Физический факультет

Кондратьєв Борис Вікторович

    доцент кафедри вищої математики фізичного факультету;

    Телефон: +38 (057) 707-53-07;
    Адреса: 61022, Україна, м. Харків, майдан Свободи, 4, к. 5-32, ХНУ імені В.Н. Каразіна, фізичний факультет.
    Е-mail: -

   Народився 23 жовтня 1931г. Поступив в Харківський державний університет на фізико-математичний факультет в 1950 р. і закінчив фізико-технічний факультет в грудні 1955г. за фахом теоретична фізика. Отримав призначення в Харківський педагогічний інститут на кафедру вищої математики і механіки. Читав лекції з методів математичної фізики і почав займатися науковою роботою під керівництвом В.П. Шестопалова.
   У 1957 році поступив в аспірантуру на РФФ, під керівництвом В.П. Шестопалова. Займався розрахунками різних типів спіральних хвилеводів(основа ЛБВ - лампи з хвилею, що біжить).
Після аспірантури поступив на роботу в якості асистента на кафедру математичної фізики механіко-математичного факультету ХГУ( кафедрою керував проф. В.А.Марченко). Після утворення кафедри вищої математики фізичного факультету перейшов на цю кафедру(осінь 1962г.), кафедрою керував доц. Агранович З.С.
   Дисертацію захистив в травні 1963 р., там розглядав взаємодію cпирали з електронним пучком і вплив різних магнітодіелектриків, випромінювання з кінця спіралі.
   Деякий час працював по госпдоговірній темі на кафедрі НВЧ РФФ. Розраховував полосковые лінії передач. Тут довелося добре вивчити еліптичні функції Якобі і різні способи конформних відображень.
   Було написано багато наукових статей, багато разів виступав і на наукових конференціях. Всього біля 80 наукових робіт. Так само написав близько 20 навчально-методичних посібників.
   Викладав зазвичай методи математичної фізики, у давнину це були три семестри, тепер, на жаль, тільки два. Але на вечірньому відділенні доводилося вести усі розділи математики з першого до останнього.
   Читав лекції з ММФ на РФФ безперервно з 1962 р., багато разів доводилося читати цей же курс на фізичному факультеті і на фізико-технічному(поки вони були в одній будівлі).
   З великим полюванням завжди займався громадською роботою. Ще будучи школярем керував астрономічним гуртком в товаристві юних фізиків і математиків в палаці піонерів. Студентом керував університетським лекційним бюро. Читав популярні лекції про атомну енергію і на антирелігійні теми на підприємствах міста і області. Вже будучи співробітником університету працював в народному контролі, в різних групах при учбовому відділі ХГУ, багато працював в партійних органах.