному кабінеті Харківського імператорського університету. Вересень 1859 року.

  У звітах про стан та діяльність Харківського університету за 1858-1860 роки повідомляється про проведення в університеті 21 і 25 серпня 1859 р. та 17 вересня 1859 р. (за старим стилем) так званих гальванічних дослідів. Вони були здійснені з використанням гальванічної електрики, джерелом якої служила потужна батарея гальванічних елементів, що складалася із 1000 гальванічних елементів Бунзена. Цю батарею надав у розпорядження університету його комісіонер, тобто офіційний постачальник, О.Х. Едельберг, придбавши її в Парижі за свої кошти. Ініціатором проведення досліджень був професор Харківського університету В.І. Лапшин. Йому допомагали фізик, кандидат Харківського університету, в подальшому його професор, Морозов Ю.Г. та хімік, магістр Харківського університету Тіхонович Ф.П. Масштаб досліджень дії гальванічної електрики на різні об’єкти переважав усі відомі дослідження, що були здійснені раніше за цією ж тематикою. Звіти про результати гальванічних дослідів були опубліковані після їх завершення в низці російських та зарубіжних наукових видань та в місцевій пресі. У результаті проведення досліджень, які складались із двох напрямків, фізичного та хімічного, було здійснено вивчення теплової дії електричного струму, а саме: розжарення і плавлення дротини із платини та зразків інших мінеральних речовин, плавлення заліза та сталі над водою. Було також проведено низку досліджень, спрямованих на встановлення фізичної суті деяких світлових явищ. Вчені отримали електричну дугу та вивчили оптичний спектр її світла, дослідили дію магнітного поля на дугу, здійснили гальванічне фотографування різних предметів завдяки використанню світла електричної дуги для отримання зображень у оптичному мікроскопі, відкрили явище поляризації світла електричної дуги. Вони також здійснили електричне освітлення фізичного кабінету, святкової зали та інших приміщень університету, території Лопанського мосту та так званої «залопанської» території м. Харкова. Для цього було використане світло електричної дуги. Освітлення територій здійснювалось із вікна фізичного кабінету та із павільйону, спеціально змонтованого на даху однієї з будівель університету. Були також проведені біофізичні досліди, спрямовані на вивчення впливу фізіологічної дії електричного струму на живий організм. Хімічний відділ гальванічних дослідів полягав у дослідженні дії електричного струму на різноманітні хімічні сполуки.
  На виставці представлені бібліографічні джерела, в яких йдеться мова про гальванічні досліди, наукові праці професора Лапшина В.І. та старовинні фізичні прилади, якими він користувався.
  Експозиція працюватиме протягом вересня 2019 року.
  Місце проведення: майдан Свободи, 4, головний корпус університету, 8-й поверх, хол Центральної наукової бібліотеки.
  Запрошуємо студентів та працівників фізичного факультету відвідати виставку!


1 вересня 2019 року

До уваги студентів фізичного факультету!!!

  Починаючи з вересня 2019 року для користування пільговим проїздом у наземному транспорті міста Харкова (трамвай, тролейбус, метро) студентів буде переведено на користування єдиного електроного квітка E-Ticket.
  Для його отримання всі студенти, крім тих хто має статус сироти або інваліда (вони отримують його через управління соціального захисту населення), повинні протягом тижня (до 9 вересня 2019 року) подати копії паспорта, ідентифікаційного коду та студентського квітка в ауд. 5-35 з 10.00 до 15.00.
  Це стосується всіх студентів фізичного факультету!

  Декана


31 серпня 2019 року

НАЙЩІРІЩІ ВІТАННЯ!

вчорашнім абітурієнтам – сьогоднішнім першокурсникам!

  Попереду насичений шлях до нових вмінь, знайомств, маленьких та великих відкриттів!
  Студентське життя – найяскравіший період життя кожної людини, бо в цьому віці ми стаємо на ноги, стаємо насправді повнолітніми та самостійними.
  Нехай обраний вами напрям буде сповнений плідної та цікавої праці! Можливо, хтось з вас вирішить пов’язати життя з наукою і лишитися на факультеті і надалі.

Здоров’я, терпіння та натхнення!


31 серпня 2019 року

  31 серпня 2019 року до дружньої сім’ї фізичного факультету приєдналися 42 талановитих першокурсника. В день посвячення після святкового привітання губернаторки Харківської області Юлії Світличної та ректора університету Віля Бакірова студенти першого курсу зустрілися в рідній нам всім аудиторії ім. К.Д. Синельникова з адміністрацією факультету, а особисто з деканом Русланом Вовком та його заступниками Дмитром Рохмістровим та Вячелавом Скляром. Далі про яскраве студентське життя майбутнім фізикам розповіли голови органів студентського самоврядування фізичного факультету та вже за багаторічною традицією провели квест-знайомство з університетом.

Фото: Анастасія Гузенко


26 серпня 2019 року

Колектив фізичного факультету вітає з ювілеєм професора кафедр теоретичної фізики ім. академіка І.М. Ліфшиця і фізики низьких температур, виконуючого обов’язки завідувача кафедри фізики низьких температур, доктора фізико-математичних наук Шкловського Валерія Олександровича!
Картинки по запросу Шкловський Валерій Олександрович

Шановний Валерію Олександровичу!

  Ваші колеги, учні і студенти знають Вас як видатного вченого і яскравого педагога, керівника потужних науково-дослідних проектів і автора сучасних спеціальних курсів. Ваші блискучі наукові розробки і численні праці, представлені в найпрестижніших фахових журналах світу, є значним внеском в розвиток фізичної науки Університету, Харкова і України.
  Від всього колективу факультету зичимо Вам, шановний Ювіляре, багато сил та позитиву, продовжувати знайомити нас зі своїми талановитими роботами, бажаємо міцної команди однодумців та продовжувачів Вашої справи!
  Здоров’я, миру та злагоди у житті!


1 серпня 2019 року

Вітаємо з блискучими доповідями на 7 Міжнародній конференції «Нанотехнології і наноматеріали» ????-2019, яка проходила у Львові, науковців фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна – професора Вовка Р.В. і старшого викладача Литвинова Ю.В.

Подальших успіхів і звершень, шановні колеги!

  


25 серпня 2019 року

Олександру ФЕГЕРУ –

почесному доктору ХНУ, видатному словацькому вченому, фізику виповнилося 70 років!

  Щиро вітаємо Вас від усього колективу факультету, шановний Олександре!
  Бажаємо міцного здоров’я, сил та оптимізму! Нехай ще багато цікавого та вартого уваги Ви зустрінете на шляху! Успіхів у роботі та в повсякденному житті, натхнення та радості.

A    

  Викладачі та співробітники фізичного факультету


30 липня 2019 року

Національна академія наук України

оголошує конкурс на здобуття Золотої медалі імені В.І. Вернадського Національної академії наук України. З метою відзначення вчених за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук, на честь першого президента Української академії наук – видатного вченого, академіка Володимира Івановича Вернадського, а також з нагоди 85-річчя створення Академії Національною академією наук України було засновано Золоту медаль імені В.І.Вернадського.

  Щорічно до дня народження академіка В.І.Вернадського (12 березня) присуджуються дві золоті медалі – одна вітчизняному і одна зарубіжному вченому. Пропозиції приймаються до 12 листопада 2019 року.

  Деталі – за посиланням: http://www.nas.gov.ua/


12 липня 2019 року 

Команда 161 ліцею "Імпульс виборола 2-е місце на Міжнародному турнірі юних фізиків 2019 (IYPT2019). Команда посіла загальне 7-е місце з 34 команд. Це найкращий результат України за всі виступи. Вітаємо керівників команди - доцента нашої кафедри З.О.Майзеліса, студента 2-го курсу фізичного факультету Григорія Овчаренка та також студентів Ольгу Зайцеву (гр. Ф047) й Іллю Кайгородцева (гр.Ф066) , які допомогали у підготовці команді.


4 липня 2019 року 

  ВІТАЄМО з блискучим захистом кандидатської дисертації "Нанокомпозиційний матеріал на основі Al2O3 інструментального призначення, отриманий методом електроконсолідації" молодшого наукового співробітника кафедри фізики низьких температур КИСЛИЦЮ МАКСИМА ВАЛЕРІЙОВИЧА!
  Зичимо подальших звершень у обраній Вами галузі, натхнення у роботі та в житті, здоров’я, сил та оптимізму у подоланні будь-яких складнощів на шляху.


  ДЯКУЄМО за вагомий внесок у харківську та українську науку! Успіхів!
  Колектив науковців, викладачів та співробітників фізичного факультету


Червень 2019 року 

ВІТАЄМО!

усіх випускників фізичного факультету з отриманням вищої освіти!
Бажаємо вам зберегти та примножити отриманий досвід, задоволення та натхнення у подальшій роботі!

ВІТАЄМО!

студентів усіх курсів фізичного факультету із закінченням навчального року!
Бажаємо успіхів та наснаги у подальшому навчанні та у повсякденному житті


25 червня 2019 року

  25 червня 2019 року , за участі проректора з науково–педагогічної роботи А. В. Пантелеймонова, Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної організації працівників профспілки освіти і науки України, відбулась ІІІ Регіональна науково–практична конференція «Сучасні освітні виклики післядипломної та андрагогічної освіти: підсумки 2018/2019 навчального року та пріоритети нового 2019/2020 навчального року».
  По результатам проведення освітнього процесу в 2018/2019 навчальному році на курсах підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів закладів освіти і різних типів і форм власності, що надають загальну середню освіту 5 викладачів фізичного факультету: проф.Лазоренко О.В., доц.Макаровський М.О.,доц. Завгородня Н.М., доц.Дубовик В.М., доц.Савченко О.М. отримали грамоти та листи-подяки за підтримку високого рівня викладання за напрямом "Фізика. Астрономія".

   


30 травня 2019 року 

30 травня святкує свій Ювілей
професор кафедри фізики твердого тіла Євген Юхимович Бадіян!

Шановний Євгене Юхимовичу!!

   Колектив фізичного факультету має честь знати Вас як яскраву особистість, висококваліфікованого фахівця, вмілого керівника, відомого педагога і науковця та пишається Вашим духовним і інтелектуальним потенціалом!

   

   Ваші професіоналізм, талант, безмежна відданість справі, працьовитість і наполегливість стали запорукою значних успіхів у Вашій педагогічній та науковій діяльності, запорукою досягнень, здобутків, шани і поваги серед колег та студентства. Впевнені, що Ваші досвід і знання будуть багато років спрямовані на розвиток Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна та його фізичного факультету.

   У день Вашого Ювілею, шановний Євгене Юхимовичу, бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, оптимізму, невичерпної енергії та нових творчих успіхів. Зичимо Вам невпинного руху вперед, нових злетів наукової думки, нових обдарованих учнів! Хай Ваше життя буде наповнене світлом і радістю, а вітання колег і вихованців додадуть життєвої наснаги у скарбничку Вашої душі!


28 травня 2019 року 

   Щіро вітаємо студентів 4-го курсу кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця (група Ф-047): Дженжерова Олександра (староста групи), Мазанова Максима, Манченко Лілію, Рябикіну Анну, Сікачину Ігора, Тітікова Григорія та куратора групи доцента Єзерську О.В. з перемогою (І місце) в університетському конкурсі на кращу студентську групу за підсумками 2018 року!

    Перемога стала можливою завдяки відмінному навчанню, активній науково-дослідницькій роботі усіх студентів, активній громадській позиції, участі в культурному та спортивному житті нашого університету.

   27 травня 2019 року на засіданні Вченої ради група та куратор групи були нагороджені грамотою та подякою. Ректор ХНУ імені В. Н. Каразіна академік В. С. Бакіров побажав всім переможцям майбутніх високих досягнень у навчанні та науці.


18 травня 2018 року

   18 травня 2019 р. відбулася ХVIII підсумкова конференція Малого каразінського університету, в якій взяли участь викладачі та співробітники фізичного факультету Коршак В.Ф., Пахомова І.М., Свистунов О.Ю., Валійов Б.М., юні слухачі університету та їх наукові керівники. На конференції було розглянуто 30 доповідей, які були представлені учнями шкіл м. Харкова та Харківської області. Учасники конференції та її організатори отримали від керівництва Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна збірники з тезами доповідей, грамоти, подяки та значки учасника конференції.

           


29 квітня 2019 року 

Об'єднана команда Каразінського університету,
до складу якої увійшли студенти фізико-технічного факультету: Олексій Лук’янчук, Олег Іваштенко, Євгенія Геращенко та фізичного факультету: Григорій Овчаренко (1 курс), Ольга Зайцева (гр.Ф037), Ігор Сікачина (гр.Ф047), виборола в Суперфіналі третє місце та була нагороджена дипломом ІІ ступеня. Керівник команди - доцент нашої кафедри З.О.Майзеліс


03 травня 2019 року 

Колектив фізичного факультету
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна
з великою шаною, гордістю і радістю вітає декана фізичного факультету,
доктора фізико-математичних наук,
професора кафедри фізики низьких температур,
заслуженого професора ХНУ імені В.Н. Каразіна

ВОВКА РУСЛАНА ВОЛОДИМИРОВИЧА

з почесною відзнакою його серії наукових робіт з вивчення властивостей магнонних кристалів та видатного наукового добутку – премією імені Льва Васильовича Шубникова Національної Академії Наук України!!!

   

   Шановний Руслане Володимировичу! Ваш високий професіоналізм, виняткова працелюбність та відповідальність, відданість своїй справі здобули Вам високий авторитет і повагу. Присудження Вам почесної премії Національної Академії Наук сприймаємо як Вашу чергову перемогу, як визнання  світового рівня Вашої наукової діяльності і діяльності Вашої наукової школи, як високу фахову  оцінку Вашого внеску в розбудови фізичної науки, експериментальної фізики нашої держави! Прийміть від колег та студентів факультету щирі побажання нових успіхів, подальших досягнень і звершень, невичерпної творчої енергії  і особистого щастя!


25 квітня 2019 року

   23 та 24 квітня 2019 року на фізичному факультеті пройшла XV Студентьска конференція, що цього року набула статусу університетьскої та всеукраїнської. Більше 50 учасників презентували свої доповіді у шости секціях за дев'ятьма напрямками. Цього року серед доповідачів секційних та постерних сессій були студенти не тільки фізичного, фізико-технічного факультетів та факультету компьютерних наук нашого університету, а й також студенти з інших ВНЗ ( з Харківського національного університети радіоелектроніки та з Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут») та наукових установ Харкова (Наприклад, з Фізико-техничного інституту низьких температур імені Б.І. Вєркина Національної академиї наук України).
   Щоб наші студенти та вільні слухачі пленарних засідань та секцій мали змогу долучитися до сучасних досягнень "дорослої" науки, ми запросили провідних молодих вчених з ФТІНТУ ім. Б. І. Вєркіна НАН України та Головної астрономічної обсерваторії НАН України (Київ). Особливими гостями нашої конференції стали Ганна Портянкіна, планетолог з Університету Колорадо у Болдері, США, та Олег Єрмаков, який займається фотонікою, Університет ІТМО, Санкт-Петербург, Росія. Також всі охочі могли ознайомитися з принципами роботи 3D-принтеру та принципами індивідуалізації праці завдяки демонстраціям та доповідям нашіх гостей та спонсорів зі спільноти RoboUnion.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25 квітня 2019 року

  Студенти Фізичного факультету знову доводять що "Фізфак - чемпіон!" 23.04.2019 р відбувся фінал змагань з баскетболу університетської спартакіади. У напруженій боротьбі наші хлопці перемогли команду екологічного факультету та заслужено стали володарями кубка! Ось імена чемпіонів:    

НАШІ ПЕРЕМОЖЦІ

  Оснач Ілля; Чупринін Ілля; Люмінарский Артем; Золотарєв Денис; Коротаєв Максим; Колесник Андрій.

 

 

 

 

      

Вітаємо чоловічу команду з баскетболу фізичного факультету з І місцем!
Так тримати! Пишаємося вами, хлопці!

12 квітня 2019 року

      З метою організації профорієнтаційної роботи та розвитку співпраці між університетом та роботодавцями в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна на фізичному факультеті з 15.04.2019-19.04.2019 буде проведено тиждень кар’єри «Karazin career week»
      В рамках тижня кар’єри буде організовано зустрічі з роботодавцями за графіком.

      Детальніше


Лютий 2019 року

   НАШІ ПЕРЕМОЖЦІ

   З 30 листопада по 4 грудня 2018 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка пройшов XVII Всеукраїнський студентський турнір фізиків. В турнірі взяли участь 11 команд з Києва, Харкова, Львова й Вінниці. Перше місце посіла команда «ФФФТ» фізико-технічного та фізичного факультетів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

   Вітаємо переможців – гордість фізичного факультету – з їх новим значним успіхом, новою перемогою легендарної команди «ФФФТ»! Пишаємося і зичимо найкращим з найкращих нескінченної радості творчості і нових вершин Фізики, які будуть підкорені вашим інтелектом і сміливістю думки, завзяттям і наполегливістю!!!

                   


   Срібним призером Чемпіонату України з таеквон-до в розділі спаринг серед чоловіків старше 18 років став студент кафедри фізики низьких температур магістратури фізичного факультету Георгій Ревякін ! Після цієї перемоги Георгія було включено до збірної команди України з таеквон-до. В 2019 р. Георгій буде брати участь в чемпіонаті Європи в Болгарії і в чемпіонаті світу, що відбудеться в Італії.

http://international-relations-tourism.karazin.ua/themes/irtb/resources/91bb2ed6f1839740a40820ae9734b894.png                      

                                                    Георгію! Так тримати!
         Зичимо щасливих кортів і нових підкорених п’єдесталів в Україні і світі!!!


Січень 2019 року

   За вагомий внесок в розбудову вітчизняної науки, високі наукові досягнення і з нагоди 100-річчя заснування
Національної Академії Наук України
Міжнародною Академією рейтингових технологій і соціології (МАРТІС) декан фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна,
доктор фізико-математичних наук,
професор Вовк Руслан Володимирович
нагороджений медаллю МАРТІС «Золота фортуна» -
«Народна шана українським науковцям. 1918 - 2018» № 189.

   Відповідний диплом підписаний Головою Президії МАРТІС «Золота Фортуна» Президентом Національної Академії Наук України Б.Є. Патоном і Головою Генеральної дирекції МАРТІС «Золота Фортуна» Заслуженим діячем мистецтв України Д.І. Акімовим. Зазначимо, що Міжнародна Академія рейтингових технологій і соціології об’єднала в своїй Президії керівників Національних та Королівських академій наук 30 країн світу.
   Колектив фізичного факультету вітає пана Декана зі значною відзнакою і зичить подальших успіхів!


   Вітаємо декана фізичного факультету, доктора фізико-математичних наук, професора кафедри фізики низьких температур
Вовка Руслана Володимировича
і доктора фізики-математичних наук, професора кафедр фізики низьких температур та теоретичної фізики імені академіка І.М. Лівшиця
Шкловського Валерія Олександровича
з надзвичайно вагомою і значною науковою публікацією!
В складі міжнародного колективу провідних європейських вчених вони стали авторами піонерських досліджень, які представлені на сторінках журналу Nature Communications !

    Microwave emission from superconducting vortices in Mo/Si superlattices. Dobrovolskiy, O.V.Email Author, Bevz,V.M., Mikhailov, M.Y., Yuzephovich, O.I., Shklovskij, V.A.,Vovk, R.V., Tsindlekht, M.I., Sachser, R., Huth, M., 2018, Nature Communications 9(1),4927.

 

   Зазначимо, що Nature — найпрестижніший науковий рецензований журнал світу. У 2009 році увійшов до Списку 100 найвпливовіших журналів за останні 100 років під № 1 і був названий Журналом Сторіччя. Друкується щотижня у Сполученому королівстві, починаючи з 1869 року. Nature друкує статті з усіх областей науки. Імпакт-фактор Nature в 2009 році дорівнював 34,48.
   Публікації в журналі Nature, престижні, а їх автори отримують визнаність і за межами своєї галузі науки. Критерії відбору статей в Nature надзвичайно жорсткі, оскільки результати досліджень, описані у пропонованій до публікації в Nature статті, повинні відповідати істотному просуванню в тій чи іншій галузі науки.


14 cічня 2019 року

   Вітаємо перших випускників магістратури фізичного факультету,
що навчалися за освітньо-професійною програмою! Таких маємо дванадцять!
Маємо також один диплом з відзнакою!!!

   Дорогі вихованці фізичного факультету! За вашими плечима – п’ять з половиною років навчання в одному з кращих вищих навчальних закладів України: перші контрольні, курсові роботи, складні іспити, поетичні вечори, відповідальні практики, захисти дипломних робіт, улюблені викладачі і справжні друзі – студентське життя. Прощаючись з вами, ваші педагоги і молодші друзі бажають вам щастя та успіхів, наснаги та наполегливості у втіленні ваших цілей та мрій. Адже удача завжди супроводжує тих, хто наполегливо долає всі труднощі та не втрачає надії. Віримо, що кожного з вас і нашу країну чекає велике майбутнє.


21 грудня 2018 року

  Вийшла з друку видана в видавництві Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна монографія «Нові керамічні композиційні матеріали інструментального призначення» наукового колективу у складі Вовка Р.В., Е. С. Геворкяна, В. П. Нерубацького та інш.

  У монографії розглянуто нові технології отримання керамічних композиційних матеріалів інструментального призначення, створення нових методів консолідації тугоплавких матеріалів з метою покращення фізико-механічних характеристик, а також експлуатаційних властивостей. Розглянуто особливості спікання тугоплавких матеріалів при гарячому пресуванні індукційним нагрівом, а також пропусканням високоамперного струму (електроконсолідація). Значну увагу приділено особливостям застосування нових методів консолідації композиційних матеріалів з метою підвищення ресурсу роботи інструментальних матеріалів та особливостям обробки твердих сплавів металів та інших високотвердих матеріалів.
  Вітаємо авторів!   


20 грудня 2018 року

    Доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І.М. Ліфшиця Захару Майзелісу, випускнику фізичного факультету 2006 р., нещодавно було присвоєно почесне звання «Заслужений вчитель України». Його учні – переможці численних Міжнародних та всеукраїнських фізичних олімпіад та турнірів серед школярів та студентів.

z.j.mayzelis

    19 грудня у “ Karazin Student Hall відбулася урочиста зустріч голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної з учнями-переможцями інтелектуальних змагань та їхніми батьками і вчителями. Захід відбувся за участю ректора, академіка >Віля Бакірова
   У рамках заходу Юлія Світлична вручила посвідчення та нагрудний знак «Заслужений вчитель України» доценту кафедри теоретичної фізики імені академіка І. М. Ліфшиця фізичного факультету Захару Майзелісу.


    Вітаємо Захара Олександровича з високою нагородою та бажаємо нових творчих звершень та перемог!


17 грудня 2018 року

   Декану фізичного факультету, доктору фізико-математичних наук,
професору Вовку Руслану Володимировичу
рішенням Вченої Ради ХНУ імені В.Н. Каразіна
присвоєне почесне звання
Заслуженого професора
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна!!!

   Колектив фізичного факультету щиро вітає Декана і Професора кафедри фізики низьких температур, Заслуженного професора ХНУ імені В.Н. Каразіна з найвищою відзнакою його внеску в зміцнення викладацький і освітніх традицій Каразінського Університету, в розвиток університетської науки як базису підготовки фахівців високої кваліфікації, що відповідає світовим стандартам та вимогам часу! 
   Бажаємо нових наукових і педагогічних звершень, шановний Руслане Володимировичу! Нехай Ваша енергія, багатий досвід, невичерпний інтелектуальний потенціал багато-багато років служитимуть Каразінському університету!


   З нагоди 100-річчя Національної Академії Наук України Президія НАНУ нагородила Ювілейною Почесною Грамотою декана фізичного факультету, доктора фізико-математичних наук професора Вовка Руслана Володимировича. Колектив факультету вітає декана з високою відзнакою його наукової та громадської діяльності.


14 грудня 2018 року

   Відбулося спільне засідання кафедри фізики низьких температур і кафедри експериментальної фізики ХНУ імені В.Н. Каразіна, відділу низькотемпературної радіоспектроскопії ІРЕ ім. О.Я. Усикова та теоретичного відділу Інституту монокристалів НАН України. Тема обговорення «Перспективи розвитку фізики флуксон-магнонних гетероструктур» була презентована доктором фіз.-мат. наук, професором Олександром Добровольським (Університет Гете, Франкфурт, Німеччина).


7 грудня 2018 року

   На кафедрі фізики низьких температур відбулося засідання наукового семінару за участю науковців Інституту теоретичної фізики ім. О.І. Ахієзера НТЦ «ХФТІ» НАН України. Спільну доповідь «Детектори одиничних фотонів на основі наноструктурованих надпровідних матеріалів поліфункціонального призначення» зробили доктор фіз.-мат. наук, професор Інституту фізики Університету Гете в Франкфурті (Німеччина) Олександр Добровольський і кандидат фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник ІТФ О.І. Безуглий


Листопад 2018 року

   Декан фізичного факультету професор Вовк Р.В. у складі університетської делегації відвідав Туреччину. Під час зустрічей було підписано низку документів щодо спільних освітніх проектів.


 


   Колектив фізичного факультету радо вітає декана, доктора фіз.-мат. наук, професора Вовка Рулана Володимировича з високою оцінкою його педагогічної діяльності – Грамотою Міністерства освіти і науки України!

   Зичимо шановному Професору,  щоб ніколи не зміліло джерело його педагогічних  ідей, не згас вогонь нових творчих пошуків і звершень. Хай і надалі невтомна праця на ниві вітчизняної освіти приносить плідні врожаї!


Архів новин