Вовк Руслан Володимирович
Академік ТАУ Заслужений професор ХНУ імені В.Н. Каразіна Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня Фізичний факультет |
2024 | Академік НАН України |
2021 |
Член-кореспондент НАН України |
2018 |
Заслужений професор ХНУ імені В.Н. Каразіна |
2016 |
Академік ТАУ |
2013 |
Член-кореспондент ТАУ |
2012 |
Професор по кафедрі фізики низьких температур |
2010 |
Професор УкрДАЗТ |
2008 |
Професор кафедри фізики низьких температур |
2008 |
Доктор фізико-математичних наук, фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Веркіна НАН України. Назва дисертації: "Динаміка квазічастинкових підсистем з різними енергетичними спектрами в ізотропних і анізотропних конденсованих середовищах" |
2006 |
Доцент по кафедрі фізики УкрДАЗТ |
2002-2004 |
PhD групи «Квантових рідин» університету Ексетер (Великобританія) |
2002 |
Старший науковий співробітник по спеціальності 01.04.07 – фізика твердого тіла |
2000 |
Доцент кафедри фізики УкрДАЗТ і кафедри ФНТ ХНУ імені В.Н. Каразіна |
1998 |
Кандидат фізико-математичних наук (PhD) з фізики надпровідності, фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Веркіна НАН України. Назва дисертації: "Структурна релаксація і вплив точкових і площинних дефектів на пінінг вихорів у монокристалах YBaCuO" |
1990 |
Здобув ступінь магістра фізики в Харківському державному університеті |
З 1990 року працює на кафедрі фізики низьких температур Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна де пройшов весь шлях від інженера до професора:
- 1990-1994 р.р. – інженер;
- 1994-1997 р.р. – молодший науковий співробітник;
- 1997-1999 р.р. – науковий співробітник;
- 1999-2008 р.р. – старший науковий співробітник;
- з 2008 р. по теперішній час – професор двох кафедр – кафедри фізики низьких температур та кафедри фізики УкрДУЗТ;
- з 2010 по 2012 роки керував Проблемною науково-дослідною лабораторією (ПНДЛ) кафедри фізики низьких температур;
- 2012 до 2016 року очолював кафедру фізики низьких температур;
- з 2013 р. по теперішній час – декан фізичного факультету.
З 2000 р. за сумісництвом працює в Українському державному університеті залізничного транспорту (УкрДУЗТ). У 2006 р. в УкрДУЗТ ним була створена кафедра «Загальнотехнічних дисциплін», яку він очолював до 2008 р. З 2008 р. по лютий 2018 р. за сумісництвом був завідувачем кафедри фізики в УкрДУЗТ, з 2018 р. по теперішній час – професор цієї кафедри.
Нагороди
- Дворазовий лауреат персональної стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених. (1994-1996 і 1998-2000 роки).
- Золота медаль Європейського наукового співтовариства (у складі групи «Квантових рідин» Королівського академіка проф. А.Ф.Дж. Віатта) – 2004 р.
- 4-х разовий лауреат Гран-прі Премії В.Н. Каразіна - 2008, 2011, 2015, 2019 р.р.
- Медаль «За сприяння розвитку Південно-західної залізниці» - наказ № НОК-514 від 12 листопада 2011 р.
- Подяка Президії НАН України – 2015 р.
- Подяка комітету з питань транспорту Верховної Ради України - 2015 р.
- Подяка МОН України – 2015 р.
- Стипендія Харківської облдержадміністрації в галузі науки (стипендія ім. К.Д. Синельникова) в номінації «Видатний науковець» - квітень 2016 р.
- Медаль В.Н. Каразіна - 26 квітня 2016 р.
- Срібний знак Південної залізниці - 2017 р.
- Почесна грамота Президії НАН України – 16 травня 2018 р.
- Почесне звання «Заслужений професор Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна» – 17 грудня 2018 р.
- Ювілейна Почесна грамота Президії НАН України – постанова № 43 від 31.01.2018 Президії НАН України про Ювілейну Почесну грамоту.
- Почесна грамота МОН України - 2019 р.
- Медаль Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології (МАРТІС) «Золота фортуна» - «Народна шана українським науковцям. 1918 - 2018» - (січень 2019 р., медаль № 189).
- Премія НАН України імені Л.В. Шубнікова – постанова № 40 Президії НАНУ від 13.02.2019 р.
- Нагрудний знак «Відмінник освіти» МОН України №309, Наказ 399-к від 02.11.2020 р.
- Орден «За заслуги» ІІІ ступеня - нагороджено Указом Президента України від 25 січня 2020 року №22/2020. Серія ОК №050787. Знак ордена №15101.
- Премія НАН України імені Б.І. Вєркіна – постанова Президії НАНУ від 06.03.2024 р.
Участь у міжнародних програмах
Р.В. Вовка член наукового комітету від України в Європейській організації з кооперації в науці і технологіях (COST – European Cooperation in Science & Technology) (з 2017 р.). Одностайно переобраний у 2021 році.
- Член двох Спеціалізованих вчених рад з захисту докторських дисертацій;
- Член Вченої ради ХНУ імені В.Н. Каразіна і Вченої ради УкрДУЗТ.
- Голова Вченої ради фізичного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна
- Головний редактор журналу «Вісник Харківського національного університету, серія «Фізика»;
- Головний редактор Збірника наукових праць УкрДУЗТ;
- Член редколегії журналу «Фізика низьких температур»;
- Член редколегії журналу «Східноєвропейський журнал передових технологій»;
- Голова оргкомітету міжнародної конференції «Фізичні явища в твердих тілах», що проходить раз на кожні два роки;
- Член Наукової Ради з проблеми «Фізика низьких температур і кріогенна техніка», секція «Фізика квантових рідин і кристалів» Національної академії наук України (з 2014 р.);
- Член наукового комітету від України в Європейській організації з кооперації в науці і технологіях (COST – European Cooperation in Science & Technology) (з 2017 р.);
- Член експертної ради МОН України з напрямку «Загальна фізика».
- Член комітету з Держпремій з фізики.
- З 2024 р. член Національного комітету Національної ради України з розвитку науки і технологій.
Наукова і педагогічна діяльність
Р.В. Вовк працює на викладацькій роботі з 2000 р. по теперішній час. За цей період викладав державною мовою низку авторських спеціальних курсів «Основи фізики квантових рідин», «Вступ до надпровідності», курси фізики для студентів технічних спеціальностей ВНЗ, курс медичної та біологічної фізики, а курс «Кріогенне матеріалознавство» – англійською мовою.
Під його керівництвом було модернізовано спеціальні практикуми з вивчення властивостей твердих тіл при низьких температурах, а також створено сучасний фізичний практикум з курсу «Медична фізика». Р.В. Вовком створена міжгалузева лабораторія спільно з товариством Semiconductors lab. (м. Світловодськ) і відкрито низку філіалів КФНТ у академічних інститутах (зокрема, ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна, НВО «Монокристал», ІРЕ ім. О.Я. Усикова та ін.).
Професор Р.В. Вовк – відомий фахівець у галузі фізики високих тисків і екстремального стану речовини. Основні напрямки його наукової діяльності – надпровідність (у тому числі високотемпературна) і надплинність, в тому числі за умов екстремальних зовнішніх дій (високий тиск, низькі і наднизькі температури, іонізуюче опромінення, високі магнітні поля).
З 2002 р. по 2004 р. проходив наукове стажування в університеті м. Ексетер (Великобританія) у всесвітньо відомій групі «Квантових рідин» під керівництвом Королівського академіка професора А.Ф.Дж. Віатта. За час стажування йому вдалося розвинути наукові основи нового напрямку фізики низьких і наднизьких температур – динаміки підсистем квазічастинкових збуджень за умов структурної і кінематичної анізотропії. Вперше в світі розробив експериментальну технологію роздільного детектування високо- і низькоенергетичних фононів у надплинних квантових рідинах; встановив закономірності генерації «гарячих» h-фононів; вперше запропонував і реалізував метод дослідження процесів взаємодії декількох незалежних фононних пучків при їх зіткненні у надплинному 4Не (у тому числі при підвищеному тиску); відкрив явище генерації «гарячої лінії» при наднизьких температурах.
Після закінчення стажування у Великобританії Р.В. Вовк продовжив наукові дослідження з надпровідності, зокрема ним було вперше відкрито явище висхідної дифузії у ВТНП-матеріалах під дією високого тиску, досліджено вплив високого гідростатичного тиску на псевдощілинну і флуктуаційну аномалії, а також некогерентний електротранспорт у нестехіометричних купратах.
Р.В. Вовк є засновником одного з найбільш перспективних новітніх напрямків сучасної фізики твердого тіла – фізики флуксон-магнонних гетероструктур. Вперше ідея модулювання спінових хвиль у феромагнетиках підсистемою Абрикосівських вихорів, і навпаки – регулювання динаміки магнітного потоку в надпровідниках «магнонною шубою» була запропонована у 2014 р. групою британсько-українських вчених в рамках виконання проекту «NoWaFen» («Новітні хвильові феномени в магнітних мікро- і наноструктурах») – Grant agreement № PIRSES-GA-2009-247556, автором якого з українського боку був професор Р.В. Вовк. Ідея отримала своє експериментальне втілення в українсько-німецьких експериментах при дослідженнях унікальних метаматеріалів із заданим потенціалом пінінга у вигляді «пральної дошки», створеним нанофрезеровкою зразків у скануючому тунельному мікроскопі. За результатами проведених експериментів був опублікований цикл піонерських робіт у провідному видавництві Nature за співавтортвом професора Р.В. Вовка. Результатом цих досліджень стало відкриття магнонного надпровідного кристала. Відповідна доповідь, яка була представлена професором Р.В. Вовком з співавторами на міжнародній конференції з магнетизму, що відбулася в серпні 2017 р. в коледжі Св. Магдалени в університеті Оксфорда (Великобританія), викликала великий резонанс серед світової наукової спільноти. У перспективі отримані результати складуть підґрунття для розробки нових матеріалів поліфункціонального призначення із заданими параметрами електротранспорту, забезпечення компонентів для виготовлення і випробовування елементів пам'яті, основаних на нових фізичних принципах; при створенні квантових комп'ютерів, надчутливих елементів зчитування і надшвидкісних ліній зв'язку.
Р.В. Вовк відомий своїми видатними особистими досягненнями у встановленні плідних наукових контактів з багатьма провідними науковими закладами Європи і Америки. У своїй науковій роботі професор Р.В. Вовк постійно співпрацює з науковими колективами таких провідних світових наукових центрів як Оксфорд, Кембрідж, Імперіал коледж, Національна лабораторія, Ковентрі, університети м. Ексетер і м. Сент-Ендрюс (Великобританія), університета Гете (Франкфурт на Майні, Німеччина), Інститут фізики твердого тіла «Демокрітос» (Афіни, Греція), Інститут Дон Альфонсо ІІІ (Португалія), університет Нью-Брансвік (Канада), університет П.Й. Шафаріка (Кошице, Словакія), університет А. Міцкевича (Познань, Польща), з якими має низку спільних публікацій.
Р.В. Вовк був керівником 19 національних науково-дослідних робіт. Він є автором 3 монографій, 15 навчальних та навчально-методичних посібників, із них 7 з грифом МОН; понад 550 наукових робіт, опублікованих у рейтингових українських та закордонних наукових виданнях (із них 367 відображено у науково метричних базах Scopus і Web of Sciences, 7 статей опубліковано у видавництві Nature, що враховується при визначенні міжнародних рейтингів університетів світу): автор більше ніж 30 патентів на винаходи.
Станом на січень 2025 року h-індекс професора Р.В. Вовка дорівнює 50, за яким він входить до 50 кращих вчених України за даними інститута В.І. Вернадського.
Р.В. Вовк на посаді декана фізичного факультету активно залучає до наукової роботи студентів факультету, забезпечивши їх участь у роботі філій кафедр фізики низьких температур та загальної фізики у ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАНУ та міжнародних програмах (Німеччина, Великобританія, Іспанія, Словаччина, Бельгія, Польща, Росія (Об’єднаний центр ядерних досліджень, м. Дубна) та ін.). В 2018 році за ініціативою та безпосередньою участю Р.В. Вовка була укладена «Угода про подвійні дипломи між Університетом П.Й. Шафарика в Кошицях (Словацька Республіка) та Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна (Україна)».
Наукова школа
- вивчення топологічних особливостей поверхні Фермі дихалькогенідів перехідних металів під дією високого одновісного тиску (до 8 кбар);
- дослідження впливу високого гідростатичного тиску (до 25 кбар) на псевдощілинну і флуктуаційну аномалії, а також некогеретний електротранспорт у нестехіометричних ВТНП-купратах;
- дослідження надвисокого тиску (від 300 кбар до 1,5 Гбар) на топологічні фазові переходи в новітніх матеріалах поліфункціонального призначення;
- використання високого тиску при синтезі новітніх нанокомпозитних матеріалів методом електроконсолідації;
- дослідження екстремального стану речовини, зокрема надпровідності і надплинності при низьких і наднизьких температурах, а також впливу структурної і кінематичної анізотропії на еволюцію квазічастинкових підсистем у квантових середовищах різної морфології в умовах дії екстремальних зовнішніх чинників.
Зараз наукова школа з фізики високого тиску і екстремального стану речовини очолювана професором Вовком Р.В. налічує близько 100 осіб. Під його безпосереднім керівництвом з цієї тематики було захищено 5 кандидатських, 1 PhD і 1 докторська дисертації, а також більше 80 магістерських і бакалаврських робіт. На різній стадії підготовки до захисту знаходиться 5 кандидатських і 3 докторських дисертацій.
Авторські розробки Р.В. Вовка в області обробки високим тиском при синтезі новітніх функціональних матеріалів захищені низкою патентів України на винаходи і були неодноразово впроваджені в різних галузях народного господарства.
Наукова школа, очолювана проф. Вовком Р.В. працює в тісній колаборації з численними провідними науковими закладами Європи і Північної Америки. Зокрема, у своїй науковій роботі проф. Вовк Р.В. з співробітниками плідно співпрацює з науковими колективами таких провідних світових наукових центрів як Оксфорд, Кембрідж, Імперіал коледж, Національна лабораторія, Ковентрі, університети м. Ексетер і м. Сент-Ендрюс (Великобританія), інститут Макса Планка, університета Гете (Франкфурт на Майні, Німеччина), університет Відня (Австрія), Інститут фізики твердого тіла «Демокрітос» (Афіни, Греція), університет Лісабону, Інститут Дон Альфонсо ІІІ (Португалія), університет штату Мен (США), університет Нью-Брансвік (Канада), університет П.Й. Шафаріка (Кошице, Словакія), університет А. Міцкевича (Познань, Польща).
Список публікацій
Міжнародні рецензовані публікації (роботи, опубліковані після 1993 року):
- Більше 370 публікацій у провідних міжнародних журналах, участь більше ніж у 150 міжнародних конференціях. Загальна кількість публікацій більше 550.
- h-індекс (Scopus) = 50
1. Kh.B.Chachka, M.A.Obolenskii, D.D.Balla, V.I.Beletskii, and R.V.Vovk / Effect of hydrostatic pressure on the critical temperature of niobium diselenide with tin impurity.// Low Temp. Phys.-1993.-19(4).-p.317-318.
2. M.A.Obolenskii, A.V.Bondarenko, V.A.Shklovskij, Mohamed El-Saadawy, R.V.Vovk, A.V.Samojlov, D.Niarchos, M.Pissas, G.Kallias, A.G.Sivakov / Superconducting parameters and vortex dynamics in aluminium-doped YBaCuO single crystals containing unidirectional twins. // Low Temp. Phys.-1995.-21(12). -p.917-922.
3. D.D.Balla, A.V.Bondarenko, R.V.Vovk, M.A.Obolenskii, and A.A.Prodan. // Effect of hydrostatic pressure on the resistance and critical temperature of YBa2Cu3O7-δ single crystals. / Low Temp. Phys.-1997.-23(10).-p.777-781.
4. A.V.Bondarenko, V.A.Shklovskij, M.A.Obolenskii, R.V.Vovk, and A.A.Prodan. /Resistivity investigations of plastic vortex creep in YBa2Cu3O6.95 crystals. // Phys.Rev.B.-1998, N1 -p.2445-2447.
5. A.V.Bondarenko, A.A.Prodan, M.A.Obolenskii, R.V.Vovk, D.Niarchos, M.Pissas, G.Kallias, T.R.Arouri.// Current-voltage characteristics in the vicinity of the fishtail peak in YBa2Cu3O6.95 single crystals. / Physica C.-1999, 655-657. -317-318.
6. M.A.Obolenskii, A.V.Bondarenko, A.A.Prodan, R.V.Vovk, M.G.Revyakina, T.R.Arouri. / Anisotropy of the vortex creep in a YBa2Cu3O7-δ single crystal with unidirectional twin boundaries. // Low Temperature Physics. -27, N3.-2001. -P.201-215.
7. R.V.Vovk, C.D.H.Williams and A.F.G.Wyatt. / Angular distribution of a pulse of low energy phonons in liquid 4He.// Phys. Rev. B 68, 134508 (2003)
8. R.V.Vovk, C.D.H.Williams and A.F.G.Wyatt. /Iterations between Sheets of Phonons in Liquid He-4. // Phys. Rev. Lett. 91, 235302 (2003).
9. R.V.Vovk, C.D.H.Williams and A.F.G.Wyatt. /High-energy phonon pulses in liquid 4He.// Phys.Rev.B69.144524 (2004).
10. I.N. Adamenko, K.E. Nemchenko, V.A. Slipko, R.V.Vovk, C.D.H. Williams and A.F.G. Wyatt / Spatial evolution of pulses of low-energy phonons in liquid 4He. // Journal of Molecular Liquids, Volume 120, Issues 1-3, June 2005, Pages 163-165
11. D.H.S.Smith, R.V.Vovk, C.D.H.Williams and A.F.G.Wyatt / Pressure dependence of phonon interactions in Liquid 4He.// Phys.Rev.B 72, 054506 (2005).
12. D.H.S.Smith, R.V.Vovk, C.D.H.Williams and A.F.G.Wyatt./ Interactions between phonon sheets in superfluid helium.// New Journal of Physics 8, 128 (2006)
13. R.V.Vovk, M.A.Obolenskii, A.A.Zavgorodniy, A.V.Bondarenko, I.L.Goulatis, A.I.Chroneos./ Excess conductivity and pseudo-gap state in YBCO single crystals slightly doped with Al and Pr// J Mater Sci: Mater in Electron 18, p.811-815 (2007).
14. R.V.Vovk, M.A.Obolenskii, A.A.Zavgorodniy, A.V.Bondarenko, I.L.Goulatis, A.V.Samoilov, A.I.Chroneos./ Influence of high pressure on the para-conductivity and the charge transfer in the ab-plane of YBa2Cu3O7-δ single crystals.// J. Alloys and Compounds 453, P. 69-74 (2008).
15. R.V.Vovk, M.A.Obolenskii, A.A.Zavgorodniy, A.V.Bondarenko, I.L.Goulatis, A.V.Samoilov, A.I.Chroneos, V.M. Pinto Simoes./ Transport anisotropy and pseudo-gap state in oxygen deficient ReBa2Cu3O7-δ (Re=Y, Но) single crystals.// J. Alloys and Compaunds 464, P. 58-66 (2008).
16. R.V. Vovk, M.A. Obolenskii, A.A. Zavgorodniy, I.L. Goulatis, V.I. Beletskiy./ Structural relaxation, metal-to-insulator transition and pseudo-gap in oxygen deficient НоBa2Cu3O7-δ single crystals.// Physica C. DOI: 10.1016/j.physc.2009.01.011 Physica C. –V.469. – P. 203-206.(2009).
17. R.V. Vovk, M.A. Obolenskiy, A.A. Zavgorodniy, D.A. Lotnyk, K.A. Kotvitskaya / Temperature dependence of the pseudogap in aluminum- and praseodymium-doped YBa2Cu3O7-δ single crystals // Physica B 404 (2009) p. 3516-3518.
18. A. Chroneos, R.V. Vovk, I.L. Goulatis, and L.I. Goulatis. / Oxygen transport in perovskite oxides: А brief review. // J. Alloys and Compounds. -494. -2010. –P.190-195.
19. O. Biletska, Y. Biletskiy, H. Li and R. Vovk / A semantic approach to expert system for e-Assessment of credentials and competencies // Expert Systems with Applications Volume 37, Issue 10, October 2010, Pages 7003-7014, doi:10.1016/j.eswa.2010.03.018.
20. R. V. Vovk, Z. F. Nazyrov, M. A. Obolenskii, I. L. Goulatis, A. Chroneos, V.M. Pinto Simoes / Effect of small oxygen deficiency on the para-coherent transition and 2D-3D crossover in untwinned YBa2Cu3O7-δ single crystals // Journal of Alloys and Compounds 509 (2011) р. 4553–4556.
21. R. V. Vovk, Z. F. Nazyrov, M. A. Obolenskii, I. L. Goulatis, A. Chroneos, V.M. Pinto Simoes / Phase separation in oxygen deficient НоBa2Cu3O7-δ single crystals: effect of high pressure and twin boundaries. // Philosophical Magazine V. 91, №17,11 (2011), P. 2291-2302.
22. R.V. Vovk, M.A. Obolenskii, Z.F. Nazyrov, I.L. Goulatis, A. Chroneos / Electro-transport and structure of 1-2-3 HTSC single crystals with different plane defects topologies // Journal of Materials Science: Materials in Electronics (2012) 23:1255–1259 DOI 10.1007/s10854-011-0582-8.
23. Chroneos A., Vovk R.V., Goulatis I. / Oxygen self-diffusion in apatites // Chemical Monthly (2012) –V.143. –P.345-353. DOI 10.1007/s00706-011-0696-y REVIEW.
24. R.V. Vovk, Z.F. Nazyrov, I.L. Goulatis, A. Chroneos / Metal-to-insulator transition in Y1-xPrxBa2Cu3O7-δ single crystals with various praseodymium content // Physica C 485 (2013) p. 89-91 http://dx.doi.org/10.1016/j.physc.2012.09.017.
25. R.V. Vovk, N.R. Vovk, O.V. Shekhovtsov, I.L. Goulatis, A. Chroneos / C-axis hopping conductivity in heavily Pr-doped YBCO single crystals // Supercond. Sci. Technol. 26 (2013) 085017.
26. A.L. Solovjov, M.A. Tkachenko, R.V. Vovk, and A. Chroneos / Fluctuation conductivity and pseudogap in HoBa2Cu3O7-δ single crystals under pressure with transport current flowing under an angle 45◦ to the twin boundaries // Physica C 501 (2014) p. 24-31 http://dx.doi.org/10.1016/j.physc.2014.03.004.
27. R.V. Vovk, N.R. Vovk, G.Ya. Khadzhai, I.L. Goulatis, A. Chroneos / Effect of praseodymium on the electrical resistance of YBa2Cu3O7-δ single crystals // Solid State Communications, Volume 190, Pages 18–22 (2014)
28. Ruslan V. Vovk, Georgij Ya. Khadzhai, Oleksandr V. Dobrovolskiy / Transverse conductivity in PryY1-yBa2Cu3O7-δ single crystals in wide range of praseodymium concentration / Appl. Phys. A (2014) 117: 997-1002 DOI: 10.1007/s00339-014-8670-2.
29. R.V. Vovk, N.R. Vovk, G.Ya. Khadzhai, Oleksandr V. Dobrovolskiy / Resistive measurements of the pseudogap in lightly Pr-doped Y1-yPryBa2Cu3O7-δ single crystals under high hydrostatic pressure // Solid State Communication 204 (2015) 64-66.
30. R.V. Vovk, G.Ya. Khadzhai, Oleksandr V. Dobrovolskiy, Z.F. Nazyrov / Transverse resistance of YBa2Cu3O7-δ single crystals // Current Applied Physics (2015) DOI: 10.1016/j.cap.2015.02.016.
31. A. Chroneos and R. V. Vovk / Modeling self-diffusion in UO2 and ThO2 by connecting point defect parameters with bulk properties // Solid State Ionics 274 (2015) 1-3.
32. A. Chroneos and R. V. Vovk / Silicon diffusion in germanium described by connecting point defect parameters with bulk properties // Mater. Res. Express 2 (2015) 036301 doi:10.1088/2053-1591/2/3/036301.
33. R.V. Vovk, G.Ya. Khadzhai, Oleksandr V. Dobrovolskiy, Z.F. Nazyrov, and A. Chroneos / Transverst resistance in HoBa2Cu3O7-δ single crystals // Mod. Phys. Lett. B Vol. 30 (2016) 1550232 (8 pages) DOI: 10.1142/S0217984915502322.
34. A.L. Solovjov, L.V. Omelchenko, R.V. Vovk, O.V. Dobrovolskiy, S.N. Kamchatnaya, D.M. Sergeyev / Peculiarities in the pseudogap behavior in optimally doped YBa2Cu3O7-δ single crystals under pressure up to 1 GPa // Current Applied Physics 16 (2016) 931-938.
35. M.A. Hadi, R.V. Vovk and A. Chroneos / Physical properties of the recently discovered Zr2(Al1-xBix)C MAX phases // Journal of Materials Science: Materials in Electronics (2016) 27: 11925-11933 DOI 10.1007/s10854-016-5338-z.
36. A.L. Solovyov,L.V. Omelchenko, V.B. Stepanov, R.V. Vovk, H.-U. Habermeier, P. Przyslupski and K. Rogacki / Specific temperature dependence of pseudogap in YBa2Cu3O7-δ nanolayers // Physical Review B 94, 224505 (2016).
37. O.V.Dobrovolskiy, V.V. Sosedkin, R. Sachser, V.A. Shklovskij, R.V. Vovk, M. Huth / Zero-Bias Shapiro Steps in Asymmetric Pinning Nanolandscapes // J Supercond Nov Magn (2017) 30: 735-741 doi:10.1007/s10948-016-3642-8.
38. R.V. Vovk, G.Y. Khadzhai, Z.F. Nazyrov, S.N. Kamchatnaya / Effect of hydrostatic pressure on the conductivity of YBa2Cu3O7-δ single crystals in a broad range of temperature and oxygen content // Solid State Communications 255-256 (2017) 20-23.
39. M.A. Hadi, M. Roknuzzaman, A. Chroneos, S.H. Naqib, A.K.M.A. Islam, R.V. Vovk and K. Ostrikov / Elastic and Thermodynamic Properties of new (Zr3-xTix)AlC2 MAX-Phase solid solutions //Computation Materials Science 137 (2017) 318-326.
40. Yu.V. Bessmolniy, G.Ya. Khadzhaj, V.I. Beletskii, D.V. Rokhmistrov, R.V. Vovk, I.L. Goulatis, A. Chroneos / Electro and heat transfer in Cd0.22Hg0.78Te single crystals in the temperature range of their practical applications // Journal of Low Temperature Physics (2018),Volume 190, Issue 1–2, pp 39–44 DOI 10.1007/s10909-017-1810-2.
41. O.V. Dobrovolskiy, R. Sachser, M. Huth, V.A. Shklovskij, R.V. Vovk, V.M. Bevz, and M. Tsindlekht / Radiofrequency generation by coherently moving fluxons / Appl. Phys. Lett. 112, 152601–1-5 (2018) arXiv:1804.00856.
42. S Christopoulos; E Sgourou; R Vovk; Alexander Chroneos; C A Londos / The CiCs(SiI)n defect in silicon from a density functional theory perspective // Materials (Basel). (2018) 11(4): 612. doi:10.3390/ma11040612.
43. N. Kuganathan, A. Kordatos, M.E. Fitzpatrick, R.V. Vovk, A. Chroneos / Defect process and lithium diffusion in Li2TiO3 // Solid State Ionics (2018) 327:93-98.
44. O.V. Dobrovolskiy, V.M. Bevz, M.Yu. Mikhailov, O.I. Yuzephovich, V.A. Shklovskij, R.V. Vovk, M.I. Tsindlekht, R. Sachser, and M. Huth / Microwave emission from superconducting vortices in Mo/Si superlattices // Nature Communications (2018) 9:4927 DOI:10.1038/s41467-018-07256-0.
45. V.A. Shklovskij, V.V. Kruglyak, R.V. Vovk, and O.V. Dobrovolskiy / Role of magnons and the size effect in heat transport through an insulating ferromagnet/insulator interface // PRB 98, 224403 (2018) DOI: 10.1103/PhysRevB.98.224403.
46. O. V. Dobrovolskiy, R. Sachser, V. M. Bevz, A. Lara, F. G. Aliev,V. A. Shklovskij, A. I. Bezuglyj, R. V. Vovk, and M. Huth / Reduction of microwave loss by mobile fluxons in grooved Nb films //Phys. Status Solidi Rapid Research Letters. (2019), 13, 1800223 (1 of 5) DOI:10.1002/pssr.201800223, arXiv:1805.10882.
47. Navaratnarajah Kuganathan, Poobalasuntharam Iyngaran, Ruslan Vovk, and Alexander Chroneos / Defects, dopants and Mg diffusion in MgTiO3 // Sci. Rep. (2019) 9:4394 https:doi.org/10.1038/s41598-019-40878-y.
48. O.V. Dobrovolskiy, R. Sachser, T. Brächer, T. Fischer, V.V. Kruglyak, R.V. Vovk, V.A. Shklovskij, M. Huth, B. Hillebrands, and A.V. Chumak / Magnon-Fluxon interaction in a ferromagnet/superconductor heterostructure Nature Physics 15, 477-482 (2019), arXiv:1901.06156.
49. A. Hadi, U. Monira, Alex Chroneos, Saleh Naqib, A K M Azharul Islam, N. Kelaidis, R. V. Vovk, / Phase stability and physical properties of (Zr1-xNbx)2AlC MAX phases // J Phys. and Chem. Solids 132 (2019) 38-47.
50. A Bezyglyj, V Shklovskij, V. Kruglyak, and R.V. Vovk / Spin Seebeck effect and phonon energy transfer in heterostructures containing layers of a normal metal and a ferromagnetic insulator // Phys Rev B 99, 134428 (2019).
51. Dobrovolskiy, Oleksandr V.; Sachser, Roland; Bunyayev, Sergiy; Navas, David; Bevz, Volodymyr; Zelent, Mateusz; Śmigaj, Wojciech; Rychły, Justyna; Krawczyk, Maciej; Vovk, Ruslan; Huth, Michael; Kakazei, Gleb / Spin-Wave Phase Inverter upon a Single Nanodefect / ACS Applied Materials & Interfaces 11 (2019) 17654-17662.
52. O.V. Dobrovolskiy, V.M. Bevz, E. Begun, R. Sachser, R.V. Vovk, and M. Huth / Fast dynamics of guided magnetic flux quanta // Physical Review Applied 11, 054064 (2019).
53. A. L. Solovjov, E. V. Petrenko, L. V. Omelchenko, R.V. Vovk, I. L. Goulatis, A. Chroneos / Effect of annealing on the pseudogap state in untwinned YBa2Cu3O7-δ single crystals // Scientific Reports (2019) 9:9274 https://doi.org/10.1038/s41598-019-45286-w.
54. Alexei I. Bezuglyj, Valerij A. Shklovskij, Ruslan V. Vovk, et al. / Local flux-flow instability in superconducting films near Tc // DOI: 10.1103/PhysRevB.99.174518.
55. A.I. Bezuglyj, V.A. Shklovskij, V.V. Kruglyak, R. V. Vovk / Temperature dependence of the magnon-phonon energy relaxation time in a ferromagnetic insulator // Phys. Rev. B 100, 214409 (2019).
56. A.L. Solovjov, L.V. Omelchenko, E.V. Petrenko, R.V. Vovk, V.V Khotkevych, and A. Chroneos / Peculiarities of pseudogap in Y0.95Pr0.05Ba2Cu3O7-δ single crystals under pressure up to 1.7 GPa" // Scientific Reports (2019) 9:20424 | https://doi.org/10.1038/s41598-019-55959-1.
57. E. N. Sgourou, Y. Panayiotatos, K. Davazoglou, A. L. Solovjov, R. V. Vovk, and A. Chroneos / Self-diffusion in perovskite and perovskite related oxides: insights from modeling // Applied Sciences 2020, 10 (7), 2286.
58. O.V. Dobrovolskiy, C. Gonzalez-Ruano, A. Lara, R. Sachse, V.M. Bevz, V.A. Shklovskij, A.I. Bezuglyj, R.V. Vovk, M. Huth, and F.G. Aliev / Moving flux quanta cool superconductors by a microwave breath // Communications Physics | (2020) 3:64| https://doi.org/10.1038/s42005-020-0329-z|www.nature.com/commsphys.
59. Alexander Grib, Ruslan Vovk, Sergiy Savich, Volodymyr Shaternik / IV-characteristics and power of emission from stacks of long Josephson junctions with Gaussian spread of critical currents // Applied Nanoscience https://doi.org/10.1007/s13204-020-01279-0.
60. Edwin Gevorkyan, Miroslaw Rucki, Ruslan Vovk, Vladimir Chishkala / Nanoscale composites based on Al2O3 and SIC prepared by electroconsolidation method // Engineering for Rural Development, Jelgava, 20.-22.05.2020.
61. Navaratnarajah Kuganathan, Ruslan V. Vovk, Alexander Chroneos / Mayenite electrides and their doped forms for oxygen reduction reaction in solid oxide fuel cells // Energies 2020, 13,4978; doi:10.3390/en13184978.
62. Edwin Gevorkyan,Tatiana Prikhna, Ruslan Vovk, Miroslaw Rucki, Zbigniew Siemiatkowski, Wojciech Kucharczyk, Vladymir Chishkala, LeszekChałko / Sintered nanocomposites ZrO2-WC obtained with field assisted hot pressing // Composite Structures Available online 14 December 2020, 113443.
63. G.Ya. Khadzhaj, A.V. Matsepulin, A. Chroneos, Ι.L. Goulatis, R.V. Vovk / Influence of high pressure on the temperature dependence of electrical resistivity of Y1-xPrxBa2Cu3O7-δ single crystals / Solid State Communications 327 (2021) 114205.
64. Khadzhai, G.Y., Kamchatnaya, S.N., Korobkov, M.V., Vovk, R.V., Dobrovolskiy, O.V. / High-pressure effects on basal-plane conductivity of YPrBCO single crystals // Current Applied Physics, 2022, 39, стр. 311–316.
65. Chroneos, A., Khadzhai, G.Y., Goulatis, I.L., ... Korobkov, M.V., Vovk, R.V. / Effect of high pressure on temperature dependences of the resistivity in the ab-plane of Y0.77Pr0.23Ba2Cu3O7-δ single crystals // Journal of Materials Science: Materials in Electronics, 2022, 33(13), стр. 9875–9884.
66. Sgourou, E.N., Daskalopulu, A., Tsoukalas, L.H., Vovk, R.V., Chroneos, A. / Seventy-Five Years since the Point-Contact Transistor: Germanium Revisited // Applied Sciences (Switzerland), 2022, 12(23), 11993.
67. Gevorkyan, E.S., Nerubatskyi, V.P., Vovk, R.V., Chyshkala, V.O., Kislitsa, M.V. / Structure Formation in Silicon Carbide–Alumina Composites during Electroconsolidation // Journal of Superhard Materials, 2022, 44(5), pp. 339–349
68. Sgourou, E.N., Daskalopulu, A., Goulatis, I., Vovk, R.V., Chroneos, A. / Modelling the Defect Processes of Materials for Energy Applications // Applied Sciences (Switzerland), 2022, 12(19), 9872
69. Alexander Grib, George Khadzhai, Sergey Petrushenko , Sergey Dukarov, Maksim Kislitsa, Tatiana Prikhna, Tetyana Serbenyuk, Alexander Samsonik, Volodymyr Sukhov, Ruslan Vovk / The electrical resistivity of multi-phase systems based on the Ti3AlC2 hexagonal phase at low temperatures // Physica Status Solidi (B) Basic Research, 2023.
70. Malykhin, S.V., Minenkov, A.A., Kopylets, I.A., R.V. Vovk, Surovitskiy, S.V., Borisova, S.S. / Structure and electrical conductivity of Ti-Zr-Ni films of quasicrystalline and related crystalline phases // Journal of Alloys and Compounds, 2023, 965, 171386
71. George Khadzhai, Yoannis Goulatis, Alexander Chroneos, Alexander Feher and Ruslan Vovk. Comparative Analysis of the Irradiation with Medium Fluences of High-Energy Electrons and Pr Doping on the Fluctuation Conductivity of YBa2Cu3O7-δ Single Crystals. Appl. Sci. 2024, 14, 6536. https://doi.org/10.3390/app14156536 https://www.mdpi.com/journal/applsci
72. G.Ya. Khadzhai, I. Goulatis, A. Chroneos, M.V. Kislitsa, S.M. Kamchatna, A. Feher, and R.V. Vovk. The effect of medium doses electron irradiation on the scattering of charge carriers in YBa2Cu3O7-δ single crystal. J Mater Sci: Mater Electron, (2024) 35:1152. https://doi.org/10.1007/s10854-024-12867-z
73. Hevorkian, E.S., Nerubatskyi, V.P., Vovk, R.V., Szumiata, T., Latosińska, J.N. Foamy ceramic filters and new possibilities of their applications. Ceramics International, 2024, 50(4), p. 6961–6968. https://doi.org/10.1016/j.ceramint.2023.12.046
74. Chroneos, A., Goulatis, I.L., Solovjov, A., Vovk, R.V. The Evolution of Solid Oxide Fuel Cell Materials. Applied Sciences (Switzerland), 14(1), 69 (2024). https://doi.org/10.3390/app14010069
75. V. V. Ivzhenko, R.V. Vovk, E. S. Hevorkian, T. O. Kosenchuk, V. O. Chishkala, V. V. Chernyavsky, N. O. Shamsutdinova. Investigation of electrospark sintering of composites of SIC - TIC, SIC - VC systems. Materials 2025, 18, 508.
Посилання
- «Професори Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна» (видавництво 2009 р.) (укр)
- «Український державний університет залізничного транспорту» (видавництво 2015 р.) (укр)
- Біографія на сайті НАН України (укр)
- Біографія на сайті Вченої Ради Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (укр)
- Біографія на сайті Фізичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна (укр)
- Біографія на сайті Українського державного університету залізничного транспорту (укр)
- Відомі земляки. Руслан Вовк // 2012-2013 ТРК "Зміїв ТБ" - Телеканал 25. (укр)
- База патентів України. Вовк Руслан Володимирович (укр)
- Іменні стипендіати облдержадміністрації в галузі науки 2016 (укр)
- «Видатні люди Зміївщини» 2020 (укр.)
- «Велика Україна» 2021 (укр.)