Фізичний факультет
Про кафедру Персональний склад Наукові матеріали Навчальні матеріали  

Загальні відомості про кафедру

   Кафедра вищої математики фізичного факультету була організована восени 1963 року. До цього часу курси математики для фізиків читали викладачі кафедри геометрії (на 1-2 курсах) та кафедри методів математичної фізики (3-4 курси) мехмату.
    Ініціатором створення кафедри вищої математики спеціально для фізиків був професор В.І. Хоткевич, в той час він був деканом фізфаку. Мета організації спеціальної математичної кафедри на фізфаку - викладання комплексу математичних дисциплін в потрібному для фізиків обсязі і змісті, по аналогії з такими ж кафедрами в Московському і Ленінградському університетах. Новостворена кафедра вищої математики вела всі математичні курси на фізичному, радіофізичному та фізико-технічному факультетах (до переїзду останнього в сел. П'ятихатки).
В.І. Хоткевич З.С. Агранович
     Першим завідувачем кафедрою був З.С. Агранович (1963-1978 р.р.), потім кафедрою керував В.К. Дубовой (1978-1988 р.р.), з 1988 р. до 2008 р. кафедру очолював Ю.М. Дюкарев, з 2014 р.до 2020 р. завідувач кафедри Д.В. Чібісов. З 2020 р. завідувач кафедри Завгородня Ніна Миколаївна.

      Кафедра вищої математики у 2017 році
Дюкарев Ю.М., Подольська К.А., Бутенко Т.В., Літвінова О.Г., Завгородня Н.М., Чібісов Д.В., Парфьонова Н.Д., Лазоренко О.В., Зіненко С.М..
   В даний час на кафедрі вищої математики працюють 10 викладачів та співробітників, серед них три доктори і чотири кандидати фізико-математичних наук.
    Кафедра вищої математики забезпечує читання лекцій, проведення практичних занять і лабораторних робіт з математичних дисциплін, а також з інформатики та програмування на фізичному факультеті та факультеті радіофізики, біомедичної електроніки та комп’ютерних систем.

План робота каферри на поточний навчальний рік


Телефон кафедри:  +38 (057) 707-53-07.
Поштова адреса кафедри:
Кафедра вищої математики (кім. 5-32)
Фізичний факультет
Харківський Національний Університет
майдан Свободи 4
61022, Харків, Україна
E-mail: FFKVmath@karazin.ua